Bez Bebek oyuncularının şimdiki halleri!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Focus Film’in yapımcılığını üstlendiği Bez Bebek, üç sezon sürdü ve yüz birinci bölümüyle final yaptı. Dizi 4 Eylül 2007 – 2 Nisan 2010 tarihleri arasında Fox TV’de yayınlandı. Birçok çocuğun küçüklüğü bu diziyi izleyerek geçti, kimi büyüse de izlemeye devam etti. Belki aramızda hala tekrarlarını izleyen biri vardır, kim bilir? 🙂

Bir bez bebek oyuncak olan Nana’nın 100 yıl boyunca hayali eski sahibi Makbule’nin yanında insan olarak yaşamaktır ve insanlarla aynı duyguları hissedebilmektir. 100. doğum gününde insan olmayı diler. Her gece yarısı eski bez bebek haline dönüşür ve bu bir yıl devam etmek zorundadır. Bu süre içinde doğum gününe 1 yıl kalıp Nana’yla aynı dileği paylaşan Joker onu bu zorlu dünyaya alışma sürecinde dileğinde vazgeçirmeye çalışmaktadır. Nana dünyaya gelince Hakan’a aşık olur, Hakan da ona… Nana’ya zor zamanlarında ise Oyuncaklar Dünyasının baş perisi ve yöneticisi olan Kulina yardım eder. Ayrıca dizinin üçüncü sezonunda Hakan karakteri değişmiş ve Tan Sağtürk yerine Alpay Atalan geçmiştir. Aradan sekiz-dokuz yıl geçti. Bakalım bir zamanların en çok izlenen çocuk dizisi olan Bez Bebek’in oyuncuları nasıl değişmiş?

** Dizide Makbule karakterini canlandıran Sevinç Aktansel ve Kulina karakterini canlandıran Oya Aydoğan hayatlarını kaybetti maalesef. İki usta oyuncu da nurlar içinde uyusun, özlemle anıyoruz. 

1- Nana / Evrim Akın

Dizinin ana karakteri olan Nana’ya Evrim Akın hayat vermişti. 100. doğum gününde insan olmayı dileyip, dünyaya gönderilen iyi kalpli bir oyuncak olarak izlemiştik. 

2- Hakan / Tan Sağtürk 

Karısını kaybetmiş, uzun yıllar sonra çocuklarına annelik yapması gereken biri olduğunu fark etmiş, Simge’yle nişanlanmıştır. Ancak; Nana Dünya’ya gelince ona aşık olmuştur. Emre ve Yağmur’un babası olan Hakan’a ise iki sezon boyunca Tan Sağtürk hayat vermişti. 

3- Emre / Ege Tanman 

Babam ve Oğlum, Leyla ile Mecnun gibi yapımlarda rol alan Ege Tanman ise dizide Hakan’ın oğlu olan Emre’ye hayat vermişti. 

4- Yağmur / Asena Keskinci

Hakan’ın en küçük çocuğu olan Yağmur, Nana’nın sırrını öğrenen ilk kişidir. Bu karaktere ise Reyhan Asena Keskinci hayat vermişti. 

5- Joker / Mehmet Usta

Kötü kalpli bir oyuncaktır. Onun da dileği insan olmaktır. Ancak; Nana bunu dileyince onun insan olmasını engellemeye karar verir ve bu yüzden Nana’ya durmadan kötülük yapmaktadır. Joker karakterine ise Mehmet Usta hayat vermişti. 

6- Simge / Fatoş Kabasakal

Hakan’ın kötü kalpli nişanlısıdır. Onunla sırf zengin olduğu için evlenme planları kurmaktadır. Makbuş’u huzurevine, çocukları yatılı okula göndermek istiyordur. Simge’yi ise Fatoş Kabasakal canlandırmıştı. 

7- Özge karakterine Sibel Kasapoğlu, 

8- Volkan karakterine Tuğrul Arsever, 

9- Merve karakterine Şükran Ovalı, 

10- Selim karakterine Cihan Şimşek, 

11- Petek karakterine Begüm Öner, 

12- Belgin Öğretmen karakterine Deniz Özerman, 

13- Pompi karakterine Elif Ceren Balıkçı hayat vermişti. 

– Ayrıca Bez Bebek’te Miray Daner ve Eda Ece Uzunalioğlu’nu konuk oyuncu olarak izlemiştik.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.