The Sinner sevenlerin Netflix’te kaçırmaması gereken beş dizi!

2 dakikada okuyabilirsiniz

Netflix’de ilk sezonuyla dikkatleri üzerine çeken The Sinner herkes tarafından beğeni topladı. Cora isimli genç bir kadın sahilde ailesiyle birlikte sakin bir gün geçirirken Cora birden önlerinde oturan arkadaş grubundaki bir adama saldırır ve öldürür. Her şey buraya kadar açıktır. Katil belli, cinayet silahı ortada, şahitler var ama tek bir soru vardır akıllarda “Neden?” Dizi sekiz bölüm boyunca bu gizemi arıyor ve sizi hikayenin içine çok kolay ve hızlı bir şekilde alıyor. Sonraki bölüm sonraki bölüm derken sekiz bölüm bitmiş oluyor. Gerilim, suç, drama ve polisiye özelliklerini barındıran bu diziyi herkes çok sevdi ve ona benzer diziler izlemek için öneri kovaladı. İşte bu yazımızda The Sinner benzerinde olan Netflix dizilerini derledik.

1- Safe

Eşinin ölümünün ardında kızları Jenny ve Carrie’yle babaları Tom tekrar düzeni oturtmaya çalışır. Büyük kızı Jenny bir akşam gittiği partiden dönmez, Tom kızını bulmak için çıktığı bu yolculukta tuhaf şeylerle karşılaşır. Hem kızını bulmak hem de diğer kızını korumak zorunda olan Tom çevresindeki insanların açıklarını ortaya çıkarmaya başlar. Sekiz bölümlük bu mini oldukça sürükleyici bir yapıya sahip. Bu mini diziyle zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız bile. 

2- Tabula Rasa

“Boş Levha” anlamına gelen Tabula Rasa’da Annemine D’Haeze bir zamanlar başarılı bir müzik sanatçısıdır. Geçirdiği bir kaza sonucu hafızasını kaybetmiş ve müzik hayatına da mecburi ara vermiştir. Thomas isimli bir adam kaybolmuştur ve onu son gören Annemine’dir. Bütün oklar Annemine’yi gösterir, kadın ise kendini aklamak, suçsuz olduğunu kanıtlamak için hafızasını zorlayıp hatıralarını yeniden bulmak zorunda kalır. Toplamda dokuz bölümden oluşan Tabula Rasa için her gün bir elli dakika ayırmaya değer.

3- The Alienist 

Tarihlerimizi 1896 yılına çeviriyoruz. Dönemin New York polisi bir seri katili yakalamakta zorlanır. Cinayetler vahşice işlenmiştir ve polis vakanın “ne” olduğuyla değil de “neden” olduğuyla ilgilenir daha çok. Bu yüzden bir doktora başvururlar. O dönemlerde akıl hastalarının kendi benliklerinden uzaklaştığını ve onları inceleyen kişilere de Alineist denirdi. Ve bu Alineist’ler avcıları yakalamak için polisle iş birliği yapmaya başlarlar. Güçlü kadrosu ve dönem özellikleriyle on bölümlük bu mini dizi sizi 1896 yılının sokaklarına, hikayelerine götürüyor.

4- Marcella

Marcella eski bir polistir. Ailesi için bıraktığı mesleğine kocasının onu terk etmesiyle geri dönmeye karar verir. Bu beklenmedik ayrılık Marcella için sarsıcı olsa da hayatına geri dönmeyi ve durumu kabullenmeyi tercih eder. Marcella işine geri döndüğünde tam da bıraktığı zamanda işlenen cinayet davasının benzer özelliklerini taşıyan bir cinayet vakasıyla karşılaşır. Hem cinayetleri çözmek hem de eşinin ayrılmasının altında yatan nedenleri araştırmaya başlar Marcella. iki sezonu yayınlanan ve toplamda on altı bölüm süren bu başarılı oyunculuklarla dolu polisiye diziyi listenize ekleyebilirsiniz.

5- Mindhunter

1977 yılında iki FBI Ajanı Holden Ford ve Bill Tench o zamanlar “ardışık katiller” dedikleri insanlarla cinayetleri neden işledikleri, onları bu cinayetlere iten nedenleri araştırmak üzere zorlu bir araştırma sürecine girerler. FBI Davranış Bilimleri biriminin üstlendiği bu araştırmada amaç katilin nedenlerini, etkenlerini araştırıp aslında yeni potansiyel katilleri engellemek. “Seri Katil” kelimesinin ilk kez kullanıldığı bu dönemi anlatan dizi “MindHunter Inside The FBI’s Elite Serial Crime Unit”  isimli kitaptan uyarlama. David Fincher’ın yapımcılığını üstlendiği dizi buram buram kalite kokuyor. On bölüm süren ilk sezonu sonraki bölüm sonraki bölüm derken sezon bitirmeye teşvik ediyor sizi. Mindhunter’ın psikolojik dünyasına bayılacaksınız! 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı