Bu haftanın IMDb sürprizi Saadet Işıl Aksoy’dan geldi!

2 dakikada okuyabilirsiniz

IMDb Starmetre açıklandı. Her hafta pazartesi günü güncellenen listenin zirvesi birkaç haftalık aranın sonrasında yine Kıvanç Tatlıtuğ’un oldu. Listede bu hafta ilk 10 bine altı Türk isim girdi. En büyük sürprizi ise 15 bin sıra birden yükselerek 7832. olan Saadet Işıl Aksoy yaptı. Oyuncu, Ailecek Şaşkınız’ın vizyona girdiği tarihte elde ettiği seviyeye ulaşmış oldu. Aksoy IMDb starmetre’de en yüksek seviyeye 2013 yılında 1203. olarak ulaşmıştı.

Türk oyuncuların IMDb starmetre sıralamasında bu hafta ikinciliği Belçim Bilgin alırken dördüncü sırada Çağatay Ulusoy yer alıyor. Geçen haftalarda 407. olarak 2018 rekorunu kıran Farah Zeynep Abdullah ise bu hafta listenin beşinci sırasında. Farah’ın global sıralaması 9845. Yaklaşık on milyon kişinin sıralandığı listede tam 10 bininci olan Nuri Bilge Ceylan altıncı sırada kendine yer buldu.

Listenin İlk 25’inde ilginç isimler var. Kara Sevda dizisiyle bütün dünyada haklı bir şöhrete kavuşan Kaan Urgancıoğlu 2018 yılında elde ettiği en iyi sıralamayı yaparak 12840. oldu ve ilk 25 isim arasına girdi. Bu, Urgancıoğlu’nun 11 Haziran 2017 tarihinde elde ettiği 11 binincilikten sonraki en iyi sıralaması. İlk 25 isim arasındaki diğer sürpriz isim ise Dağ 2 filminde yer alan Açelya Özcan. Özcan da tüm zamanlarda elde ettiği en iyi ikinci sıralamasıyla Türk oyuncular içinde ilk 25 içinde yer almayı başardı. Açelya Özcan iki hafta önce de global listede 5612. olarak ilk üç isim arasında yer almıştı. 

Dünya çapındaki 10 milyona yakın televizyon ve sinema oyuncusunu puanlayan IMDb starmetre’de ilk 10 bin isim arasında yer almak uluslararası anlamda prestij göstergesi olarak kabul ediliyor.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.