Karakter Kronolojisi: Aslı Enver!

4 dakikada okuyabilirsiniz

10 Mayıs 1984 yılında Londra’da doğmuş güzel oyuncu… 12 yaşına kadar Londra’da yaşayan Aslı Enver daha sonra ailesiyle Türkiye’ye taşınmış. Annesinin yönlendirmesiyle Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatroya yönelmiş. Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nden ve Haliç Üniversitesi’nin Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuş. 2002 yılında Trt 1’de yayından Uzay Sitcomu’nda yer alarak televizyon dünyasına adımını atmış. Yine aynı yıl (2002) Ayna adlı bir kısa filmde rol almış. 

2003 yılında ise hepimizin izlediği en azından bir bölümde olsa denk geldiği Hayat Bilgisi dizisinde Hazal karakteriyle karşımıza çıktı. Rıdvan Kanat Lisesi’ne sonradan gelen şeker gibi bir kızı canlandırdı. Hazal güzelliği ve masumluğu ile Kerem’in kalbini de çoktan çalmıştı. Aslı Enver’i ise tam anlamıyla bu dizide tanıdık. İyi ki de tanımışız!

2007-2011 yılları arasında Kanal D’de izlediğimiz Kavak Yelleri’nin Mine’sine hayat verdi Aslı Enver… İlk kez başrol oynadı. Yine sonradan gelen kız rolündeydi dizide. Başlarda bu durumdan memnun olmasa da zamanla alıştı çevresine. Aileden yana da şanssızdı, bazen güçlü bir kadın bazen de kırılmış bir kızdı.

2012 yılında ise Suskunlar’ın Ahu’su olarak karşımıza çıktı. Arkadaşlarına yapılanların intikamını almak için onlarla hareket etti. Hem iyi kalpli hem de naifti Ahu… Hem çok güzel bir kadındı hem de sığınılacak bir limandı. Ecevit ise onun en büyük aşkıydı. En unutulmazların içinde yer almaz mı Ahu? Aslı Enver’in yaşadığı karakterlerdendi. 

2013 yılında ise ilk sinema filmi olan Tamam Mıyız?’da Beste karakteriyle izledik. Aras Bulut İynemli ve Deniz Celiloğlu ile birlikte izlediğimiz Aslı Enver, sinema sektöründe de aranan isim olduğunu kanıtlamıştı böylece. 

2013-2014 yılında ise on sekiz bölüm süren Kayıp’ta Özlem Albayrak rolüyle karşımıza çıktı. Merhameti ve güçlü duruşuyla farklı bir karakterdi Özlem… 

2014 yılında da Bana Artık Hicran De dizisinde rol aldı. Sadece dört bölümcük sürse de dizi, Hicran sizce de bizden biri değil miydi? Kısa ama tatlı bir hikayeydi. 

2015’te Ali Atay ile Mutlu Ol Yeter’de başrolleri paylaştı. Zeynep karakteriyle komedide de başarılı olduğunu kanıtladı. Dizinin ömrü kısa olsa da Aslı Enver’i farklı bir rol ile görmek sevindirmişti bizleri… 

Yine aynı yıl (2015) Craft Tiyatrosu’nda Personel adlı oyunda Emma karakterini canlandırdı. 

2016 yılında ile Şükrü Özyıldız ile Kış Güneşi’nde başrolleri paylaştı. Show TV’de yayınlanan dizi on sekizici bölümüyle final yapmıştı. Nisan ve Efe’nin hikayesi neyseki mutlu sonla bitmişti. 

2016 yılına bir de sinema filmi ekleyen Aslı Enver, Kardeşim Benim’de Zeynep karakterine hayat vermişti. Burak Özçivit ve Murat Boz ile başrollerini paylaştığı filmde muhabir olarak izlemiştik. 

2017 yılında ise Özcan Deniz ve Meryem Uzerli ile Öteki Taraf adlı filmde başrolleri paylaştı. Ece karakteriyle kariyerinin üçüncü sinema filminde rol almış oldu. 

Mart 2017’de yayın hayatına başlayan ve üçüncü sezonu ile ekranlara gelen İstanbullu Gelin’de Özcan Deniz ile başrolleri paylaşan Aslı Enver, Süreyya Deniz Boran karakterine hayat veriyor. Bu rol Aslı Enver’in en unutulmaz rolleri arasına çoktan girdi bile… 

 

Birçok dizide rol aldı, defalarca başrol oynadı, sinema filmlerinde ve tiyatro oyunlarında oynadı. Reklam filmlerinde de gördük güzel oyuncuyu. Karakteri, yeteneği, güzelliği, samimiyeti ve o içten gülüşüyle ülkemizin en iyilerinden Aslı Enver… Peki sizin en favori karakteriniz hangisi? Ya da şöyle sorayım Aslı Enver dendiğinde gözünün önünde hangi karakter canlanıyor? 🙂 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.