Ütopya’nın Dokunulmazlık Listesindeki Sürpriz İsim Kim?

3 dakikada okuyabilirsiniz


 

Yarışmacılar eleme düzenine yeni yeni alışmaya çalışırken sistem tekrar değişti. Bu haftadan itibaren dokunulmazlıklar açıklandıktan sonra yarışmacılar elenmesi için üç aday belirleyecek. İsmi yazılan üç kişiden gazetesi en az satılanı Ütopya’ya veda edecek. Yeni kuralların yarışmanın gidişatını önemli ölçüde değiştireceğini söyleyebiliriz. Önceden iki haftada bir kişi elenirken artık her hafta bir kişi gidecek. Bu da yarışmanın daha erken final yapacağına işaret ediyor.

 

Eski sistemde dokunulmaz olanlardan sonra elenmesi için adaylar seçiliyordu. Adaylar arasında internet oylaması yapılıp elenecek yarışmacı belirleniyordu. Dokunulmaz olan yarışmacılar, elenme adayı olan arkadaşlarını kendi oy potansiyellerini kullanarak destekliyorlardı.

 

Örneğin geçen hafta dokunulmaz olan Serkan, Tuncay ve Bahadır gitme adayı olan Raşit’in internet oylamasında desteklenmesi için kendi takipçilerine seslendiler. Bunun sonucunda Raşit güçlü isimleri geride bırakarak yarışmaya devam etti. Aynı şekilde Kurretülayn da Semih ve arkadaşlarının oy desteğini alarak yarışmada kaldı. 

 

Yeni sisteme göre herkes kendi gazetesinin satılması için uğraşacak ve başka birine destek verilmesi yönünde talepte bulunamayacak. Yarışmanın bireyselliğe doğru adım adım ilerlemesi güçlü oy potansiyeline sahip yarışmacıları sevindirirken diğerlerini endişelendirdi. Buket, Dilay, Raşit, Kaan, Yıldız gibi isimler, elenme adayı olduklarında arkadaşlarından destek alamayacakları için gitme ihtimalleri daha çok artacak.

 

Yeni sistemin ilk dokunulmazları açıklandı. Yerini korumayı başaran isimlerin arasına sürpriz bir yarışmacı katıldı. Bu haftanın dokunulmazları Semih, Tuncay, Serkan ,Altar ve Murat oldu. Murat, beklediği dokunulmazlığı sonunda alarak Bahadır’ın yerine geçti. İki haftadır destek göremeyen Murat, Kurretülayn nedeniyle Semih’le çatışma halindeydi. Dokunulmazlık almak Murat’ı sakinleştirecek mi yoksa tepkilerinin dozunu arttıracak mı merakla bekliyoruz. 

 

Bahadır bu hafta dokunulmazlık konusunda umduğunu bulamadı. Semih, Bahadır dokunulmazlık alamadığı anda onu yazacaklarını söylemişti. Yapılacak olan oylamada üç elenme adayı olacak. Semih ve arkadaşları iddialarını gerçekleştirirlerse bu isimlerden biri kesin olarak Bahadır olacak. Bahadır’ın dokunulmazlığı kaybettiği anda hemen elenmesi yüksek bir ihtimal değil. Bu nedenle elenme adayı olacak diğer iki kişi arasında bir çekişme yaşanacağını söyleyebiliriz.

 

Kimler elenmesi için aday gösterilecek ve kim yarışmaya veda edecek? Oylamadaki değişiklik sürpriz bir etki yaratacak mı ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.


OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı