Ulan İstanbul artık kumandanın değil, klavyenin ucunda!

1 dakikada okuyabilirsiniz

Ulan İstanbul için haftalardır konuşulan durum gerçek oldu, dizi artık televizyon ekranlarında değil internet üzerinde yayın yapacak. Mesut Yar’ın yazısına göre son durum şu şekilde;

“Karar çıktı. Ulan İstanbul (Kanal D) dizisi ekrana veda ediyor. Ama sadece alıştığımız TV aygıtlarının ekranlarına… Son zamanlarda ciddi miktarda artış gösteren sosyal medya izleyicisi için yeni bölümleriyle yine yayında olacak. Üstelik bu yeni bölümler aynı gün ve saatte servis edilecek… Bu kararın Türkiye için birkaç “ilk” barındırdığını söyleyebilirim.

Sayalım isterseniz. Memlekette ilk kez ana akım medyada yayınlanan bir dizi internet üzerinden “paralı” izlemeye çıkacak… Sosyal medyada oluşturduğu güç düşünülürse diziyi zaten bilgisayar ya da tablet ekranından izleyen kitle, kendine özel sansürsüz bir dizi izleyebilecek… Dizinin yayın süresi 45 dakikaya düşerek, çok geride bıraktığımız o “olması gereken süreye” dönülecek…”

 

 

Yazının devamını buradan okuyabilirsiniz: Ulan İstanbul’da tarihi karar!

Bununla beraber dizinin her bir bölümünün 2 TL’ye izleneceği ve kamera arkası- özel içerikler gibi videoların bu ücrete dahil olacağı söyleniyor. Yerli dizi sektörü için bu ilk adımın neler getireceğini ilerleyen günlerde göreceğiz. 

 

 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.