Ufak Tefek Cinayetler yeni sezona nasıl başladı?

2 dakikada okuyabilirsiniz

Ufak Tefek Cinayetler yeni sezonuyla dün akşam ekranlara geri döndü. Yeni karakterleri, geçmişten gelen “yeni” hikayeleri ve şaşalı atmosferi ile her zaman bildiğimiz gibiydi. Peki yeni sezonun ilk bölümünün hangi sahneleri heyecanlandırdı? Hangisi “Ama yani!” dedirtti? Hızlıca göz atalım mı?

1- “Özledin mi beni Merve?”

Merve Aksak’ın gençlik yıllarında bile “plan-program” dahilinde hareket ettiğini gördüğümüz bu sahne, Kerim ve Merve cephesi “shipper” ekibini anında oluşturdu. Aslında Merve’nin bu kadar karanlık tarafta olmasından ziyade, Kerim Adil Sağlam’ın Merve üzerindeki “Sen bir Sağlam olacaksın.” iddiası izleyicinin büyük bir kısmını heyecanlandırdı. Ayrıca geçmişten gelen bu sır bir kısım Merve seveni kızdırdı, “Bu kadarı olmaz artık Merve!” dedirtti. 

2- “Karanlık adam Kerim!”

Adil Kerim Sağlam’ı tanımaktan keyif alacağımız kesin… Osman Sonant üzerinde SMK (Fİ-Çİ zamanları) etkileri taşıyarak diziye süzüldü. Biraz Hannibal, biraz Nusret, biraz SMK derken ortaya melez bir karakter çıktı diyebilir miyiz? Şimdilik konuşmak için çok erken, tek dileğimiz karakterin karikatürize bir kötü haline dönüşmemesi…

3- “Oya’nın zorlu hamileliği…”

Oya’nın başından geçenlerle üzülen bir izleyici var. Bir de başına gelenleri hak edecek kadar “saf” davrandığına inanıp, onu suçlu bulanlar da var. “Ama o çok küçüüük!” dediği bebeğinin “birazcık iri” olması ve bir takım teknik aksaklıklar dışında Oya’nın yaşadıklarını Gökçe Bahadır güzel yansıttı. Ancak o aksaklıklar inandırcılık kısmına ciddi bir şekilde damga vurdu. Deniz bebeğimin başına iyi şeyler gelsin istiyoruz ama anladığımız kadarıyla Oya’nın başına gelenler onu da derinden etkileyecek.

4- “Sarmaşık’a dolanan yılan Emre…”

Burcu ve Emre çifti… Neden bir araya geldiler? Nasıl bir araya geldiler? Pelin Emre’den neden çekiniyor? Merve ve Pelin ismini duyunca neden suratlarını ekşitti? Arzu ve Mehmet bu işe nasıl tepki verecek? Daha önemlisi; bu çift hikayenin neresine hizmet edecek? İzleyip göreceğiz. Şimdilik kendilerine biraz mesafeliyiz. Ayrıca Burcu’nun peruğu keşke daha kaliteli olsaymış diyenlerdenim.

5- “Gergin tanışma!”

Serhan Aksak ve Kerim Adil Sağlam tanışmasının gerginliğinin kokusu buraya kadar geldi. İzlerken “Hmm, bu ikisi her defasında böyle tartışacaksa hiç fena olmaz.” dedik. Zira Oya ve Merve’nin arasında yaşananlara bir alternatif gelmesi lazımdı. Bundan sonrası için hem geçmişin gölgesi, hem şimdinin entrikaları bu cepheyi hareketlendirecek gibi. Meraktayız.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.