Tatlı Küçük Yalancılar’a Cumartesi Daha Mı Çok Yakışır?

2 dakikada okuyabilirsiniz

Yaz ekranında birçok diziye gönlümüzü kaptırdık, bazılarını günü gününe takip ettik, bazılarını ise sevdiğimiz başka bir diziyle çakıştığı için izlemeye geciktik. Şimdi kanallar yeni sezona hazırlanırken dizilerin günleri ve saatleri değişmeye başladı. Pazartesi günleri sert birer rakip olan Kırgın Çiçekler, Ne Münasebet ve Şehrin Melekleri karşısında istendiği oranda reyting alamayan Tatlı Küçük Yalancılar, yeni günü Cumartesi’de aradığı başarıyı yakalayabilir mi dersiniz? Bize göre alır, nedenlerini listeledik.

 

Fotoğraf: Star TV

1-) Türüne göre hafta sonu dizisi: Bir gençlik dizisi gibi görünse de gerilim ve gizem unsurları taşıyan Tatlı Küçük Yalancılar, hafta içinin hareketli kuşağından sonra hafta sonunun ağır ve merak uyandıran dizi arayışını karşılayabilir. Belki de aradığı kanı bulur ve Cumartesi ona bu artıyı kazandırır.

 

Fotoğraf: Vatan

2-) Rakibi daha az: Pazartesi günü her yaştan kitlenin izlediği diziler karşısında kendine yer bulamayan uyarlama, Cumartesi günü karşısında daha az rakibi olduğu için başarı yakalayabilir. Yeni sezon başlayana kadar yerini bu şekilde sağlamlaştırırsa karşısına gelecek rakip diziler için de avantajı olabilir.

 

Fotoğraf: Star TV

3-) Gün değişikliği fragmanlarının sürekli yayınlanması: Ne demişler; reklamın iyisi kötüsü olmaz. Tatlı Küçük Yalancılar’ın gün değişikliği bu vesileyle dikkat çekmiş olabilir. Cumartesi günleri eğlenmeye çıkmak yerine evde oturmayı tercih eden kesim belki de böylelikle diziye yeni izleyiciler kazandırır.

 

Fotoğraf: Vatan

4-) Hikayenin hareketlenme sürecinde olması: Gizemli olayların daha da gizem kazandığı. Düğümlerin çözülmek yerine çok daha fazla dolanması, diziye yeni başlayanlar için bir artı olabilir. Bir dizinin kilit bölümünü izlemek, o diziye bağlanmayı ve kolay kolay bırakamamayı beraberinde getirir.

 

Fotoğraf: Vatan

5-) Dizileri çakışanların sorunu ortadan kalkar:  Malumunuz artık dizileri sadece televizyondan izlediğimiz dönem tarih oldu. Tatlı Küçük Yalancılar eski günündeyken aslında diziyi beğenen fakat başka diziler izlediği için “Daha sonra internetten izlerim,” diyen azımsanamayacak bir kesim var. Gün değişikliği sayesinde o kesimi televizyona çekebilirler.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.