The Walking Dead evreninde neler oluyor?

The Walking Dead evreninde neler oluyor?

The Walking Dead evreninde neler oluyor?

06 11 2018 Ayten Çakıcı
Ayten Çakıcı
Ayten Çakıcı 06 11 2018

The Walking Dead yapımcıları bu sezonun başından beri "Rick Grimes'a veda edeceğiz, yeni sezonda çok acayip gelişmeler olacak!" diye diye izleyenlerini merak içinde bırakmıştı.Andrew Lincoln'un "Bu sezon The Walking Dead'den ayrılıyorum." açıklaması ile de "Düşen reytinglere böyle mi çare bulacaklar?" sorusu yavaş yavaş yine serinin sevenlerinin kafasını bulandırmaya yetmişti. Ve beklenen bölüm dün akşam yayınlandı. Rick Grimes anılarla dolu dokuz sezonu arkasında bıraktı, bir helikoptere bindi ve gitti. Geride gözü yaşlı Daryl kaldı. Ve birçok izleyicinin kafasında "Şimdi bu adam öldü mü? Kaçırıldı mı? Nereye götürüldü?" soruları oluştu. 

Peki bundan sonra ne olacak? Şimdilik elimizde şu şekilde doneler var.

1- Evet. The Walking Dead evreni genişliyor. Üç film yolda... Filmlerde birçok yeni karakterle, yeni olayla ve "aklımıza bile gelmeyecek" bir takım durumlarla karşılaşacağımız söyleniyor. 2019'da çekimlerine başlanacak filmlerin dizinin sadık seyircisinde nasıl bir etki yaratacağı merak konusu...

2- The Walking Dead evreni genişlerken evrimleşmiş zombiler, "Whisperer" denilen kötü adamlar grubu ve yeni karakterler karşımıza çıkacak. "Whisperer" denilen bu çetemsi oluşumu zombilerle karıştırabilirsiniz zira kendileri zombi gibi görünüyor ve konuşuyorlar. Ancak onların işi zombileri kullanarak toprakları kendi gruplarına dahil etmek...

3- Filmler küçük bütçeli filmler olmayacak. Aksine oldukça büyük bütçeli ve gösterişli filmler bizi bekliyor. Rick Grimes'ın diziye geri dönmesi şu an mümkün görünmüyor. Karakterin tamamen filmlerle desteklenecek bir hikayesi olacak. Bir nevi "spin-off" olarak düşünebiliriz. 

4- Ve Judith... Yeni bir kahraman doğuyor diyebilir miyiz? Seyircinin beklentisi Judith'le beraber dizinin hikayesinde yeni bir pencere açılacağı... Merakla bekliyoruz. 

Filtreleyelim mi?

Filtreleyelim mi?

E-bülten Kayıt