Bölüm 2: Ekrana iz bırakmış lise dizileri!

3 dakikada okuyabilirsiniz


Geçtiğimiz yıllarda ve yakın dönemde yayınlanan lise temalı gençlik dizilerinden hangilerini çok özledik? Peki sizin favori diziniz hangisiydi? Hangi dizide kendimizden bir şeyler bulduk? Hangisinde kahkahalar atıp, hangisinde ağladık?.. Hangi lise aşkının hikayesini sevdik? En çok hangi lise dizisini sevdik? Bir göz atalım mı? 🙂 İlk yazıyı hemen buraya tıklayarak göz atabilirsiniz. Buyurun yazının ikinci bölümüne!

1- Güneşi Beklerken

Fotoğraf: Kanal D

Zeynep ve annesinin Gölyazı’dan İstanbul’a taşınması üzerine Zeynep’in Sayer Koleji’ndeki maceraları ve Kerem Sayer’in hem ailevi hem de özel sorunları anlatılmıştı. Hande Doğandemir, Kerem Bürsin, Emre Kınay, Ebru Aykaç ve Yağmur Tanrısevsin başrolleri paylaşmıştı. Elli dört bölüm süren dizide ZeyKer çok konuşulmuştu. Özledik!

2- Adı Efsane 

Fotoğraf: Kanal D

Hem eski basketbolcu olan Tarık’ın, hem lisede koçluk yaptığı takımın hayatı anlatılmıştı. Erdal Beşikçioğlu, Rojda Demirer, Gökçe Bahadır, Cem Yiğit Üzümoğlu, Baran Bölükbaşı, Hakan Ummak, Kaan Sevi, Almila Ada ve Özgü Kaya gibi isimler kadroda yer almıştı. Reytingler yüzünden erken final yapmış olsa da gerçekten güzel bir diziydi Adı Efsane…

3- Küçük Sırlar

Fotoğraf: Kanal D / Star TV 

Yayınlandığı dönem gençlerin büyük bir ilgiyle izlediği popüler bir diziydi Küçük Sırlar… Önce Kanal D’de sonra Star TV de yayınlanmış ve elli beş bölüm sürmüştü. Fazlasıyla zengin olan ailelere sahip olan gençlerin okul ve arkadaşlık ilişkileri anlatılmıştı. Başrolleri ise Sinem Kobal, Burak Özçivit, Merve Boluğur, Birkan Sokullu, İpek Karapınar ve Kadir Doğulu paylaşmıştı. Ayşegül ve Çet’i unutmak ne mümkün! 🙂

4- Not Defteri

Fotoğraf: FOX

Fatih Al, Ebru Özkan, Tarık Ündüz, Ekin Mert Daymaz ve Beste Kökdemir’in başrollerini paylaştığı dizi FOX TV’de yayınlanmıştı. Dizi on üç bölüm yayınlandıktan sonra yayından kaldırılmıştı.

5- Sana Bir Sır Vereceğim

Fotoğraf: FOX

Birbirinden farklı özel güçlere sahip olan beş çocuğun hayatı, aile özlemi ve okul yaşantısı işlenmişti. Fantastik bir gençlik dizisi olan Sana Bir Sır Vereceğim’in kadrosunda ise Murat Han, Esra Ronabar, Ekin Koç, Demet Özdemir, Berk Cankat, Dila Danışman ve Burak Can gibi isimler yer almıştı. Keşke daha uzun sürseydi dediğim nadir dizilerden… Farklı ve güzeldi, sizce de çok özlemedik mi?

6- 4N1K: İlk Aşk

Fotoğraf: FOX

Kitabı yazıldı, iki filmi çekildi ve sonra da dizi oldu. Geçtiğimiz günlerde ise sezon finali yaptı. Gözde Mutluer, Atakan Hoşgören, Burak Yörük, Cemrehan Karakaş, Sina Özer, Cihan Şimşek ve Eslem Akar’ın başrollerini paylaştığı 4N1K İlk Aşk’ta ise ; Yaprak, Ali, Gökhan, Oğuz ve Sinan’dan oluşan çetenin komik ve eğlenceli okul hayatı, Barış ‘ın ve Ali’nin Yaprak’a olan aşkı anlatılmaktaydı. Bakalım ilerleyen zamanlarda neler olacak? 🙂

7- Hayat Bazen Tatlıdır

Fotoğraf: Star TV

Kadrosunda Birce Akalay, Ufuk Özkan, Kanbolat Görkem Arslan, Simay Barlas, Sevda Erginci, Anıl Tetik, Deniz Can Aktaş, Gamze Topuz, Zeynep Alkan, Elif Doğan, Mustafa Mert Koç gibi isimler yer almıştı. Star TV’de yayınlanan ve yirmi altı bölüm süren Hayat Bazen Tatlıdır’da da öğrencilerin ve öğretmenlerin hem özel hayatına hem okul hayatına hem de arkadaşlık ilişkilerine değinilmişti. SevKor ve GözBur çiftleri çok sevilmişti.


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı