Orphan Black Türkiye’de çekilseydi kim kimi oynardı?

3 dakikada okuyabilirsiniz


Orphan Black, senarist Graeme Manson ve yönetmen John Fawcett tarafından yaratılan Kanada yapımı bir bilim kurgu televizyon dizisi… Dizinin başrolünü oynayan Tatiana Maslany, klon oldukları ortaya çıkan benzer birkaç kişiyi canlandırmaktadır. Dizi, Sarah Manning üzerine odaklanmaktadır; klonlarından biri olan Elizabeth Childs’ın intiharına tanık olduktan sonra onun kimliğini üstlenir. Dizi insan klonlamanın etik ve ahlaki sorunlarını ve kişisel kimlik sorunları üzerine etkisini gündeme getirmektedir. (Kaynak: Wikipedia)

Beş sezon süren ve her bölümü 40-45 dakikadan oluşan Orphan Black’i soluksuz izleyeceksiniz. Tatiana Maslany’nin birden fazla karakteri canlandırması ve her karakteri kusursuz oynaması ise gerçekten tebrik edilesi türden… Gizem, heyecan, aksiyon ve dram türlerini seviyorsanız eğer bu dizi tam size göre diyebilirim. Peki Orphan Black Türkiye’de çekilseydi hangi isimler canlandırırdı? Hiç düşündünüz mü? Oyunculara birebir benzeyen isimler bulmak elbette imkansız. Öyleyse buyurunuz benim Orphan Black kadrom! 🙂 

1- Tatiana Maslany / Beren Saat 

32 yaşında olan Tatiana Maslany, dizide Sarah Manning/Cosima Niehaus/Alison Hendrix/Helena/Rachel Duncan/MK/Beth Childs/Krystal Goderitch/Jennifer Fitzsimmons/Katja Obinger/Tony Zwickey karakterine hayat vermekte. Başarılı bir performans sergileyen genç oyuncuya ise bu proje birçok ödül kazandırmış. Nedense görür görmez aklıma Beren Saat geldi benim. Hem fiziksel görünüşü hem de oyunculuk konusundaki yeteneği ile bu rollere çok yakışırdı.. Ah keşke olsa! 

2- Jordan Gavaris / Barış Aytaç

Sarah karakterinin üvey kardeşi Felix karakterine hayat veren Jordan Gavaris ise dizinin önemli karakterlerinden. Bu rolü nedense Barış Aytaç çok güzel oynar diye düşündüm.

3- Maria Doyle Kennedy / Şevval Sam 

Felix ve Sarah’ın üvey annesi Siobhan Sadler’a hayat verdi Maria Doyle Kennedy… Mrs. S rolüne sizce de çok yakışmaz mıydı Şevval Sam?

4- Kristian Bruun / Korhan Herduran 

Alison’un kocası Donnie Hendrix rolüne Kristian Bruun hayat verdi. Saf ve eğlenceli aynı zamanda fedakar bir karakter olan Donnie’yi Korhan Herduran hayat verebilirdi. 

5- Kevin Hanchard / Olgun Toker

Beth’in partneri ve bizimkilerin va dostu olan Dedektif Art Bell karakterini Kevin Hanchard canlandırdı. Gizemli, fedakar ve yardımsever bir polis olan Arthur’a Olgun Toker gerçekten çok yakışırdı. 

6- Skyler Wexler / Leya Kırşan 

Sarah’ın kızı Kira’ya 11 yaşındaki Skyler Wexler hayat verdi. Çok özel ve yaşına göre baya bir olgun bir karakter olan Kira’yı Leya Kırşan canlandırabilirdi kesinlikle. 

7- Josh Vokey / Sercan Badur

Doktora öğrencisi olan Scott karakterine Josh Vokey hayat vermişti. Cosima’nın laboratuvar partneri olan Scott’a ise Sercan Badur hayat verebilirdi. 

8- Dylan Bruce / Yiğit Kirazcı 

Beth’in sevgilisi Paul Dierden karakterine hayat verdi Dylan Bruce… Paul’un geçmişi, arada kalışları, evrimi ve değişimi izlerken sizceleri bazen şaşırtıp bazen sinirlendirip bazen de sevindirebilir. Ve bu role kesinlikle Yiğit Kirazcı yakışır. Ah bir gün olsa! 

9- Ari Millen / Aras Aydın 

Ari Millen dizide Mark Rollins/Ira/Rudy/Miller/Seth/Parsons karakterlerini canlandırdı. Ira dışında her karaktere sinir olurken bulabilirsiniz kendinizi. Tehlikeli, gizemli, saldırgan ve öfkeli karakterlere ise Aras Aydın hayat verebilirdi. 

10- Evelyne Brochu / Nilperi Şahinkaya 

Doktor Delphine Cormier karakterine hayat verdi. Evelyne Brochu, Cosima ve Scott ‘un laboratuvar arkadaşları olan Dr Cormier karakterine ise Nilperi Şahinkaya çok yakışırdı. 

11- Rosemary Dunsmore / Ayşen İnci 

Rosemary Dunsmore, Rachel’ in annesi olan Profesör Susan Duncan karakterine hayat verdi. Bu role Ayşen İnci pek yakışırdı doğrusu…


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı