Park Seo Joon’u sevmenizi sağlayacak 5 dizi!

5 dakikada okuyabilirsiniz

Bu yazın en beğenilen ve en çok izlenen Kore dizilerinden “What’s Wrong with Secretary Kim?”in de olumlu etkisiyle, Park Seo Joon şu anda Kore dizi dünyasının en dikkat çeken erkek oyuncularından biri… Kariyerine 2011 yılında Bang Yong Guk’un “I Remember” müzik videosu ile başlayan 29 yaşındaki oyuncu, bu kısa sürede pek çok dizi ve filmde rol aldığı gibi; 2013-2015 yılları arasında popüler müzik programı “Music Bank”in de sunuculuğunu yaptı. Evet, kendisi oldukça yakışıklı bir bey ama dikkatimizi çekmesinin sebebi yalnızca bu değil; kendisi doğru projeleri seçme konusunda da başarılı olan oldukça yetenekli bir oyuncu… Kendisini biraz daha yakından tanımak isteyenler için, en iyi 5 Park Seo Joon dizisini listeledik.

5- A Witch’s Love

Bu listeyi hazırlarken, hakkında yazacağım dört diziyi çoktan biliyordum ama beşinci dizi için karar vermekte biraz zorlandım Hwarang ve A Witch’s Romance arasında kaldım ancak kazanan “A Witch’s Romance” oldu. (Hwarang her ne kadar yıldız kadrosuyla 2017’nin en çok beklenen dizilerinden biri olsa da, senaryosu sebebiyle beklenen başarıyı maalesef yakalayamadı.)

2014 yılında tvN kanalında yayınlanan A Witch’s Romance’de; kadının, erkekten on beş yaş büyük olduğu bir aşk hikâyesini izliyoruz. Her ne kadar bu dizinin parlayan yıldızı, canlandırdığı güçlü kadın karakter ile deneyimli oyuncu Uhm Jung Hwa olsa da, Park Seo Joon da canlandırdığı karakterin hakkını veriyor ve tüm diğer dizilerinde olduğu gibi, dizideki partneri ile şahane bir uyum yakalıyor. Bu hoş dizi pek bilinmeyen, kıyıda köşede kalmış yapımlardan olsa da Park Seo Joon’un kariyerindeki önemli yapımlardan birisi… Joon’un bu dizi için Come To My Heart isimli bir OST parçası kaydettiğini ekleyelim.

4- She Was Pretty

Çocukluk arkadaşınız, yıllar sonra sizinle görüşmek istese ne yaparsınız? Yıllar, sizin tanıdığınız o kilolu, insanların dalga geçtiği çocuğu Park Seo Joon yapmışken; size ise pek de iyi davranmamışsa örneğin? Sung Joon (Park Seo Joon), uzun yıllar Amerika’da yaşadıktan sonra Kore’ye döner ve zorlu geçen çocukluğunu katlanabilir kılan tek insan, en yakın arkadaşı ve ilk aşkı Hye Jin (Hwang Jung Eum) ile görüşmek ister. Ancak Hye Jin; Sung Joon’un çocukluklarındaki o güzel kızı görmek istediğini düşündüğü ve kendine hiç güveni olmadığı için “Ne de olsa tek seferlik” diye düşünerek, kendisinin yerine güzel bir arkadaşını gönderir görüşmeye… Ancak Sung Joon’un, Hye Jin’nin yeni çalışmaya başladığı dergide yönetici olarak işe başlaması olayları içinden çıkılmaz bir hale getirir.

She was Pretty, oldukça sevimli ve komik bir dizi. Sung Joon “kendini beğenmiş genç ve başarılı patron” tiplemesiyle karşımızda olsa da, aslında sempatik bir portre çiziyor. Karakterler arasındaki dinamik oldukça başarılı ancak bu dizide ikinci erkek başrolümüz Choi Siwon (Super Junior grubu üyesi), Park Seo Joon’dan tam manasıyla rol çalıyor ve dizinin en sevilen karakterlerinden biri oluyor. Ayrıca, Park Seo Joon’un bu dizide her zamankinden bir miktar daha yakışıklı göründüğünü de itiraf etmeliyim. 

3- Kill Me, Heal Me

Park Seo Joon’un, Park Seo Joon olduğunu öğrenmemden çok önce izlemiştim Kill Me, Heal Me dizisini ve (herkesin en sevdiği yapımlardan biri olmasına rağmen benim çok da sevemediğim) bu dizide en dikkatimi çeken öğe Seo Joon’un canlandırdığı gizemli karakter Oh Ri On olmuştu. 2015 yılında MBC kanalında yayınlanan Kill me, Heal me; başrollerinde Ji Sung ve Hwang Jung Eum’un yer aldığı Disosiyatif Kimlik Bozukluğu (Çoklu Kişilik Bozukluğu)’na sahip bir adamın hikâyesini anlatıyordu. Aynı dizide birbirinden tamamen farklı yedi karaktere can veren Ji Sung elbette bu dizinin ana merkezindeydi, Park Seo Joon da ikinci erkek başrol olarak yer alıyordu yapımda. Bu psikolojik, gerilim, dram, romantizm, polisiye ve komedi gibi çok farklı türleri harmanlayan yapımın, “eğlence” faktörünü sağlayan karakter Oh Ri On oldu. Zeki ve komik, gizemli bir yazar rolünde Park Seo Joon’u izlemek başlı başına bir keyif. Karakterleri, hikayesi ve OST’si ile Kill Me, Heal Me, mutlaka izlenmesi gereken, en iyi Kore dizilerinden biri. 

2- What’s Wrong with Secretary Kim?

“What’s Wrong with Secretary Kim?” listemizdeki en yeni dizi, on altı bölümlük tvN dizisi henüz Temmuz sonunda final yaptı. Aynı isimli sevilen bir webtoondan uyarlanan dizinin başrollerini Park Seo Joon ve başarılı kadın oyuncu Park Min Young paylaşıyorlar. Dizide; kendini dünyanın merkezinde gören başarılı, genç, yakışıklı -ve elbette ki- küstah Lee Young Joon ile onun sabırlı ve becerikli sekreteri Kim Mi So’nun, Kim Mi So beklenmedik bir anda istifa etmeye karar verince yaşananların hikâyesini izliyoruz. Kendine âşık bir adam rolünde Park Seo Joon ciddiye alınamayak derecede naif bir karakter ortaya kokuyor. Healer dizisiyle tanıdığım Park Min Young ile Seo Joon’un kimyası birbirine öylesine uymuş ki (yine) karşınızda gerçek bir çift var sanıyorsunuz. (Ki bu konuda yapılan açıklamalar ve yalanlamalar olduğunu da belirtelim.) Park Seo Joon’da, kiminle sahneyi paylaşırsa paylaşsın, karşısındaki oyuncu ile güzel bir ritm yakalama başarısı olduğunu düşünüyorum, ya da sadece şeytan tüyü var kendisinin… 🙂 

Romantik sahneleri ile iç ısıtan; eğlenceli, hafif, komik ama derin bir senaryoya sahip tam bir yaz dizisi What’s Wrong with Secretary Kim… Kore dizilerine giriş için doğru bir başlangıç olabilir. 

1- Fight for My Way

Evet, listemizin zirvesinde en sevdiğim Kore dizilerinden olan Fight for MY Way var. Daha çok en zenginlerin, en başarılıların, en güzellerin, en yeteneklilerin vs. konu edildiği Kore dizi dünyasında, hayallerinin peşinde koşan gençlerin hikâyesini anlatıyor bu dizi. Bu gençler bize çok benziyorlar, yaşadıkları sıkıntılar da. Samimi ve yalın bu dizi, 2017 yazında on altı bölüm olarak KBS2 kanalında yayınlandı. Çocukluk arkadaşı ve kapı komşusu olan Ko Dong Man ve Choi Ae Ra rollerinde Park Seo Joon ve Kim Ji Won’u izlediğimiz dizi, neredeyse 30’lu yaşlarına gelmiş olmalarına rağmen, şu anda olmaları gerektiklerini düşündükleri yerden çok uzakta olan gençlerin, hayatlarındaki gerçek tutkularını yeniden bulmalarının hikâyesini anlatıyordu. Sanıyorum artık söylemeye gerek yok, çiftimizin kimyası birbirine yine çok uymuştu ve hatta ilişkilerinin gelişimini oldukça gerçeğe yakın ve özdeşleştirilebilir bulduğumu söylemeliyim. Bu dizinin benim için en öne çıkan taraflarından biri de hikâye ile birlikte akıp giden diyaloglar, asıl çiftimizin bitmek bilmeyen atışmalarını izlemek çok eğlenceli. Ah, bir de bu dizi fazlasıyla komik! 

Bonus: Youn’s Kitchen 2

Bu reality showda, Park Seo Joon’u İspanya’daki bir Kore restoranında Yoon Yeo Jung, Lee Seo Jin ve Jung Yoo Mi ile beraber çalışırken izliyoruz. Bu programın en önemli kısmı, Park Seo Joon’un kendi karakterini yakından tanıma fırsatımız olması. Ayrıca Kanarya Adaları’nda yemek yapan, İspanyolca konuşan bir Park Seo Joon izlemek, ne kadar kötü olabilir ki?

Not: Bu listedeki sıralama tamamen kişisel beğenimi yansıtmaktadır, kişiden kişiye farklılık gösterebilir. 🙂

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.