Karakter Kronolojisi: İbrahim Çelikkol!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Şubat ayının 14’ünde 1982 yılında İzmit’te doğdu. Profesyonel modellik yaptı. Basketbolla ilgilendi, ligde oynadı. Ardından basketbolu bıraktı ve oyunculuk eğitimi almaya başladı. Osman Sınav ile tanıştı. 2008 yılında yirmi üç bölüm süren Pars: Narkoterör adlı dizide rol almaya başladı ve Başkomiser Şamil Baturay karakterine hayat verdi. Böylece oyunculuk hayatına ilk adımını bu dizi ile atmış oldu. 

2009’da ise ekran ömrü oldukça kısa süren ve yine aksiyon konulu olan M.A.T adlı dizide rol aldı. Sinan Atalay karakterini canlandırdı. 2010 yılında Hande Doğandemir ve Pamir Pekin ile başrolleri paylaştı. Sekiz bölüm süren Keskin Bıçak’ta ise Mithat karakterine hayat verdi. Hemen ardından yeni bir dizi geldi. Karadağlar’da Gül Ali Karadağ karakterini canlandırdı ve dizi kırk bölüm sürdü. 

2011 yılında ise Deniz Çakır ile başrolleri paylaştı. Kırk bölüm iki sezon boyunca Star TV ekranlarında yayınlanan dizide İffet’e tecavüz eden taksi şoförü Cemil karakterine hayat verdi. Müjde Ar ve Faruk Peker’in başrollerinde olduğu filmin uyarlaması olan dizi o dönem çok konuşulmuştu.

2012 yılında ilk sinema filmi olan Fetih 1453’te rol aldı. Performansıyla çokça övgü toplayan İbrahim Çelikkol filmde fetih sırasında Konstantinopolis surlarına Osmanlı bayrağını diken Ulubatlı Hasan’ı canlandırdı. 

2013-2014 yıllarında da yine başrolde izledik yetenekli oyuncuyu. İbrahim Çelikkol’un Fırat Kazan karakterini canlandırdığı Merhamet ise kırk dört bölüm sürmüştü. Narin ile Fırat’ın o etkileyici aşk hikayesini hatırlayanlar vardır illaki… 

Yıl 2014… Yine bir sinema filmi, yine bir başrol ve yine alkışlık bir performans… Sadece Sen adlı sinema filminden bahsediyorum. Belçim Bilgin ile başrolleri paylaşmıştı ve Ali karakteriyle kalbimizde minik bir yara açmıştı İbrahim Çelikkol… Filmdeki oyunculuğuyla bir kere daha hayran olmuştum.

2014 yılı bitmeden bir proje de daha rol aldı ve ekran ömrü on üç bölüm olan Reaksiyon’da Erdal Beşikçioğlu ve İsmail Demirci ile başrolleri paylaştı. Dizide Yüzbaşı Oğuz Ayaz adlı karaktere hayat verdi. 

2016 yılında ise 1915 yılında Seddülbahir Cephesi’nde yaşanan olayların anlatıldığı toplam dört bölüm süren mini dizi olan Seddülbahir 32 Saat’te rol aldı. Okan Yalabık, Dolunay Soysert, İlker Aksum, Murat Ünalmış ve Uğur Güneş ile başrolleri paylaştı. Performansıyla yine çok beğenildi İbrahim Çelikkol… 

Ardından yine 2016 yılında Fox TV’de yayınlanan Kördüğüm adlı rol aldı. Yıllar sonra baba olduğunu öğrenen ve çocuğunun annesinin ölümüyle baba olma sorumluluğu ile baş başa kalan Ali Nejat Karasu karakterine hayat vermişti. 

2017-2018 yıllarında ise Kanal D’de yayınlanan otuz iki bölüm Siyah Beyaz Aşk’ta Birce Akalay ile başrolleri paylaştı ve Ferhat Aslan karakterine hayat verdi. Dizide zoraki evlilik yapmak zorunda kalan Ferhat ile Aslı’nın o ilginç aşk hikayesine tanık olmuştuk. Nasıl da güzeldi AsFer’ in aşkı… O değil de Aslı ne de güzel yontmuştu odun Ferhat’ı! Özledik o uyumu değil mi? 🙂 

Ve 1 Kasım 2018… Geçtiğimiz haftalarda yayın hayatına başladı Muhteşem İkili. Kerem Bürsin, Öykü Karayel ve Özge Gürel ile başrolleri paylaşmakta olan İbrahim Çelikkol, Mert Barca karakterine hayat vermekte. Dizide ölen eşinin intikamını almak isteyen ve Anadolu yakasındaki en iyi polislerden olan, bol aksiyonlu bir hayata sahip olan Barca karakteriyle izlemekteyiz. 

Fotoğraf: İbrahim Çelikkol Resmi Instagram Hesabı (BeMan)

Birçok dizide ve sinema filminde rol aldı. Aksiyon sahnelerinin üstesinden başarısıyla kalktı, dram sahnelerinde izleyiciyi ağlatmayı da başardı. Oynadığı karaktere büründü. Günümüzün yetenekli ve çok yakışıklı isimlerinden olan İbrahim Çelikkol’un başarısı artarak devam etsin. Unutmadan, İbrahim Çelikkol dendiğinde aklınızda hangi karakteri beliriyor? 🙂

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı