Karakter Kronolojisi: Özge Özpirinçci!

3 dakikada okuyabilirsiniz


Nisan 1986 yılında İstanbul’da doğmuş. Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Bölümü’nden 2008 yılında mezun olmuş. 2007 yılında ise ilk dizisi olan Cesaretin Var Mı Aşka? adlı dizide Ebru karakterini canlandırarak televizyon dünyasına ilk adımını atmış oldu.

2008 yılında ise bir döneme damga vuran gençlik dizisi Kavak Yelleri’nde konuk oyuncu olarak izledik. Dizide kanser hastası olan Ada adında genç bir kıza hayat verdi. 

Ardından Hümeyra, Rojda Demirer ve Selin Şekerci ile başrollerini paylaştığı Melekler Korusun adlı dizide rol aldı. Başrol oynadığı İlk dizi olan Melekler Korusun’da hayali oyuncu olmak olan ve amacına ulaşabilmek için konservatuvar kazanıp annesinden gizli İstanbul’a giden İpek Taşkır adında bir genç kadına hayat verdi. İpek’in büyüyüp olgunlaşmasına, acılarına ve hayallerini gerçekleştirebilmek için nelerle baş ettiğine şahit olmuştuk. 

2010 yılında ise sadece on bir bölüm süren Deli Saraylı’da rol almış ve Dilruba karakterini canlandırmıştı güzel oyuncu… 

2011 yılında ise otuz yedi bölüm süren Selvi Boylum Al Yazmalım filminden uyarlanan “Al Yazmalım”da Seçkin Özdemir ve Barış Falay ile başrolleri paylaştı. Ne de güzel yakışmıştı ona Asiye olmak…

2012 yılında sadece on bölüm süren dram konulu dizi olan Ağır Roman Yeni Dünya’da Ahu karakterini, 2013 yılında yirmi altı bölüm süren Tatar Ramazan’da Alin Terziyan karakterini, 2014 yılında ise elli iki bölüm süren Aramızda Kalsın’da Görkem karakterini canlandırdı. 

Ve birçoğumuzun hayranlıkla izlediği Aşk Yeniden’de Zeynep Taşkın Şekercizade karakterine hayat verdi. 2015 ve 2016 yılları arasında elli dokuz bölüm süren dizide Buğra Gülsoy ile başrolleri paylaştı. Kucağında çocuğu ile Amerika’dan Türkiye’ye dönerken Fatih ile tanışan ve ailelerine evlendiklerini ve çocuklarının olduğunu söyleyen, güçlü, ve dik başlı Zeynep karakterine hayat verdi. ZeyFat’ın o aşk dolu ve maceralı hayatını çok özlemedik mi?

Aşk Yeniden’den sonra ise Özge Özpirinçci’yi puhutv’de yayınlanan Fi’de izledik. Diziye Sıla karakteriyle konuk olmuştu. 

Ve 2017 yılının Eylül ayında ise Kadın macerası başladı. Dizinin başrol karakteri canlandırmakta olan Özge Özpirinçci’nin performansını her geçen bölümde daha da etkilenerek izliyorum.. İnanılmaz yetenekli bir isim olan Özge Özpirinçci’nin bir de hangi filmlerde rol aldığına bakalım mı? 

2010 yılında ilk sinema filmi olan Veda’da Sinan Tuzcu, Dolunay Soysert ve Ezgi Mola ile başrolleri paylaşmıştı. Filmde Fikriye karakterine hayat veren Özge Özpirinçci’yi 2011 yılında Anadolu Kartalları adlı filmde Ayşe Dinçer karakteriyle izlemiştik. 2012 yılında ise Kayıp adında dramatik bir kısa filmde rol aldı. 

2014 yılında Karışık Kaset’te Sarp Apak ile başrolleri paylaştı ve İrem karakterine hayat verdi. 2018 yılında ise Acı Tatlı Ekşi’de Buğra Gülsoy ile başrolleri paylaştı. Birçok reklam filminde oynadı.

Hem sinemada hem de televizyonda birbirinden farklı karakterleri başarıyla canlandırdı. Başarısı daim olsun Özge Özpirinçci’nin… Unutmadan, Özge Özpirinçci dendiğinde aklınızda hangi karakteri beliriyor? 🙂 


Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı