Emmy 2018’in drama dalında “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünün sahibi kim olur?

3 dakikada okuyabilirsiniz


Televizyonun krallarının belirleneceği “En İyi Erkek Oyuncu” dalında bu yıl da birbirinden iddialı isimler göze çarpıyor. This Is Us’tan Milo Ventimiglia ile Sterling K. Brown geçen yılın ardından bu yıl da aday! Onların dışında Ozark’tan Jason Bateman ve Westworld’ten Jeffery Wright ile Ed Harris ilk kez bu dalda aday gösteriliyorlar… Biz adaylara dair tahminlerimizi belirteceğiz. Sizler de kazanmasını istediğiniz adaya yazının sonundaki anketle destek verebilirsiniz!

1) Jason Bateman (Ozark)

Neden Kazanmalı: Ozark’ın başarısındaki en büyük pay sahibi olan Jason Bateman, tabiri caizse bileğinin hakkıyla aldı adaylığı. Dizide temiz bir adamın bir anda pis işlere bulaşma hikâyesinin işlenmesi izleyicide yeni bir Walter White intibası uyandırdı. Bakalım Jason Bateman, Bryan Craston’ın Walter White’la Emmy’de yakaladığı başarıyı yakalayabilecek mi? Eğer yakalarsa kimsenin itiraz edeceğini zannetmiyorum.

Neden Kazanmamalı: Rakiplerinin arasında saf dramanın temsilcisi This Is Us tayfanın olması Jason Bateman’ın işlerini zorlaştırıyor. Emmy sevdası bir dahaki seneye kalabilir.

2) Milo Ventimiglia (This Is Us)

Neden Kazanmalı: Geçen senenin ardından ikinci defa bu dalda aday gösterilen Milo Ventimiglia, This Is Us severlerin olmaz olmaz dediği iki büyük isimden biri. Aday gösterilmesine şaşırmayan kitleler, bu sene olsun bari demeye çoktan başladılar bile!

Neden Kazanmamalı: Ödülün diğer ucundan diziden arkadaşı ve geçen senenin kazananı Sterling K. Brown’un tutması Ventimiglia hayranlarını düşündürüyor.

3) Sterling K. Brown (This Is Us)

Neden Kazanmalı: Geçen senenin kazananı olarak törene katılacak olan Sterling K. Brown, bu sene de ödülün en büyük favorilerinden biri olarak gösteriliyor.

Neden Kazanmamalı: Milo Ventimiglia için geçerli olan şey onun için de geçerli. İki This Is Us’lı arasında karar vermek çok güç olsa da, ödülün This Is Us’a gitme ihtimalinin yüksek olması dizinin hayranlarının endişesini hafifletiyor.

4) Jeffrey Wright (Westworld)

Neden Kazanmalı: Bernard karakterinin ikinci sezon itibariyle daha da ön plana çıkmış olması Jeffrey Wright’ı, Emmy’de yardımcı oyuncudan başrole taşımış oldu. Sezon boyunca dizinin pilot karakterlerinden biri olan Bernard’ın hakkını layıkıyla vermeyi başaran Jeffrey Wright, bu başarısının meyvesini Emmy’de derece atlayarak toplamış oldu.  

Neden Kazanmamalı: Adaylar arasında böylesine güçlü isimler varken ona sıra gelmesi için bir süre daha beklemesi gerekebilir. Başrollüğe yükselmenin de bir başarı olduğunun bilinmesinde fayda var.

5) Ed Harris (Westworld)

Neden Kazanmalı: Kariyerinde birçok oyuncuyu kıskandırabilecek kadar başarı elde etmiş bir isim olan Ed Harris’in Emmy adaylığını yadırgayabilecek bir kişi olacağına ihtimal vermiyorum. Yaşına rağmen hâlâ aktif rollerde oynayabilen Ed Harris, bu sezon da Westworld’te harika bir Wiiliam performansı gösterdi. Bu performansı bir Emmy’le taçlandırılırsa hiç sürpriz olmaz.

Neden Kazanmamalı: Az önce de dediğim gibi This Is Us tayfa onun da önünü tıkıyor. Ama eğer ödül Westworld adaylarına gidecekse ben Ed Harris’i Jeffrey Wright’a nazaran bir adım önde görüyorum.

6) Matthew Rhys (The Americans)

Neden Kazanmalı: Son iki yıldır adaylık kazanan Matthew Rhys, dizisinin son sezonunda da adaylığı es geçmemiş. Jüri The Americans’la son kez aday Matthew Ryhs’e bir jest yapar mı, göreceğiz…

Neden Kazanmamalı: Bu yıl bu dalda üçüncü adaylığını kazanan Matthew Ryhs’in açıkçası bu yıl da evine boş döneceğini düşünüyorum. Her ne kadar The Americans’la çok başarılı bir performans sergilese de bu performansı ona bir türlü Emmy’i getiremedi. Tarihin bu yıl da tekerrür edeceğini düşünüyorum.

Senin fikrin ne? Sence kazanan kim olmalı? Ankete buradan ya da hemen aşağıdan oy verebilirsin!


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı