Karakter Kronolojisi: Aras Bulut İynemli!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Ağustos 1990 yılında İstanbul’da doğmuş. Uçak Mühendisliği okuyan Aras Bulut İynemli, kariyeri boyunca birçok defa “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü” almaya layık görülmüş. Kendisini ilk olarak 2009 yılında Arka Sokaklar’da küçük bir rol oynarken görmüşüz.  

İki reklam filminde rol almış. Yönetmen Zeynep Günay Tan’ın dikkatini çekmiş, ekran ışığı ve yeteneğini gözlerinden anlamış. 2010-2013 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan ve üç sezon yüz yirmi bölüm süren Öyle Bir Geçer Zaman Ki’de Mete karakterini oynamasına karar verilmiş. Dizide her türlü acıyı çeken, babasından dayak yiyen, sevdiği kadını kaybeden, her türlü fedakarlığı yapan, acıların çocuğu Mete’ye hayat vermişti. O zamanlardan belliymiş aslında gelecek yılların en iyilerinden olacağı… Oldu da! 

2013 yılında ise Müslüman Mahmut ile Hristiyan Meryem’in imkansız aşkını konu edinen Mahmut ile Meryem adlı sinema filminde Mahmut’a hayat vermiş ve kariyerinin ilk sinema filminde başrol oynamış.

Yine aynı yılda Deniz Celiloğlu ile başrolleri paylaştığı “Tamam Mıyız?” adlı sinema filminde doğuştan bedensel engelli olan İhsan’a hayat vermişti. Oyunculuğu ile dikkatleri yeniden üzerine çekmişti. 

2013-2014 yılları arasında ise bir dönemin ekranlara damga vuran dizisi Muhteşem Yüzyıl’da rol aldı. Şehzade Bayezid’e hayat veren Aras Bulut İynemli bir rolün daha üstesinden başarıyla gelmişti. Hatta bu rolden sonra Pek Yakında adlı sinema filminde de konuk oyuncu olarak rol almıştı.

2015 yılında ise tv8’de yayınlanan Maral: En Güzel Hikayem’de Hazal Kaya ile başrolleri paylaştı ve Sarp Altan karakterine hayat verdi. Maral ve Sarp’ın uyumunu özleyenler burada mı? 

Ve 19 Eylül 2016… Otuz dokuz bölüm süren ve Show TV’de yayınlanan İçerde’de Çağatay Ulusoy ile başrolleri paylaştı Aras Bulut İynemli… Her sahnede döktürdü, hem ağladı hem de ağlattı. Umut Yılmaz / Mert Karadağ karakterine hayat verdi. Küçükken kaçırılan sokaklarda büyüyen sonra ajan olarak devletin içine yerleştirilen bir polise hayat verdi. Nasıl da mükemmel oynamıştı değil mi?

Ve Yamaç Koçovalı! 23 Ekim 2017’de Show TV’de yayın hayatına başlayan, son yılların hem en çok izlenen hem de en çok konuşulan dizisi Çukur’da, aslında kimyager olan ama şarkı da söyleyen ve yaşananların ardından Çukur’a dönmek zorunda kalan Yamaç’a hayat vermekte…

Her Pazartesi akşamı ekranda oyunculuğuyla fırtınalar estiren, replikleriyle ve taklitleriyle fenomen haline gelen Yamaç’ı çok sevdik ama oyunculuğuyla zirveye çıkan Aras Bulut İynemli’yi daha çok! Başarısının artarak devam etmesi dileğiyle.. Peki sizin için en unutulmaz olan karakter hangisi? 🙂 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı