Ünlü olma hikayeleriyle ilham veren oyuncular!

3 dakikada okuyabilirsiniz


Artık hayatımızın bir parçası haline gelen dizilerin, filmlerin oyuncuları nasıl bu günlere geldi dersiniz? Acaba eskiden nasıl yaşamları vardı, nasıl hayatları vardı? Sizler için çokça azim ve biraz da şans ile hayatımıza giren yedi ünlü yerli-yabancı oyuncunun şöhret olma hikayelerini derledik.

1- Halit Ergenç

Beşiktaş Atatürk Lisesi’ni bitiren ünlü oyuncu Halit Ergenç İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Bölümü’ne girdi. Şu anki mesleğinden çok uzak olan bu bölüm ilerde oyunculuk için ilham bulduğu yer olacaktı. Ayrıca Ergenç konservatuar okuduğu yıllarda harçlığını çıkarmak için paspas satıcılığı, cam temizleyiciliği, bilet satıcılığı gibi işler de yapmıştı.

2- Johnny Depp

Koca bir nesli kendine hayran bırakan, filmleriyle gişe rekorları kıran ünlü oyuncu Johnny Depp aslında şöhret yoluna müzikle çıkmıştı. Henüz 15 yaşındayken bir rock yıldızı olmak için okulu bıraktı. Daha sonra ‘The Kids’ isimli müzik grubunda çaldı. Fakat gelin görün ki günümüzün en büyük jönleri arasında.

3- Lady Gaga 

Yıllarca sansasyonel hayatı ve şarkılarıyla gündemden düşmeyen Lady Gaga American Horror Story: Hotel dizisinin başrolünde yer almış ve Golden Globe’da “En iyi Kadın Oyuncu” ödülünü almıştı. Oyunculuk kariyerine devam eden Gaga, son olarak Bradley Cooper ile A Star Is Born filminde yer aldı. Fakat gelin görün ki Gaga ünlü olmadan önce katolik olan ailesi tarafından rahibe olması için Katolik Lisesi’ne verilmişti ve liseyi bir rahibe olarak bitirmişti.

4- Kenan İmirzalıoğlu

Ankara’nın Üçem köyünde doğan Kenan İmirzalıoğlu’nun hikayesi gerçek bir başarı hikayesine örnek gösterilebilir cinsten. İki kez üst üste üniversite sınavına giren fakat kazanamayan yakışıklı oyuncu son denemesinde üniversiteyi kazanmıştır. Matematik Bölümü’nden mezun olan İmirzalıoğlu arkadaşlarının ısrarlarıyla modellik yarışmasına katıldı ve yarışmayı kazandı. O günden bu güne kadar uzanan başarılı kariyeri hiç de kolay olmayan yollardan geçmiş.

5- Kıvanç Tatlıtuğ

Aşk-ı Memnu dizisiyle yıldızı parlayan Kıvanç Tatlıtuğ oyuncu olmadan önce profesyonel olarak basketbol oynuyordu. Profesyonel basketbol kariyeri Beşiktaş, Fenerbahçe gibi dev takımlarla devam etti. Günümüzde ise ekranları en çok aranan ve özlenen yüzü…

6- Jim Carrey

Günümüzde komedi denince akla ilk gelen isimlerden biri olan Jim Carrey çok fakir bir ailede dünyaya geldi. Babasının ölümüyle iyice perişan olan aile geçim sıkıntısı yaşıyordu ve Jim Carrey henüz küçük yaşlarda annesine bakmak için gazete satmış, tuvalet temizlemiş ve limon satmıştır. Fakat hiçbir zorluk onu oyunculuk hayalinden alıkoyamamıştır. 

7- Beren Saat

Türk dizi sektörü denince akıllara gelen ilk isimlerden olan Beren Saat muhteşem oyunculuğunun aksine konservatuar okumamış, İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Üniversitede okuduğu sırada Türkiye’nin Yıldızları isimli dönemin en popüler yetenek yarışmasına katılmış ve yarışmadan ikinci olarak ayrılmıştır. Gözümüzün önünde büyüyen Beren Saat’in en büyük hayali ise dünyaca ünlü bir oyuncu olmak…


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı