Geçen Sezonun En iyi Dizisi Kiraz Mevsimi Mi, Medcezir Mi?

3 dakikada okuyabilirsiniz

Geçtiğimiz aylarda açılışını yaptığımız Geçen Sezonun En İyi Dizisi KafaKafaya‘mız devam ederken, sizinle son gelişmeleri paylaşalım istedik. 16 güzide dizinin yarıştığı oyunda kıyasıya bir mücadele oldu, Kiraz Mevsimi fanlarıyla, Medcezir fanları birbirine girerken, biri diğerini “çakma” diğeri “dandik” olmakla suçladı. Çok şükür bu büyük tartışma fazla uzamadan, canlar yanmadan son buldu. Hatta KafaKafaya’mızı bazı dizilerin resmi Twitter hesapları paylaşıp izleyicilerinden destek bile istedi. Şimdi sizinle kısa dönem sonuçlarını paylaşacağız.

Sosyal medyada büyük hayran kitlesi olsan Kara Para Aşk beklediğimizden çok daha az oy aldı. Televizyon tarihinin en pahalı dizisi Karagül’de, Kara Para Aşk’la aynı kaderi paylaştı. TRT’in bir çok ülkeye sattığı dev dönem dizi Diriliş Ertuğrul yarı yolda kaldı, ecdatlarımız çok üzüldü. Maral yarışmada yokmuş taklidi yaparken, Karadayı gerçekten yok oldu, çok uzun süredir izleyici ile buluşan Kurtlar Vadisi Pusu yanlışlıkla aldığı oylar dışında hiç oy almadı. Gönül İşleri’ni hiç sormayın. Paramparça’da ise “beni anneler izliyor sosyal medya benim neyime?” diyerek kenara çekildi.

Yukarıdakiler kaybedenlerdi. Şimdi sıra kazananlarda. 

 

Kardeş Payı – 1133 Oy


Fotoğraf: Star

Televizyonda gülerek izlediğimiz nadir yapımlardan olan Kardeş Payı, oyunda hak ettiği yere geldi. En azından ilk atımıza girdi ve gerçekten hatırı sayılır bir oy aldı. Bizi zamanında bu kadar güldüren bir işi hatırlayınca üzülmekte gerçekten kötü.

 

Kocamın Ailesi – 1203 Oy


Fotoğraf: Fox

Başrol oyuncusu değişti, yılmadı. Sessiz ve derinden izleyiciyi kendisine bağımlı etti. Yormayan konusu, ağlatmayan draması ve her daim tebessüm ettiren şakalarıyla evimize konuk olmaya bu sene de devam edecek. 

 

Poyraz Karayel – 1842 Oy


Fotoğraf: Kanal D

Açık konuşmam gerekirse, oyunu yaparken içten içe favori dizim olan Poyraz Karayel’in birinci olmasını istedim. Hatta bir ara “fazladan oy verip bunu yapabilir miyim?” diye düşünmedim değil. Ancak ilahi adalete inancımı yitirmedim ve doğru yoldan şaşmadım. Poyraz Karayel’in burada olması bile bana yetti.

 

Aşk Yeniden – 4124 Oy


Fotoğraf: Fox

Zirvedeki iki dizimizi zorlayan hatta zaman zaman geçen Aşk Yeniden’in gücü sağlam bir üçüncülük oldu. Olsun kendisi diğer diziler gibi gönlümüz birincisi. Yakaladığı başarıyla isminde “Aşk” geçen diziler akımını yaratmış olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

 

Medcezir – 5340 Oy


Fotoğraf: Star Tv

İşte geldik dananın kuyruğunun koptuğu yere. Medcezir ve Kiraz Mevsimi arasında süren savaş bütün sezon olduğu gibi bizim oyunda da devam etti. Medcezir’ciler dizilerinin bitmesine mi üzülsünler yoksa Kiraz Mevsimi’nin altında kalmalarına mı karar vermediler. İki dizi arasında hangisinin daha iyi olduğuna karar verecek kişiler biz değiliz ancak, Kiraz Mevsimi fanlarının yürüttüğü takım çalışmasını Medcezir fanlarında göremediğimizi söylemeden geçemeyeceğiz.

 

Kiraz Mevsimi – 7122 Oy


Fotoğraf: Fox

İşte geldik şampiyona! Medcezir’e attığı büyük farkla adeta zirveye yuva yaptı, inmek binmedi. Kirazcanlar bu oyunun peşini hiç bırakmadı ve organize bir şekilde oy verdiler. Gerek Kiraz Mevsimi’ni başarısından, gerek fanların çalışmalarından dolayı birici olmayı hak etti. Ancak hatırlatmak isterim ki kolay olan zirveye çıkmak, zor olan zirvede kalmak. 

 

Eğer bu oyuna bir itiraz varsa seni buraya alalım, oyunu kullan gücünü göster, farkını hissettir. Hadi bakalım.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.