Kızım izlemek için beş sebep!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Yapımcılığını Med Yapım – Fatih Aksoy’un üstlendiği, yönetmen koltuğunda Gökçen Usta’nın oturduğu, senaryosunu Banu Kiremitçi Bozkurt ve Irmak Bahçeci’nin kaleme aldığı uygulayıcı yapımcılığını ise Suzan Sümeli’nin yaptığı ‘Kızım’ dizisi, 19 Eylül akşamı tv8’de yayın hayatına başladı. Başrollerini Buğra Gülsoy, Leyla Lydia Tuğutlu ve Beren Gökyıldız paylaşıyor. Ayrıca kadroda Serhat Teoman, Selin Şekerci, Tugay Mercan, Sinem Ünsal ve Suna Selen de yer alıyor. Cuma akşamları tv8 ekranlarında yayınlanan dizi ise çok sevildi. Henüz başlamayanlar var ise Kızım izlemek için beş nedene göz atabilir. 🙂 Buyurun yazıya! 

1- Yetenekli oyuncu kadrosu!

Dizide 8 yaşındaki Öykü karakterine Beren Gökyıldız hayat vermekte… Dolandırıcı olan babası Demir’i Buğra Gülsoy, Demir’in arkadaşı Uğur’u ise Tugay Mercan canlandırıyor. Yalnız başına yaşayan bir veteriner olan Candan’a ise Leyla Lydia Tuğutlu hayat veriyor. Demir’in çocukluk arkadaşları olan Cemal’e Serhat Teoman, Asu’ya ise Selin Şekerci, Öykü’nün öğretmeni Sevgi’ye Sinem Ünsal, Uğur’un annesine ise Suna Selen hayat veriyor. 

2- Hem güldüren, hem ağlatan konusu!

Öykü’nün teyzesi tarafından terk edilmesi ve babasını bulmasıyla başlıyor asıl hikaye… Dolandırıcı olan babası Demir ile Uğur da o sırada Candan’ın evindeki değerli tabloları almanın peşine düşüyor. Daha sonra evden atılan Demir ile Öykü ise Candan’ın evinde kalmaya başlıyor. Kızın gelmesiyle hayatı değişen, göremediği sevgiyi kendi evladına nasıl aktaracağını bilemeyen bir baba ile hastalığı dolayısıyla yavaş yavaş bütün bedensel fonksiyonlarını kaybedecek olan Öykü’nün bol dramatik olan hikayesini konu ediniyor. Evet dizi dram konulu ama senaryo bizi bazen güldürüyor, bazen de yüzlerimizde tebessüm oluşturuyor.

3- Her yaşa hitap etmesi! 

Dizi tam bir aile dizisi… 70 yaşındaki bir dedenin 7 yaşındaki torunuyla oturup izleyebileceği türden. Öykü’nün okul sahneleri ise pek keyifli. Babasıyla olan sahneleri ve Candan ile olan ilişkisi ise hem tebessüm yaratıyor hem de duygulandırıyor. Cuma akşamları oturup çoluğumla çocuğumla birlikte bir dizi izlemek istiyorum diyenler için ise bire bir!

4- Gözlerimizden adeta kalpler çıkartan baba-kız ilişkisi!

Evet başta çok kızdık Demir’e, bazen dövmek istedik, doğrudur! Ama geçmişine inildikçe ona hak verirken buldum kendimi. Göremediği anne babası sevgisini nasıl evladına gösterebilirdi ki? Ayrıca merhametli ve sevgi dolu kalbini de gördük ilerleyen bölümlerde. Bunda Öykü’nün de payı elbette büyük. Küçücük yaşta hayatı öğrenmiş, olgunlaşmış, annesiz babasız 8 yaşına gelmiş, üstüne teyzesi de terk etmiş ve bir gün hafızasını kaybedeceğinin de bilincinde… Hastalığı ilerlemeden babasıyla doya doya vakit geçirmek istemesi ve Demir’i işinden vazgeçirip onu normal bir birey yapmaya başlaması da Öykü’nün başarısı sonuçta. Baba-kız sahnelerine hayran olmamak elde değil! Hele şu hüngür hüngür ağlatanlar…

5- Ve elbette performanslar! 

Baba olmayan bir insanın baba rolünü böyle içten oynaması, böyle derinden hissedip bizlere yansıtması elbette büyük bir başarı… Gözleriyle, mimikleriyle, tek bir bakışıyla, tepkileriyle, duruşuyla öyle güzel yaşıyor ki Buğra Gülsoy, Demir’i.. İyi ki bu rolde izlemekteyiz. Beren Gökyıldız’a diyecek bir kelime bulamıyorum. Resmen oyuncu olmak için doğmuş. Çocuk safi yetenek, maşallah! İkilinin performanslarından en sevdiğim iki sahneyi bırakarak bitireyim en iyisi… Dizinin yolu açık, reytingi bol, oyuncuların da başarısı daim olsun!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı