Karakter Kronolojisi: Elçin Sangu!

Karakter Kronolojisi: Elçin Sangu!

Karakter Kronolojisi: Elçin Sangu!

09 10 2018 Dizici Bağyan
Dizici Bağyan
Dizici Bağyan 09 10 2018

Ağustos'un 13'ünde 1985 yılında İzmir'de doğan Elçin Sangu, sekiz farklı projede sekiz farklı karaktere hayat verdi. Dört reklam filminde rol aldı. Yirmiden fazla ödüle aday gösterildi ve birçok ödül kazandı. Üniversitede Opera Bölümü'nde okudu. Son yılların en popüler isimlerinden olan Elçin Sangu hangi karakterlere hayat vermiş, hangi rol için nasıl bir imaja bürünmüş, bir göz atalım mı?

Elçin Sangu'yu ilk olarak 2011 yılında Kanal D'de yayınlanan Öyle Bir Geçer Zaman Ki adlı dizide Jale karakteriyle tanıdık. Dizide birçok kez kendi sesiyle şarkılar söyledi ve Mete ile birlikte sahneye çıktı. Ardından Mete'ye duyduğu platonik aşk yüzünden diziden ayrılmıştı Jale karakteri... 

2012-2013 yılları arasında Aşk Kaç Beden Giyer'de Nehir'i canlandırdı. D-Smart'ta yayınlanan dizide ise Koray Erkök ile başrolleri paylaşmıştı. 

Güney Kore dizisi "I'm Sorry, I Love You" dizisinden uyarlanan, 2013 yılında Fox TV'de yayınlanan Bir Aşk Hikayesi'nde Eda karakterine hayat vermişti. Otuz altı bölüm süren dizinin on altıncı bölümünde diziden ayrılmıştı. 

4 Mart - 20 Kasım 2014 tarihleri arasında Star TV'de yayınlanmıştı Kurt Seyit ve Şura... Dizide Güzide karakterine hayat veren Elçin Sangu, Ushan Çakır'la partnerdi. Celil ve Güzide'nin aşk hikayesini çok sevmiştim. Elçin Sangu'nun Kurt Seyit ve Şura'da seslendirdiği türküler de çok beğenilmişti ve Güzide'nin hikayesi de mutlu bitmişti neyse... :) 

Kurt Seyit ve Şura'nın ardından ise sadece dört bölüm süren Sevdam Alabora'da rol aldı. 2015 yılında atv'de yayınlanan dizide Zeynep karakterine hayat vermişti. Küçükken hayvanları koruyup kollayan, onlara yardım eden, büyüyünce ise veteriner olan Zeynep karakteriyle izlemiştik. Dizide Kadir Doğulu ile başrolleri paylaşmıştı.

Ve yine aynı yıl, Elçin Sangu'nun asıl popülerliğine ulaştığı ve gerçek anlamda tanınmasına vesile olan Kiralık Aşk'ta rol almaya başladı ve Defne karakteriyle karşımıza çıktı. Öyle güzel canlandırdı ki "Kuru Kız"ı izlerken güzelliğinden büyülenmemek elde edildi. Ve bu karakter ile de defalarca ödüle layık görüldü. Defne Topal İplikçi, sen en güzel yerdesin... <3

Kiralık Aşk final yaptıktan sonra ise Barış Arduç ile başrolleri paylaştığı Mutluluk Zamanı adlı sinema filminde izledik, Ada karakteri ile... Heykeltıraş Ada ile çapkın Mert'in eğlenceli aşk hikayesi de pek güzeldi doğrusu. İkilinin uyumuna bir kez daha hayran kaldık, umarım yeniden bir araya gelirler. :) 

Dönem dizilerinde rol aldı, günümüz dizilerinde aranan isim oldu, Jale oldu, Eda, Güzide, Zeynep, Defne ve Ada oldu.. Şimdi vampir olmanın zamanıydı belki de... Evet, Blu TV'de yayınlanan ilk vampir dizisi Yaşamayanlar'ın vampir Mia'sı olarak çıktı karşımıza... Öfkeli ve intikam doluydu Mia. Umarım finalde amacına ulaşır diyelim. Genç yaşına rağmen birçok farklı karakterde izlediğimiz Elçin Sangu'nun canlandırdığı roller arasında sizin için bambaşka bir yerde olan kimdi peki? :) 

Filtreleyelim mi?

Filtreleyelim mi?

E-bülten Kayıt