Yaz Aşkı Gibi Kısa Süren Diziler

5 dakikada okuyabilirsiniz

Yaz sezonu başlarken kanallar arasında da büyük bir dizi yarışı başladı. Bir anda onlarca dizi yayına başladı, burada yaptığımız KafaKafaya’da hangi dizinin yazın tutacağını sormuştuk. Sizin verdiğiniz oylarla yazın reytingleri altüst eden diziler hemen hemen aynı çıktı. Burada onunla ilgili çok güzel bir haber de yaptık. Şimdi ise kalan dizileri değil, giden ya da gidecek olan dizileri listeleyeceğiz. Bazılarının yayınlandığından kimsenin haberi bile olmadı, bazıları reytinglerde üst sıraya çıkmasına rağmen yayından kaldırıldı. Umuyoruz bu listenin içinde ilgiyle takip ettiğiniz diziler yoktur. 

 

Fabrika Kızı- Show TV

Fotoğraf: Show Tv

Ne ara başladı ne ara bitti, biz bile anlamadık. Başlarken konusunu okuduğumuz zaman biraz heyecanlandık daha önce pek sık karşılaşamadığımız bir konusu vardı.  Show Tv’nin en erken veda eden dizilerinden bir tanesi oldu.

 

Ya Tutarsa – Show Tv


Fotoğraf: Show Tv

Komik ve yormayan, İşler Güçleri biraz anımsatan bir konusu vardı. Seyirci diğer komedi türlüleri gibi buna da pek şans tanımadı. Artık ekranlarda ya “romantik komedi olacak, ya da ya romantik komedi olacak” dedi.

 

Aşk Zamanı – Atv


Fotoğraf: Atv

Yasal bir zorunluluk gibi bu sezon her kanal adında “aşk” olan bir dizi piyasaya sürdü. Yoksa yaratıcılığı ıssızda kıstırıp öldürdüler mi? Neyse, Aşk Zamanı rakiplerinin yolundan biraz farklı bir şekilde gitmeye çalıştı ancak bu listede olduğuna göre pek başarılı olmuşa benzemiyor. Bu dizi nasıl biter ya Yavuz Bingöl vardı. Lütfen Yavuz Bingöl’lü olduğu diziler bitirilmesin.

 

Günebakan – Atv


Fotoğraf: Atv

İki güzel dudaklı başrol oyuncusuna sahip Günebakan, yöresel komedi olarak karşımıza çıktı. Bu iki güzel dudaklı arkadaşın arkasında, gördüğünüz gibi çok tecrübeli oyuncular eşlik etmesine rağmen ömrü uzun olmadı.

 

Zengin Kız Fakir Oğlan – Fox


Fotoğraf: Fox

TRT kariyeri 86 bölüm olan Zengin Kız Fakir Oğlan’ın Fox kariyeri 6 bölüm sürdü. Sanıyorum iki kanalın reytingler konusuna bakış açışı biraz farklı olabilir. Hoşçakal Zengin Kız ve Fakir Oğlan, sizi özleyebiliriz. 

 

Beş Kardeş – Kanal D


Fotoğraf: KanalD

Bir ara ekranlara geldi. Heyecan yaptık. “Onur Ünlü var” dediler, izledik. Melisa Sözen kadroya bonus olarak eklendi. “O da ne o Ankaralı polisimiz değil mi? Evet o ne kadar zayıflamış. Aslında yakışıklı oğlanmış.” dedik. Kanal D “bu dizi tutmadı biz bunu yazın yayınlayalım belki iş yapar” dedi. Yazın ise kanal yönetiminin bekletilerinden çok uzakta olmasına rağmen, sosyal medyayı darma duman etti. Yayın saati gece 12’ye kadar gelmesine rağmen yılmadı. Aslında yıldı, 13 bölümde final yaptı. Kardeşlerin hepsi öldü.

 

Yaz’ın Öyküsü – Kanal D


Fotoğraf: KanalD

Güzel bir konusu vardı. İyi bir dram izliyorduk. Gerçi bir kaç bölüm daha izleyeceğiz ancak olmadı. Türkiye Vildan Atasever’in bu yaşta anne olarak kaldıramadı ve kanal yönetimi buna “bir dur” dedi. Şaka diğer cümlede bittiğine göre, dün haberini vermiştik. Yaz’ın Öyküsü 13. Bölümle final yapacak demiştik, bir daha hatırladık bir daha üzüldük, Vildan Atasever’in bazı sahnelerdeki performansı gerçekten görülmeye değer ve güzeldi.

Bu final haberleriyle ilgili çok güzel bir açıklama geldi buyurun haberi burada.

 

Kalbim Ege’de Kaldı – Kanal D

 
Fotoğraf: KanalD

Bir başka yöresel komedi olan Kalbim Ege’de Kaldı’da Yaz’ın Öyküsü’yle birlikte final haberi gelen diziydi. Belki Kalbim Ege’de Kaldı’nın son bulması, Ege temalı diziler için bir son olabilir. Bence artık, Ankara ya da diğer İç Anadolu şehirlerinden bir tanesine sıçramanın zamanı geldi de geçiyor.

 

Tatlı Küçük Yalancılar – Star

  
Fotoğraf: Star

Bu kadar güzel kızın olduğu bir dizi de bir tane yakışıklı oğlan olunca olmadı. Normalde bir güzel kız başına iki yakışıklı oğlan düşüyor. O oğlanlar kız için kapışıyor falan. Ancak burada kız için kapışma falan da yoktu. Tek aksiyon “A” denilen bir şey, ya da birisi. Çok iyi başlamasına rağmen sonra düşüşe geçti. Günü değişti. Şimdi yayın hayatı bitiyor. Güle güle güzel kızlar.

Sen Benimsin – Fox


Fotoğraf: Fox

Aslen İngiliz gibi duran Gökhan arkadaşımızı, aşiret çocuğu yapmaya çalıştılar. Olmadı. Zaten olması mümkün değildi. Çocuğun o temiz yüzünde o sertlik bir türlü oturmadı. Seyirci bunu anlamış olabilir, ya da başka nedenleri de olabilir. Ne olursa olsun, Fox’un Karagül’ün hatta Asmalı Konak’ın yaz versiyonu olarak çıkardığı Sen Benimsin hayata gözlerini yumuyor.

 

Ne Münasebet – Show Tv

Shameless ve Birdman’da izlediğimiz tek plan tekniği ile çekilmeye çalışılan aslında başarılı da olan Ne Münasebet, reytinglerde o kadar başarılı olamadı. Bir de o kocaman adamın yayında kolu kadar kız oturmadı. Umuyoruz sevdiğiniz diziler arasında değildir, eğer arasındaysa çok üzülmeyin yakında yerine daha güzel bir dizi gelebilir.

 

Şehrin Melekleri – Fox

 
Fotoğraf: Fox

Şehrin Melekleri, şehirde asayişi tam olarak sağlayamadan ekranlara veda ediyor. Sanıyoruz ünlü oyuncu eksikliği çekmiş olabilir. Ya da başka neden olabilir, her ne olursa olsun şehrimiz artık meleklerinden yoksun. Çok üzgünüz sayın seyirciler ya da değiliz. Bilmiyoruz. Televizyon hakkında böyle mükemmel haberler almak için N’oluyo’yu takipte kal. Sevdiğin dizileri takip edebilir, onlar hakkında mükemmel görüşlerini dünyaya açıklabilirsin.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.