Karakter Kronolojisi: Erkan Kolçak Köstendil!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Bursa’da doğan Erkan Kolçak Köstendil, şu an 35 yaşında, 1983 doğumlu… Bursa Atatürk Lisesi’nden mezun olmuş. Lise yıllarında Bursaspor’da oynamış. İçindeki oyunculuk aşkı daha ağır basmış ve futbol kariyerinden vazgeçmiş, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde okumuş. Daha sonra tiyatro oyunlarında yer almış. Televizyonda yer aldığı ilk dizi ise Kurtlar Vadisi Pusu olmuş. 2005 yılında dizinin 3.sezonunda “Galerici”yi canlandırarak televizyon dünyasına ilk adımını atmış. 

Ardından 2008 yılında oynadığı ilk sinema filmi olan, Güz Sancısı’nda “Nümayişçi” rolünü oynadı. 

Türkiye’nin ilk Facebook dizisi olarak bilinen Mukadderat adlı diziyi hem yazmış hem de yönetmiş. 

Aynı yıl 2009 yılında M.A.T adlı polisiye konulu dizide polis memuru Emre karakterini canlandırmış. Trt 1’de yayınlanan dizinin ekran ömrü kısa sürmüş.

2009-2010 yıllarında Sakarya Fırat’ta oynadı. Trt 1’de yayınlanan dizide “Er Mahmut Karakum” karakterini canlandırdı. Dizinin 105.bölümünde şehit olarak kadrodan çıkan Erkan Kolçak Köstendil’in tanınmasına bu diziyle şahit olduk diyebiliriz. 

Ayrıca senaryosunu yazıp yönettiği Vakit adlı kısa film, 2010 yılında gerçekleşen Sinepark 4. Kısa Film Festivali’nde, Eskişehir Kral Midas Kısa Film Festivali’nde, 47. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde ödüller aldı. Amsterdam ve İstanbul’da çekilen Torbacının Esrarı adlı filmi de yazıp yönetti.

2012 yılında Star TV’de yayınlanan Babalar ve Evlatlar adlı dizide rol almış. Sadece dört bölüm süren dizide Ayhan karakterine hayat vermiş.

2013-2014 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan ve iki sezon kırk dört bölüm Merhamet’te Mehmet karakterine hayat vermiş Erkan Kolçak Köstendil… Ayrıca  One Night in İstanbul adlı filmde rol almış.

2014 yılında Onur Ünlü filmi olan İtirazım Var ‘da Superman olarak karşımıza çıktı.

Yine aynı yıl Yağmur :Kıyamet Çiçeği adlı filmde Akçaabatspor’da oynayan ve Trabzonspor’a transfer olmak üzere olan aynı zamanda da Eleni ile imkansız bir aşkın içinde yer alan Şenol’ a hayat vermişti Erkan Kolçak Köstendil…

2014-2015 yılları arasında Kanal D de yayınlanan ve otuz dokuz bölüm Ulan İstanbul’da rol aldı. Dolandırıcılık aleminin Çakal Karlos’u, Arabesk müzik sevdalısı, Selami Şahin hayranı, Yaren’e sevdalı Karlos Nevizade karakterine hayat vermişti. Bu karakter ile adını daha fazla duyurmuştu. Çok özlemedik mi? 🙂

2015 yılında ise iki sinema filminde rol aldı. Yok Artık ‘ta Taksici Fikret’ e, Kara Bela ‘da ise Güven’ e hayat verdi başarılı oyuncu… Ardından bir diziyle ekranlara döndü. Ve Muhteşem Yüzyıl: Kösem’de Şahin Giray Han’a hayat verdi. 2015-2016 yıllarında yani dizinin ilk sezonunda rol aldı. Her rolün altından başarı ile kalkabildiğini bir kez daha kanıtlamış oldu böylece…

Daha sonra Familya’da Toprak karakterine hayat verdi. Fox TV’de yayınlanan dizi onuncu bölümüyle final yaptı.

2017 yılının Nisan ayında Show TV’de yayınlanan dizide eşi Cansu Tosun ile başrolleri paylaşmıştı. Sadece dört bölüm süren dizide Mehmet karakterine hayat vermişti. 2017 yılında ise internet dizisi olan Görünen Adam’da Kurtuluş karakterine hayat verdi.

Yine 2017 yılında Babam adlı sinema filminde rol aldı. Filmde Çetin Tekindor’un hayat verdiği Yusuf karakterinin sağ kolu Deniz’e hayat verdi.

2017 yılında yayın hayatına başlayan Çukur’da Vartolu Saadettin / Salih Koçovalı karakterine hayat vermekte. Dizideki hikayesiyle ağlatan, replikleriyle fenomenleşen, oyunculuk performansıyla ders veren Erkan Kolçak Köstendil’e bu karakter gerçekten çok yakıştı. Bir nesil Vartolu’yu asla unutmayacak.. Bakalım ilerleyen zamanlarda Salih’in başına daha neler gelecek?

Dizisine devam ederken sinema kariyerine elbette devam etti başarılı oyuncu. Put Şeylere adlı sinema filminde rol aldı. Müslüm adlı filmde ve Turkish’i Dondurma ‘da oynadı. Birçok dizide ve filmde rol aldı, kısa filmler çekti, yazdı ve yönetti. Bu işte ne kadar başarılı olduğunu defalarca kanıtladı. Hayatı boyunca bolca başarı diliyoruz Erkan Kolçak Köstendil’ e.. Peki canlandırdığı birçok karakterden sizin için en unutulmaz olanı hangisiydi? 🙂 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.