Elite dizisi hakkında bilmeniz gereken 10 şey!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Digital platform Netflix, yeni dizilerini bir bir yayına vermeye devam ediyor. Duyurulduktan ve fragmanı döndükten sonra izleyicinin merakını cezbeden Elite de onlardan biri. Biz de yayınlandığı günden bu yana izleyicinin yeni sezonu bir çırpıda bitirip ikinci sezonu için şimdiden beklemeye geçtiği Elite hakkında bilmeniz gerekenleri derleyelim istedik! Buyurun bakalım!

1- Hangi kanalda yayınlanıyor?

Elite dizisi Türkiye ve dünyada aynı anda Netflix platformunda izleyicisiyle buluştu ve ilk sezonu bir çırpıda seyirci tarafından bitirildi!

2- Hangi gün yayınlanıyor?

İşte dijital platformların böyle bir güzelliği var! Bazı içeriklerini hafta hafta beklemek zorunda olmuyorsunuz, koca sezonuna bir günde sahip olabiliyorsunuz. Elite de ilk sezonuyla 5 Ekim’de meraklılarıyla buluştu! Sekiz bölümüyle (henüz izlemediyseniz) sizi bekliyor.

3- Başrollerinde kim var?

La Casa de Papel’in başrol oyuncularından María Pedraza, Miguel Herrán ve Jaime Lorente’yi tekrar bir araya getiren dizinin kadrosunda ayrıca Itzan Escamilla, Miguel Bernardeau, Arón Piper, Ester Expósito, Mina El Hammani, Álvaro Rico ve Omar Ayuso bulunuyor. Meksika’nın en ünlü aktris ve şarkıcılarından Danna Paola da kadroda yer alan önemli isimlerden.

4- Konusu ne?

Elitlerin çocuklarını gönderdiği Las Encinas, İspanya’nın en iyi ve en seçkin okuludur. Okullarının bir depremde yıkılmasının ve yerel meclisin öğrencileri bölgedeki diğer okullara dağıtmasının ardından, işçi sınıfından üç çocuk da Las Encinas’a kabul edilir. İlk başta çok şanslı olduklarını düşünseler de aslında durum tam tersidir. Her şeye sahip olanlar ile kaybedecek hiçbir şeyi olmayanlar arasındaki çatışmanın bir cinayetle sonuçlanmasının ardından olaylar peşi sıra gelişir. Peki işlenen suçun arkasında kim vardır? Hep birlikte merakımızı gidereceğimizi umuyoruz!

5- Sosyal medyada ne dediler?

Dizi başlar başlamaz bütün bölümleri tüketen izleyici 2. Sezona kadar zamanın nasıl geçeceğinden şikayetçi. Onun dışında bir takım tespitler ve öneriler de var tabii!

Hem genç işi, hem boş zaman işi!

Elite 2. Sezon için şimdiden bazı öneriler var!

6- Öne çıkan karakterleri kimler?

Dizinin izleyicisi için birden fazla favori var aslında… Zira herkesin “kafasına göre” bir karakter dizinin hikayesinde yer alıyor. Ancak illa birkça örnek vermemiz gerekirse; Guzmán, Nadia, Marina ve Nano öne çıkan karakterler diyebiliriz. Lucrecia’nın da kendine ait hayran kitlesi olduğunu söylemeden geçmeyelim. 

7- Hangi ülkenin yapımı?

Netflix’te farklı ülkelerden yapımlar izlemeye çok alıştık. Elite de bize İspanya’nın bize bir armağanı oldu!

8- Dizi hangi türü seven izleyiciye uygun?

Eğlenceli, hareketli, bol entrikalı, bol heyecanlı dizileri seven izleyiciler için Elite biçilmiş kaftan! Özellikle genç izleyiciler için bölümler düşündüklerinden çabuk bitebilir.

9- Sosyal medya kanalları ne?

Instagram: https://www.instagram.com/elitenetflix

Facebook: https://www.facebook.com/NetflixElite/

10- Rakipleri hangi diziler?

Elite dizisinin ilk akla gelen rakibi yine aynı platformdaki La Casa De La Papel olabilir çünkü bu dizinin ortak sevenleri bir diğerini izlemeden bırakmaz. Aynı türden gidenler için 13 Reasons Why, Skam (ilk versiyonu ve uyarlamaları) ve Riverdale’i hem dizinin rakipleri hem de izleyicinin sevebileceği diziler olarak sayabiliriz!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.