Günün özleneni: Gökhan Alkan!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Kariyer basamaklarını usul usul çıkışını, başarılarını ilmek ilmek örüşünü severek izlediğimiz isimler var. Elbette bu isimleri tek bir yazıda toplamak çoğu zaman zor oluyor, “Listede o var, bu neden yok?” sorularına yazıyı yazan kişi mutlaka maruz kalıyor. O yüzden basamakları teker teker çıkar gibi özlediğimiz isimleri de teker teker yazmak çok daha keyifli olacaktır. Bugünün özleneni ise (en azından yazıyı yazan kişi için) Gökhan Alkan…

Fotoğraf: Gökhan Alkan Resmi Instagram Hesabı

Duruşuyla, kamera karşısında var ettiği karakterlerle, ışıltısıyla ve üzerine koyarak gittiği kariyeri ile Gökhan Alkan “Tam Paket” diyebileceğimiz türden bir oyuncu… Tabii “İyi projede yer almak” tanımı kişiden kişiye ve izleyiciden izleyiciye değiştiği için “Yer aldığı en iyi proje xx’dir.” demeyeceğim. Burada söz konusu olan şey Gökhan Alkan’ın var olduğu her projede elinden gelenin fazlasını yapması ve ortaya iyi bir şey koyma çabası… “Ali Asaf gibi sevmek..” ya da “Reddedildi!” dendiğinde aklımızda bir imge oluşuyorsa bu hem oyuncunun başarısıdır, hem de proje ile doğru noktada buluşmasıdır diye düşünüyorum.

Fotoğraf: Gökhan Alkan Resmi Instagram Hesabı

Bu yaz yeni bir projeyle ekrana dönmedi Gökhan Alkan… Açıkçası iyi bir hikaye ile yaz döneminde ya da sezon başında geri dönmesini bekliyordum. Kişisel anlamda tek beklentim bir Kore dizisi uyarlaması ile geri dönmemesi, belki de bugüne kadar yer aldığı her şeye ters köşe yapacak bir adamı canlandırması idi. Evet daha karanlık, daha az gülümseyen (belki gamzelerini daha az görebildiğimiz) tekinsiz, geçmişi pek aydınlık olmayan bir adam olarak kendisini izlemek isteyenlerdenim. Aklımıza hemen klişe mafya karakterleri, kötü kahkahalar atan adamlar gelmesin. Kötülük kimi zaman çok gri alanda durur, “kötüyle bir olmak” bazen izlediğimiz işlerde bu yüzden çok keyifli oluyor. 

Fotoğraf: Gökhan Alkan Resmi Instagram Hesabı

Instagram paylaşımlarından takip ettiğimiz kadarı ile kendisi gezmeyi, keşfetmeyi, yeni şeyler denemeyi çok seviyor. Şarkı söyleyebiliyor, kalemi (yine paylaşımlarından bile anlayabilirsiniz) kuvvetli ve kendisini geliştirmekten korkmayan bir adam var karşımızda… O yüzden ekranda var olmasını bir izleyici olarak özlemek benim adıma son derece normal… Bu noktada belki de tepki alacağım ama hayatının bir kısmını gizli bırakmasını ve her şeyini çok ortada yaşamamasını da seviyorum. Her şeyin çok hızlı tüketildiği bu dönemde bir tarafı gölgede kalan bir hayat çok daha ilgi çekici ve canlandırdığı rollere daha fazlası katkısı var diye düşünüyorum. Öteki türlü gerçek hayat ekrana karışıyor, adeta ortaya kokusu bir acayip çorba çıkıyor. Elbette kusursuz kariyer yönetimi özellikle ülkemizde çok tartışılır bir konu, ancak Gökhan Alkan bu konuda markasını korumak ve iyi adımlar atmak konusunda hiç fena iş çıkarmıyor.

Fotoğraf: Gökhan Alkan Resmi Instagram Hesabı

Son olarak ekranda Kalp Atışı’nda izlediğimiz Gökhan Alkan’ı en kısa zamanda iyi bir projeyle ekranda görmek istiyorum. Bu hali hazırda devam eden bir dizide konuk oyunculuk da olabilir, yeni ve bambaşka bir karakter olarak bir diziye dahil olmak da olabilir. Tamamen yeni bir dizi olabilir. Sinema için ise “Chick Flick” denilen filmler yerine yine daha ayağı yere sağlam basan bir hikaye şahane olacaktır. Burada anahtar kelime “Doğru zaman ve doğru hikaye” olsa gerek… Gerisini ise zaman gösterecek. 🙂

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.