Bölüm Sonu Canavarı: Scream Queens İlk Bölüm

3 dakikada okuyabilirsiniz

Posterleri, jeneriği, misafir oyuncuları ve Emma Roberts’lı cool havasıyla Scream Queens yayınlanmasından aylar önce radarımıza girmişti. Açıkçasını söylemek gerekirse Ryan Murphy’nin üzerimizde bıraktığı “ne yapsa izleriz!” havasının da bunda etkisi vardı. İlk bölümün yayınlanması ile görüşler ortaya saçıldı. Kimi izleyici “Harika!” derken, kimi izleyici “Kanlı Gossip Girl, tamamen fiyasko!” dedi. İlk bölümüyle IMDb‘de 7.5 alan Scream Queens’e N’oluyo bakışını attık. Buyurun!

Nida Fındık


Fotoğraf: FX

Gossip Girl, Glee, American Horror Story, Scream serisi, Scream dizisi, Halloween, Friday 13th ve benzerlerini seve seve hatta bayıla bayıla izledim. Scream Queens bütün bu saydıklarımı birleştirmesi ve üzerine işin içinde Jamie Lee Curtis’in işin içinde olmasıyla benim için oldukça önem arz ediyordu. Yaklaşık dört aylık beklemenin sonucunda dizinin ilk bölümünü elim çenemde ve meraklı gözlerle izledim. Sonuç, IMDb puanına katılıyorum. Bu dizi yedi buçuktan sekizlik!

Channel ve minyonları daha önce binlerce gençlik dizisinde gördüğümüz kız grubu. Bir tane ana kraliçe var ve onun etrafında dolanan yardakçıları. Channel’in sinir bozuculuğu bile alışılır türden, Bianca Dupree’nin sarışın hali desek hiç sırıtmaz. Ariana Grande’nin müthiş popçu egosunu sıyırıp bir yardakçı olması filan güzel detaylar. Grace ise tam bir tatlış, annesinin kim olduğunu anlamak için “kardeşliğe” girmek istiyor. Babası, barista çocuk (kendisine bayıldım) ve diğerlerinin “amaaan etme yapma!” demeleri umrunda değil. O bu kötü kızların liderliğine son verip, Kappa’yı yani meşhur kız yurdunu daha iyi ve yaşanır bir yer yapmak istiyor. Tabii ki bu süreçte 3 ölüm, bir sürü tesadüf yaşandı, 90’lar ruhu sonuna kadar yaşatıldı. İnanmayacaksınız ama en büyük sürpriz de Cathy’den geldi. Hem popüler çocuğun “anne meselesini” çözdü, hem de okulun ve yurdun başına geçtiği için daha her şeyin en başından “Acaba o mu?” diye inceden bir düşündürdü. Nick Jonas ise yaklaşık 5-6 dakika görünmesine rağmen diziye tatlı bir hava katıyor. Ergenleri diziye çekmek için iyi seçim!

 


Fotoğraf: FX

Emma Roberts işini çok iyi yapıyor, o kadar sinir bozucu ki sırf onun mahvolduğunu izlemek için bile diziye devam edebilirsiniz. Diziyi izleyen beş arkadaşım diziyi beğenmedi, tek beğenen ben oldum. Malum sitelerde ise “Hani bu dizi komediydiii, biz hiç gülemedik kiii!” tarzı yorumlar var. Buradan anlıyoruz ki Teen Slasher’i Recep İvedik gibi güldürüyor sananlar var. Dizinin son sahnesindeki “çiçek olma” esprisine gülmediyseniz zaten diziyle işiniz olmaz. Alamet-i farika, Mr. Robot gibi bir şey bekliyorsanız, o da olmadı. Ama iflah olmaz bir Beverly Hills, Gossip Girl ve Scream fanıysanız sizi yanıma davet ediyorum. Söz veriyorum, çok eğleneceksiniz!

 

Fox Rusty


Fotoğraf: FX

Uzun zamandır tanıtımlarıyla ve kadrosuyla dikkat çeken Scream Queens sonunda başladı. 2 bölümlük ilk gösterimini yapan dizinin sadece ilk bölümünü izleyen biri olarak söyleyeceğim şu ki çoğunlukla kızlara hitap eden bir yapım olmuş. Zira dizideki erkek nüfusu ve erkekleri çekebilecek etmenler oldukça az. Dizi adının hakkını cayır cayır veriyor yani. Ancak şunu söylemek gerekiyor ki işin içinde cinayet ve tabii ki kan var. Kısaca tanımlamak gerekirse kanlı, dedikodulu bir kız dizisiyle karşı karşıyayız.

Amerikan kız birliklerininin hikayelerini seviyorsanız zaten kesinlikle kaçırmayın diyorum. Egolar tavanda iken bir anda cinayet ve entrikaların devreye girmesi işleri karıştırıyor ve hareketlendiriyor. Her ne kadar dizi bana pek hitap etmese de kadroyu beğendim. Yine de Ariana Grande’nin o kadar adının geçip dizideki ömrünün kısa olması bana American Horror Story: Asylum’daki Adam Levine hikâyesini hatırlattı. O yüzden ikinci bölüme girmedim bile. Zaten ilk bölümü izlerken birkaç kez kaç dakikası kaldı diye baktığımı söylemem gerekiyor. Sonundaki şeytan figürünün diziyi heyecan çizgisinde tutacağını düşünürken bundan sonra izleyeceklere iyi seyirler diliyorum. 

Benim için Scream Queens defteri kapanmıştır.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı