Dördüncü Bölüm: 2000 – 2009 yıllarının ekranda iz bırakmış yerli dizileri!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Yıllar geçse de yeri dolmayan şeyler vardır. Mesela çocukluğumuzun veya gençliğimizin dizileri gibi… Kimini defalarca izledik, kiminin repliklerini ezberledik. Aradan çok zaman geçti. Geçmişe dönecek olursak, 2000-2009 yıllarının en iz bırakan dizileri hangileriydi?

Birinci Bölüm: 2000 – 2009 yıllarının ekranda iz bırakmış yerli dizileri!

İkinci Bölüm: 2000 – 2009 yıllarının ekranda iz bırakmış yerli dizileri!

Üçüncü Bölüm: 2000 – 2009 yıllarının ekranda iz bırakmış yerli dizileri!

1- Kavak Yelleri

Kanal D ekranlarında 2007-2011 yılları arasında yayınlanan ve beş sezon süren Kavak Yelleri’ni unutmak pek mümkün değil. Aslı, Mine, Efe ve Deniz’in hayatına ortak olmuştuk, dizinin müziklerini ezberlemiş, yayınladığı günleri iple çekmiştik. Ne de güzeldi o zamanlar… 

2- Geniş Aile

Temmuz 2009’da Kanal D’de yayınlanmaya başlayan Geniş Aile’nin başrollerini Ufuk Özkan, Fırat Tanış, Rasim Öztekin, Mine Teber, İlker Ayrık, Bihter Dinçel, Bora Akkaş, Bülent Çolak gibi isimler paylaşmıştı. Cevahir ve Koyu Bilal’in bitmek bilmeyen didişmeleri, Nazan ile Mürsel’in aşkı, Kuddusi ve Muazzez’in çocuklarıyla olan ilişkisi anlatılmıştı. 

3- Küçük Kadınlar

Ekin Türkmen, Hande Soral, Fulya Zenginer, Özge Borak, Elit İşcan, Ali İl, Burak Sağyaşar gibi isimlerin başrollerini paylaştığı dizide annelerinin ve babalarının ölümüyle sarsılan ve küçücük yaşta büyümek zorunda kalan beş kız kardeşin hayatı anlatılmıştı. Dizi Haziran 2008- Mart 2011 yılları arasında önce Kanal D’de ardından ise Star TV’de yayınlanmıştı. O değil de hangimiz shiplemedik Armi ile Utku’yu çılgınlar gibi?

4- Ayrılsak da Beraberiz 

Janset Paçal, Ayşe Tolga, Hakan Yılmaz, Necmi Yapıcı ve Bela Canciğer’in başrollerini paylaştığı dizi 1999-2004 yılları arasında önce Trt 1’de, sonra atv’de ve son olarak da Star TV’de yayınlanmıştı. Berna ile Teoman, ortak satın aldıkları evin salonunu paravanla bölerek kullanan, boşanmış bir çifte hayat vermişti. Dizi tam olarak 450 bölüm sürmüştü. 

5- Sıla

2006-2008 yılları arasında yayınlanan ve üç sezon boyunca atv ekranlarında izleyiciyle buluşan dizinin başrollerini Cansu Dere ve Mehmet Akif Alakurt paylaşmıştı. Boran ile Sıla’nın töreler yüzünden berdel ile evlenmesi ve zaman geçtikçe zoraki evliliğin aşka dönüşmesi anlatılmıştı. 

6- Binbir Gece 

7 Kasım 2006 – 12 Mayıs 2009 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan üç sezon doksan bölüm süren dizinin başrollerini Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Tardu Flordun ve Ceyda Düvenci paylaştı. Eşini, oğlu henüz bir yaşındayken trafik kazasında kaybeden Şehrazat’ın oğlunun lösemi olması sebebiyle, tedavi için gerekli olan iki yüz bin doları bulmak için BinYapı Holding’in patronu Onur’dan borç istemesi ve Onur’un ise onunla bir gece geçirmek istemesiyle hikaye başlar. 

7- Melekler Korusun

Ocak 2009-Ağustos 2010 tarihleri arasında Show TV’de izlediğimiz dizi iki sezon sürmüştü. Özge Özpirinçci, Selin Şekerci, Rojda Demirer, Alper Saldıran ve Hümeyra’nın başrollerini paylaştığı dizide üç genç kızın aşk, aile ve dostluk hayatı anlatılmıştı. Yeri bende ayrı olan dizilerdendir, çok özledim/k. 

8- Aliye

Üç sezon boyunca atv ekranlarında yayınlanan, Sanem Çelik, Halit Ergenç ve Nejat İşler’in başrollerini paylaştığı dizide kocası tarafından aldatılan Aliye’nin iki çocuğu arasında kalışı ve her şeye rağmen güçlü duruşuyla pes etmeyişi konu edinmişti. Diziyi 2004-2006 yılları arasında izlemiştik. 

9- Sihirli Annem 

2003-2012 yılları arasında izlediğimiz dizi yedi sezon sürmüştü. Başrollerini İnci Türkay, Şahap Sayılgan, Nevra Serezli, Gül Onat ve Defne Joy Foster paylaşmıştı. Bir peri olan Betüş’ün eşini kaybeden iki çocuk babası Sadık ile evlenmesi ile hikaye başlıyordu. 

10- Serseri

2003-2004 yılları arasında yayınlanan ve altmış üç bölüm süren Serseri’ nin başrollerini Okan Yalabık, Gamze Özçelik, Erkan Petekkaya, Cüneyt Arkın ve Zeynep Eronat paylaşmıştı. Ömer ile Sibel’in yani zengin kız ile fakir oğlanın aşkını konu edinmişti. 

11- Yarım Elma

Janset, Günay Karacaoğlu, Ruhi Sarı, Mehmet Bilge Aslan, Selma Ergeç, Erdal Tosun ve Fırat Doğruloğlu’nun başrollerini paylaştığı dizi 2002 yılında ekranlara gelmişti. İkiz kardeş olan Yonca ile Gonca’nın yıllar sonra karşılaşması üzerine hikaye başlamıştı. 

12- Arka Sokaklar 

31 Temmuz 2006 yılında Kanal D’de yayınlanmaya başlayan Arka Sokaklar hala Kanal D de yayınlanmaya devam etmekte ve 13. sezonuyla ekranlara gelmekte… Başrollerini Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan, Ozan Çobanoğlu, Özlem Çınar gibi isimlerin paylaştığı diziyi izlemeyen yoktur sanırım. Ömrü daha da uzun olsun diyelim.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.