Better Call Saul başlamadan önce bilmeniz gerekenler

2 dakikada okuyabilirsiniz

 

Breaking Bad ile tanıdığımız her derde deva avukatımız Saul Goodman (Bob Odenkirk)  AMC kanalında 8 Şubat’ta ekranlara geri dönüyor. Bu sefer kendi dizisi ve kendi maceraları ile…

Better Call Saul ismiyle yayınlanacak olan diziye başlamadan, Saul Goodman ve dizi hakkında bazı detayları bilmenizde fayda var:

 

 

  • Better Call Saul Dizi ismi Breaking Bad dizisi 2. Sezon 8. Bölümü ile aynı ismi taşıyor. Bu bölüm Saul Goodman’i Breaking Bad içerisinde ilk gördüğümüz bölümdü.

  • Better Call Saul zaman olarak Breaking Bad dizisinden önceki bir zamanda geçiyor. Tam olarak 6 sene öncesini anlatıyor.

  • Breaking Bad’in üçkâğıtçı avukatı Saul Goodman olmadan önce, gerçek ismi Jimmy McGill olan karakterimizin bir nevi Walter White misali hikâyesini ve değişimini izleyeceğiz.

  • İlk aşamada 30 dakikalık bir komedi dizisi şeklinde düşünülen Better Call Saul dizisi son hali ile bir drama dizisi olarak karşımıza çıkıyor.

 

 

  • Breaking Bad dizisinden şimdiye kadar göreceğimiz iki isim belli oldu. Bunlar tabi ki dizinin ana karakteri Saul Goodman’ı canlandıran Bob Odenkirk ve onun özel dedektifi Mike olarak görmeye başlayacağımız Jonathan Banks.

  • Saul Goodman takma adını seçmesinin sebebi Yahudi gibi gelmesi ve “Good man” (iyi adam) yakıştırmasının kaliteli ve temiz bir ilk izlenim oluşturması. Ve tabi neden bir takma ada ihtiyaç duyduğunu da göreceğiz.

 

 

  • Aaron Paul yaptığı bir röportajda Jesse Pinkman karakterinin konuk oyuncu olarak dizide yer almayacağını aktarmıştı. Bryan Cranston ve diğer karakterler için kesin bir şey henüz yok fakat dizinin yaratıcısı Vince Gilligan özellikle ilk sezon sadece Saul Goodman’e yoğunlaşmak ve kendi dizisi olduğunu göstermek istediklerini aktarmıştı. Yani en azından ilk sezon Mike dışında Breaking Bad dizisinden birilerini görmeyi unutabiliriz.

 

 

 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı