BluTV’de mutlaka izlemeniz gereken beş yabancı dizi!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Son yıllarda tüm dünyada yükselen dijital dizi platformları ülkemizde de popüler olmaya başladı. BluTV yerli platformlarımızdan birisi ve yerli orijinal içeriklerin yanında sadece kendi ağında yayınlanan yabancı dizilerle de üyelerine zengin bir içerik sunuyor. Game of Thrones, Shameless, The Handmaid’s Tale gibi devam eden dizilerin aksine yeni yerli içerikleriyle de ülkenin popüler dizi platformu haline geldi. Siteye bir haftalığına ücretsiz erişebiliyor daha sonrasında da isterseniz çok az bir miktara her içeriği ulaşabiliyorsunuz. Bu yazımda da sizin için BluTV üzerinden izleyebileceğiniz her türden sürükleyici dizileri derledim. 

1- Patrick Melrose

Bir kitaptan uyarlanan bu mini dizi sadece beş bölümden oluşuyor. David Nicholls’un kaleme aldığı dizide kötü bir çocukluğun sonrasında anılarını geçmişte bırakmak isteyen ve öyle de yaşayan Patrick’in hikayesini anlatıyor. Alkol, uyuşturucu, cinsellik, çocukluk travmaları, çökmüş bir hayat… Her bir bölüm Patrick’in bir anısını izliyoruz. 2000’lerin İngiltere’sinde son bulacak bu renkli ve farklı hikayeyi çok seveceksiniz. Başrolde Benedict Cumberbatch oynuyor ve her bölümün sonunda bu nasıl bir oyunculuk diyeceğinize emin olabilirsiniz. Zaten sadece beş bölümcük sürüyor dizi. İzlemek zaman zaman zorlaşıp, ağır gelse de çekimler, kullanılan renkler, oyunculuklar ve tabii ki diyaloglar muazzam.

2- Girls 

Üniversiteden yeni mezun olmuş olan Hannah bir şirkete stajyer olarak işe girer. Aynı zamanda da anı kitabıyla uğraşan Hannah ailesinin desteğiyle geçinir ama ailesi de o desteği çekince Hannah için kendi ayaklarının üzerinde durma zamanı gelmiştir.  Hannah’la beraber her biri değişik ve özel karakterle çevrili bir arkadaş grubun eğlenceli hikayesini izliyoruz. 20’li yaşlarda olan bu arkadaş grubunun başından geçen eğlenceli anları izliyoruz. Karakterler üzerine kurulu olan dizi abartıdan uzak, sade bir tarza ve iyice düşünülmüş diyaloglara sahip… Girls çerezlik dizi izlemek isteyen ya da bir şey izlerken düşünmek, gerilmek istemiyorum sadece gülmek istiyorum diyenlerin bu istekleri çok rahat bir şekilde karşılıyor. Yapımcılığını Knocked Up, Superbad, The 40 Year Old Virgin, Funny People ve Braidmaids gibi popüler ve ödüllü komedi filmlerinin yapımıcısı Judd Apatow üstleniyor. Başrolde ise dizinin hem senaristi hem de bazı bölümlerde yönetmenliğini üstlenen Lena Dunham oynuyor.

3- The Young Pope

Pope Pius XIII genç yaşta din adamı olan bir Amerikalıdır. Değişik huyları ve sert kurallarıyla geldiği ilk günden beri kilisenin normal işleyişinden çok farklı davranır. Kilise bu genç ve değişik huylara sahip Papa’dan bir an önce kurtulmak için planlar yapmaya başlarla. Fakat Pius sadece bir din adamı değil aynı zamanda da çok iyi bir politikacı ve yetenekli bir papadır. Çok farklı bir papa görmeye hazır olun. Kahvaltıda vişneli diyet kola içmesi, sürekli sigara dumanı içinde gezmesi ve gergin bir yapıya sahip olmasıyla on bölüm boyunca o dünyaya dalıp kaybolacaksınız. Başrollerinde Jude Law ve Diane Keaton yer alıyor. Yönetmen koltuğunda ise Oscar ödüllü Paolo Sorrentino oturuyor. On bölüm boyunca Sorrentino’nun yarattığı mükemmel dünyada kendinizi büyülenmiş hissedeceksiniz.

4- Fearless

Emma Banville karakterinin üzerine kurulmuş korku türünde bir dizi Fearless. Emma bir avukattır. Kendi camiasının içinde ümitsiz hatta kaybetme oranı yüksek davaların savunmasını yapmasıyla tanınıyor. Bu seferde de yine zorlu bir davayı kabul eder. 14 yıl önce öldürülen Linda Sims isimli öğrenciyi öldürmekte tutuklanan Kevin Rusell’ın savunmasını yapmaya karar verir. Emma olayda adli bir hata olduğunu düşünür ve Kevin’ın masumluğunu ispat etmek için kariyerini, hayatını tehlikeye atar. Altı bölüm süren bu mini dizi gerilim-suç draması türünde. Helen McCory dizinin başrolünde oynuyor, Pete Travis ise serinin yönetmenliğini üstleniyor.

5- Midnight Sun

Başrollerinde Leïla Bekhti, Gustaf Hammarsten, Albin Grenholm’un yer aldığı Midnight Sun, özellikle İskandinav polisiyelerini sevenler için iyi bir seçenek… Sekiz bölümlük bu diziyi izlerken yeri geldiğinde gerilecek, yeri geldiğinde kendinizi “Nasıl yani?” diye sorgularken bulacaksınız.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.