2010 yılının çok konuşulan ve unutulmaz dizileri!

4 dakikada okuyabilirsiniz

Biraz geçmişe gidip 2010 yılında başlayan ve çok izlenen dizilere göz atalım mı? Bazısı sezonlarca devam etti, bazısı iki-üç sezon sürdü. Bazıları da gerçekten çok konuşuldu. Peki 2010 yılında başlayıp o yıla damga vuran yerli diziler hangileriydi?

1- Behzat Ç. 

Fotoğraf: Star TV

Üç sezon boyunca Star TV ekranlarında yayınlandı ve doksan altı bölüm sürdü. Erdal Beşikçioğlu’nun başrolünde yer aldığı ve Behzat adında bir başkomisere hayat verdiği dizi; konusu, replikleri, müzikleri ve karakterleriyle ön plana çıkmış ve çok konuşulmuştu. 2010’lu yılların başlarında oldukça fenomen olan bu dizinin kadrosunda Fatih Artman, İnanç Konukçu, Berkan Şal, Seda Bakan, Berke Üzrek gibi oyuncular da yer almıştı. 

2- Gönülçelen

Fotoğraf: atv

İki sezon elli altı bölüm boyunca atv ekranlarında yayınlanan dizinin başrollerini Tuba Büyüküstün ve Cansel Elçin paylaşmıştı. Roman ağzıyla konuşan, çiçek satan, hem sesi hem de yüzü güzel olan Hasret ile müzik konusunda kariyer yapmış olan yakışıklı akademisyenin aşkını ve Hasret’in şarkıcı olmak için geçtiği eğitimleri konu edinmişti. 

3- Lale Devri

Fotoğraf: FOX

Dört sezon süren yüz otuz beş bölüm ekranlarda yer alan Lale Devri’nin başlama hikayesi biraz karışık olsa da yapılan bir atakla fenomen bir dizi haline gelmiş ve sezonlarca FOX ekranlarında yer almıştı. Selen Soyder, Tolgahan Sayışman ve Serenay Sarıkaya’nın başrolleri paylaştığı dizide Çınar, Toprak ve Yeşim’in bol entrika dolu aşk hayatı anlatılmıştı. 

4- Yer Gök Aşk

Fotoğraf: FOX

Birce Akalay, Murat Ünalmış, Kanbolat Görkem Arslan, Tuvana Türkay, Işıl Yücesoy gibi isimlerin başrollerini paylaştığı dizi üç sezon boyunca FOX ekranlarında yayınlanmış ve yüz yirmi iki bölüm sürmüştü. Havva’nın Yusuf’a olan aşkı ve ona kavuşmak için elinden gelen her şeyi yapması konu edinmişti. 

5- Fatmagül’ün Suçu Ne

Fotoğraf: Kanal D

Dizide dört adamın tecavüzüne uğrayan ve tecavüzcülerden biriyle evlenmek zorunda bırakılan Fatmagül’ün ve onunla evlenmek zorunda kalan Kerim’in hikayesi anlatılmıştı. Fatmagül, sonradan Kerim’in ona tecavüz etmediğini öğrenince Kerim’e aşık olmuş ve zoraki evliliğin yerini aşk almıştı. Beren Saat, Engin Akyürek, Engin Öztürk, Kaan Taşaner, Buğra Gülsoy, Sumru Yavrucuk, Musa Uzunlar ve Fırat Çelik gibi isimler kadroda yer almıştı. Dizi iki sezon seksen bölüm sürmüş ve Kanal D’de yayınlanmıştı. 

6- Küçük Sırlar

Fotoğraf: Star TV

Başrollerini Sinem Kobal, Burak Özçivit, Merve Boluğur, Birkan Sokullu, İpek Karapınar, Kadir Doğulu, Ecem Uzun ve Gonca Vuslateri’nin paylaştığı dizi yayınlandığı dönemde çok konuşulmuş ve çok izlenmişti. Özellikle gençler arasında bir hayli popüler olan dizide bir grup zengin tayfanın aileleri olan ilişkileri ve aşk hayatları anlatılmıştı. Dizi iki sezon elli beş bölüm sürmüş, önce Kanal D’de sonra da Star TV’de yayınlanmıştı. 

7- Türk Malı 

Fotoğraf: Show TV

Binnur Kaya ve Şafak Sezer başrollerini paylaşmıştı. Dizide Erman ve Abiye Kuzu’nun mutsuz ve trajikomik evlilik hayatı anlatılmış, çocukları ve komşularıyla olan ilişkilerine yer verilmişti. İki sezon otuz üç bölüm süren bir diziydi. 2017 yılında farklı bir konu ile yeniden yayınlansa da ömrü sadece sekiz bölüm sürmüştü. 

8- Öyle Bir Geçer Zaman Ki

Fotoğraf: Kanal D

Üç sezon yüz yirmi bölüm süren ve Kanal D ekranlarında yayınlanan dizi bir döneme tam anlamıyla damga vurmuştu. Dramatik konusu, kadrosu ve bitmeyen heyecanıyla Salı akşamlarının en çok izlenen dizisi olmuştu. Kadrosunda Erkan Petekkaya, Ayça Bingöl, Yıldız Çağrı Atiksoy, Farah Zeynep Abdullah, Aras Bulut İynemli, Emir Berke Zincidi, Mete Horozoğlu, Wilma Elles gibi oyuncuların yer aldığı dizide 1960’lı yıllarda Cemile’nin dört çocuğu Berrin, Aylin, Mete, Osman ile olan hayat mücadelesi ve eşi Ali Kaptan tarafından aldatılması üzerine dağılan ailesi konu edinmişti. 

9- Dürüye’nin Güğümleri

Fotoğraf: Star TV

İpek Tuzcuoğlu, Emre Kınay, Uğur Çavuşoğlu, Selahattin Taşdöğen, Algı Eke, Burcu Binici, Kaan Urgancıoğlu, Lemi Filozof, Elif Atakan gibi isimlerin başrollerini paylaştığı dizide Dürüye ve Zühtü’nün dört kızları ile olan hayatı anlatılmıştı. Dizi kırk sekiz bölüm boyunca Star TV’de yayınlanmıştı. 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.