Gençlik Dizisi Klişeleri

2 dakikada okuyabilirsiniz

Hepimizin beğeniyle takip ettiği, özellikle yaz ekranlarının olmazsa olmazlarından gençlik dizileri hakkında bazen gözümüze batan, bazense fark edemediğimiz ortak klişeleri derledik. Okurken çok eğleneceksiniz!

Karmaşık İlişkiler 

Klişe olduğuna bakmayın, aslında gençlik dizilerini izleten en önemli faktördür karmaşık ilişkiler, aşk dörtgenleri, beşgenleri, prizmaya kadar uzanan çoklu ilişkiler… Hepimiz ‘gizli saklı’ aşkları, ‘arkadaşımın aşkısın’ konularını heyecanla izleriz. Birbirini seven ama ondan önce en yakın arkadaşıyla beraber olduğu için kavuşamayan genç aşıklar, sizleri seviyoruz!

Grubun Komiği 

Olmazsa olmazlar listesinin en üst sıralarını çekenlerindendir. Genelde erkek karakter olup, yaşanan aşklara/acılara/hayal kırıklıklarına en yakından şahit olan ama buna rağmen gülen/güldürebilen karakterdir. O olmasa dizi çok çekilmez olurdu, değil mi ama?

Annesini/Babasını Arayan Bir Genç 

Ya babası onu küçük bir çocukken terk etmiştir, ya öldü sanırken bir anda karşısına çıkar, ya da annesinin ‘ben çocuğumu tek başıma büyütürüm’ diyerek varlığını bile haber vermediği babasını arayan gencin maceralarını izleriz, fikstir!

Birbiriyle İlişkisi Olan Aile Üyeleri

?Grubumuzun zaten dertleri başından aşkın gençlerinin, aileleri tarafından her şeyi daha da karmaşıklaştırmaya yemin etmişçesine ortaya dökülen ilişkileri çıkar meydana. Ya genç kızımızın ablası, sevdiği oğlanın babasıyla yasak aşk yaşıyordur, ya da birbirinden nefret eden iki kızımız bir bakmışsınız kardeş çıkmış. Bunlara alışacaksınız sayın seyirciler, ne demiştik; olmazsa olmaz!

Çerezlik Aşklar 

Genelde, inatlaştığı ve neredeyse nefret ettiği karaktere, aslında aşık olduğunu inkar etme sürecinde başka bir kızla/erkekle yaşadığı aşktır gencimizin. Sonradan ayaklarına bağ olacağının, takıntılı çerezlik aşkının bin türlü entrika çevireceğinin farkında bile değildir üstelik. Saflık işte, genç olmak bunu gerektirir!

Huysuz Büyükanne/Dede 

İlla çomak sokulur gençlerin işine, illa o kız gece vakti dışarı çıkamaz. O oğlan üniversitede istediği bölümü okuyamaz. Neden? Çünkü aksi mi aksi, huysuz mu huysuz büyüklerimiz öyle istiyordur. Ebeveynlerin biri de “höyt, yavaş ol o benim çocuğum.” demez. Öyle işler sistem, sorgulama!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.