Ferdi Nevizade mi, Batu Değirmenci mi?

3 dakikada okuyabilirsiniz


 

Geçtiğimiz yaz fırtına gibi hayatımıza giren ve unutulmaz diziler listesine adını altın harflerle yazdıran Ulan İstanbul’un Ferdi’si, bu yaz içimizi güneş gibi ısıtan Adı Mutluluk’un Batu’su Kaan Yıldırım! Her karakterini çok sevdik, benimsedik. Ama itiraf edelim ki karakterlerinden birinin yeri çok ayrıdır, diğerine göre bir tık öndedir. Sizin için yeri ayrı olan Kaan hangisi? Ferdi Nevizade mi, Batu Değirmenci mi?

 

Batu ve Ferdi, hayatın şanssızlıkları yakasına yapışmış iki adam… Hayatta hayal ettikleri her şey ellerinden alınmış ama yine de gülebilen, pozitif taraflarını saklamayı başaran iki özel ve güzel adam! Ama Batu’ya baktığımızda Ferdi’den daha şanslı birini görüyoruz, çünkü iyi veya kötü bir aileye sahip… Bir yokuş çıktığı zaman karşısına, onu motive edecek bir annesi var ve her şeyi onun için yapıyor. Ferdi’nin de ailesi var elbet, Karlos’u var, Yaren’i var, Kandemir babası var ama anne kokusu yok.

Batu’ya baktığımızda Ferdi’ye göre daha açık bir adam görüyoruz. Duygularını söylemekten çekinmeyen, hissettiği her şey her daim dilinin ucunda olan bir adam! Herkesin içinde kendisine “Hırsızsın!” diye bağıran Kumsal’a karşı çevredekileri mahkeme tayin edecek ve tüm hikayesini anlatabilecek kadar hayatla ve kendisiyle barışık biri Batu. Ferdi ise bir kurşundan çok duygularından korkan bir adam… Batu yerine Ferdi’ye “Hırsızsın!” diye bağırılsa bununla Batu kadar eğlenemez, çünkü hayat Ferdi’ye hiçbir zaman hırsız olmaktan başka bir şans sunmamış.

 

Aşk da var elbette… Batu, Kumsal’dan etkileniyor. Hem de çok… Ve bunu asla saklama gereği duymuyor. Çünkü Batu, hayatın o günden ibaret olduğuna inanan bir adam… O gün mutluysan, mutlusundur. Yarının hesabını yapmak sadece huzursuzluk getirir. Ferdi ise ilk gördüğü andan beri Derya için deli divane oluyor! Ama serde erkeklik var, söylemiyor. Hatta söyleyemiyor ve söyleyemedikçe de hırçınlaşıyor, hırçınlaştıkça da Derya ile inatlaşmaları başlıyor. Daha sonrasında itiraf da geliyor elbette ama tam Ferdi’ye özgü! Batu’dan dünyanın en original romantik hamlesini bekleyebiliriz ama Ferdi “Senin kalbin yeter!” diyeceğimiz adamlardan!

 

Dostluk açısından Karlos ve Ferdi’nin yerini gönlümüzde kimse sarsamaz, çünkü Ferdi ve Karlos için dost demek aile demek! Batu’nun da dostum diyebileceği biri var elbette! Onu hiçbir koşulda satmayan ve her daim yanında olan biri… Ama akan sular durduran dost Ferdi, dostluk da Karlos ile Ferdi! Sen ne dersin?

 

Ferdi ve Batu, birbirinden çok uzak ama birbiriyle benzerlikleri olan iki karakter… Ferdi zaten başımızın tacı, kalbini ve aşkını çok sevdiğimiz bir adam! Peki Batu? Ferdi’nin tahtına ortak olur mu, yoksa çoktan o tahtta yer sahibi oldu mu?


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı