Game of Thrones: Dance of Dragons Özel Efektleri

1 dakikada okuyabilirsiniz

 

Game of Thrones’un özel efektleri her ne kadar Emmy Ödülleri’nde “En İyi Görsel Efekt” kategorisinde aday olsa da izleyiciler tarafından genelde olumsuz yorumlar almıştı. Özellikle 5. Sezonda, az sonra aşağıda izleyeceğiniz sahne ile ilgili çok fazla olumlu yorum yoktu. Bölümün geneli hakkında “ovvv süper bölüm” diye düşünülüyor ancak “ya o ejderha neydi öyle, çok sahteydi” demeyi de ihmal etmiyorlar. Sonuçta bir şeyin iyi ya da kötü olması biraz göreceli bir kavram bu yüzden kimin ne dediğinden ziyade senin ne düşündüğün önemli. Ben izleyici olarak buradaki ejderhalarının özel efektleri biraz zayıf bulmuştum ancak bunun bir dizi olduğunu unutmamak gerekiyor. Game of Thrones gibi “dev” bütçeli yapımların bile bütçelerinin bir sınırı var. Bütçeden ziyade bir zaman sınırı olduğunu da belirtmek gerekiyor. Bu yüzden Game of Thrones’un özel efektlerini bir sinema filmiyle karşılaştırmak haksızlık olabilir. 

Wired’ın detaylı olarak inceleyip, değerlendirdiği videoyaya aşağıdan ulaşabilirsiniz. Hardhome bölümünün nasıl çekildiğini merak ediyorsan seni buraya alalım. Geçmişte ejderhaların nasıl sahnelere eklendiğini merak ediyorsan o zaman seni buraya alalım.

 

Game of Thrones hakkında daha fazla habere ulaşmak ve paylaşım yapmak için tek yapman gereken Game of Thrones sayfasını takibe almak.

Kaynak: Beyazperde

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.