Friends’den kimler geldi, kimler geçti?

11 dakikada okuyabilirsiniz

1994-2004 yılları arasında yayınlanan ve bitişinden bunca yıl geçmesine rağmen bittiğinden beri dön başa tekrar tekrar izlenip her defasında aynı tadı damağımıza yerleştiren ve aynı derecede güldüren Friends 10 sene boyunca konuk ettiği oyuncularla da adından söz ettirmişti. Şimdi Friends’ten kimler gelip geçmiş bir bakalım mı?

1. David Arquette

Fotoğraf: TBS 

3. Sezon, 3. Bölüm: “The One with the Jam”

Courtney Cox’un gelecekte eşi olacak olan David Arquette, 3. Sezonun 3. Bölümünde Phoebe’nin sevgililerinden Malcolm’u canlandırmıştı. Malcolm, Phoebe’nin ikiz kardeşi Ursula’nın stalker’ıyken yanlışlıkla Phoebe’yi takipliyordu ve böylece aralarında kısa süren bir ilişki yaşanmıştı.

2. Charlie Sheen

Fotoğraf: TBS 

2. Sezon, 23. Bölüm: “The One with the Chicken Pox”

Daha sonra Two and Half a Man’de izleyeceğimiz Charlie Sheen, yine Phoebe’nin sevgililerinden biri olan Ryan’ı canlandırmıştı. Ryan bir denizciydi, karaya ayak bastığı kısıtlı zamanlarda Phoebe ile buluşuyordu. Geçirdiği kızamık ise aşkla geçirmeyi planladıkları zamanın kabusa dönüşmesine sebep oldu.

3. Hugh Laurie

Fotoğraf: TBS 

4. Sezon, 23. Bölüm: “The One with Ross’s Wedding”

Biricik House’umuz MD’miz, Friends’e konuk olduğunda da yine aynı ukala tavrı ile karşımızdaydı. Rachel’ın Ross’un düğününe giderken uçakta yanında oturan adamı canlandıran Laurie, Rachel’ın bitmek tükenmek bilmeyen konuşmalarından dolayı ayar olup tıpkı House’daki gibi hazırcevaplığıyla dikkat çekmişti.

4. Julia Roberts

Fotoğraf: TBS

2. Sezon, 12. Bölüm: “The One After The Superbowl”

Bu bölüm Super Bowl’dan sonra yayınlanmıştı ve içinde birçok star barındırıyordu. Şarkıcı Chris Isaak, oyuncu Jean-Claude Van Damme, Simpsons’ın yıldızı Dan Castellaneta ve Fred Willard. Fakat hiçbirisi Julia Roberts ve Brooke Shields kadar ses getirmedi. Robert, Chandler’ın eski okul arkadaşı Susie Moss’u canlandırmıştı. Başta Chandler’dan etkilenmiş gibi görünen Susie’nin derdinin intikam almak olduğu sonradan anlaşılacaktı.

5. Jim Rash

Fotoğraf: TBS 

10. Sezon, 18. Bölüm: “The Last One”

Akademi ödüllü, Community oyuncusu Jim Rash, Friends’in sezon finalinde yer almıştı. Rachel’ın uçakta yanına düşen evhamlı yolcuyu canlandıran Jim Rash, Phoebe’nin Rachel’a telefonda uyduruk bir uçak arızasını bildirmesiyle uçağı ayağa kaldırmıştı.

6. Susan Sarandon

Fotoğraf: TBS

7. Sezon, 15. Bölüm: “The One with Joey’s New Brain”

Susan Sarandon, Joey’in rol aldığı Days of Our Lives’ın oyuncusu Jessica Lockhart’ı canlandırmıştı. Days Or Our Lives’da Jessica’nın karakterinin beyni Joey’un karakterine nakledilecekti ve bu sebepten Joey Jessica’nın karakterine girmek için ondan yardım istemişti. Daha sonra olaylar gelişmiş ve aralarında bir elektriklenme olmuştu. Joey’ın tavlayamadığı kadın azdı malumunuz.

8. Rebecca Romijn

Fotoğraf: TBS 

4. Sezon, 6. Bölüm: “The One with the Dirty Girl”

X-Men’in Mystique’i olmadan önce Romijn, Ross’ın çıktığı dağınık ve pis Cheryl’i canlandırdı. Ross’la ilişkisi tabii ki yürümedi ama Cheryl’in pis ve dağınık evi Monica’nın aklında yer etmişti.

8. Denise Richards

Fotoğraf: TBS 

7. Sezon, 19. Bölüm:  “The One with Ross and Monica’s Cousin”

Bölümün adından da anlaşılacağı üzere Richards, Monica ve Ross’un seksi kuzeni Cassie Geller’ı canlandırmıştı. Chandler, Ross ve Hatta Phoebe’nin gözlerini alamadığı Cassie’nin nerede kalacağı sorun olmuştu. Cassie’nin saçlarını savuruşunu hatırlarsınız, ondan etkilenmemek mümkün müydü?

9. Kathleen Turner

Fotoğraf: TBS 

7. Sezon, 22. Bölüm: “The One with Chandler’s Dad”

Kathleen Turner, Chandler’ın uzun süredir görüşmediği babasını canlandırmıştı. Monica’nın ısrarı sayesinde Chandler babasını düğüne davet etmeye ikna olmuş ve davet etmeye Las Vegas’a gitmişlerdi. Helena Handbasket’ın yani Chandler’ın babasının Las Vegas’ta kendine ait bir şovu vardı.

10. Jill Goodacre

Fotoğraf: TBS 

1. Sezon, 7. Bölüm: “The One with the Blackout”

Ünlü model Jill Goodacre, Chandler ile bir ATM’de kapalı kalmıştı. O zamanlar 30 yaşında olan güzel modelin dizide görünmesi olay olmuştu.

11. George Clooney & Noah Wyle

Fotoğraf: TBS 

1. Sezon, 17. Bölüm “The One with Two Parts”

The ER’ın  doktorları Clooney ve Wyle, Rachel’ın bileğini tedavi eden Dr. Michael Mitchell ve Dr. Jeffrey Rosen’ı canlandırmışlardı. Sigorta sebebiyle Rachel Monica, Monica da Rachel olunca bir karmaşa yaşanmış, yakışıklı doktorlarımız da bu iki arkadaşı manyak sanmıştı.

12. Anna Faris

Fotoğraf: TBS 

10. Sezon, 9. Bölüm: “The One with the Birth Mother” & Dört Bölüm

Mom’ın Christy’si Anna Faris, Monica ve Chandler’ın evlatlık edineceği bebeğin annesi Erica’yı canlandırmıştı. Erica çok da zeki bir kadın değildi ama Monica ve Chandler’ın bebeğini dünyaya getireceği için kıymetliydi.

13. Gabrielle Union

Fotoğraf: TBS 

7. Sezon, 17. Bölüm: “The One with the Cheap Wedding Dress”

Gabrielle Union, bizimkilerin mahallesine yeni taşınan Kristen Lang’ı canlandırmıştı. Ross ve Joey’un aynı anda dikkatini çeken Kristen, ikisiyle de çıkmıştı ama Ross ve Joey aynı randevuda kavgaya tutuşmuştu.

14. Helen Hunt

Fotoğraf: TBS 

1. Sezon 16. Bölüm: “The One with Two Parts”

Oscar’lı oyuncu Helen Hunt’ın oynadığı bölüm için aslında iki dizinin çakışması diyebiliriz. Helen Hunt, o zamanlar oynadığı Mad About You dizisindeki karakteri Jamie Stemple Buchman’la Friends’te yer almış. Phoebe’yi Mad About You’da garson olan ikiz kardeşi Ursula ile karıştırmıştı.

15. Jeff Goldblum

Fotoğraf: TBS 

Season 9, “The One with the Mugging”

Jurassic Park’ın yıldızı Jeff Goldblum, efsanevi yönetmen Leonard Hayes’ı canlandırmıştı. Joey’in seçmelerde karşısına çıktığı Leonard, onun performansını önce beğenmemiş daha sonra ise Joey’in tuvalete gitme ihtiyacı ile sıkışmasıyla oluşan oyunculuğuna hayran kalmıştı.

16. Hank Azaria & Paul Rudd

Fotoğraf: TBS 

1.-10. Sezon, Birçok Bölüm

Phoebe’nin iki büyük aşkı. Azaria, işi dolayısıyla Minsk’e gitmek zorunda kalan David’i, Rudd da Joey sayesinde Phoebe ile tanışıp sonunda Phoebe ile evlenen Mike’ı canlandırmıştı. Phoebe ikisi arasında kalsa da galip gelen Mike oldu.

17. Winona Ryder

Fotoğraf: TBS 

7. Sezon, 20. Bölüm: “The One with Rachel’s Big Kiss”

Winono Ryder, Rachel’ın bir zamanlar takıldığı eski kız arkadaşı Melissa Warburton’ı canlandırmıştı. Rachel, Melissa ile öpüştüğünü söylese de Phoebe’ye inandıramamıştı ve bu sebepten buluşmaya Phoebe de gelmişti. Melissa da öpüşmeyi inkar edince Phoebe’nin diline düşen Rachel çözümü Melissa ile tekrar öpüşmekte buldu ve başarılı da oldu. Melissa da meğer Rachel’a aşık olmasın mı?

18. Bruce Willis

Fotoğraf: TBS 

6. Sezon, 21. Bölüm: “The One Where Ross Meets Elizabeth’s Dad”

Matthew Perry ile girdiği iddiayı kaybederek Friends’te oynamak zorunda kalan Bruce Willis, Ross’un genç sevgilisi Elizabeth’in babası Paul’u canlandırmıştı. Paul bu süreçte yalnız kalmamış Rachel’la da işi pişirmişti.

19. Brooke Shields

Fotoğraf: TBS

2. Sezon, 12. Bölüm: “The One After The Superbowl”

Brooke Shields, Joey’in takıntılı hayranı Erika’yı canlandırmıştı. Erika aslında Joey’un değil de Joey’un Days of Our Lives’ın canlandırdığı karakterin hastasıydı. Dizinin gerçek olduğunu, Joey’un da doktor Drake Romaray olduğunu kafasında sabitlemişti.

20. Isabella Rossellini

Fotoğraf: TBS 

3. Sezon, 5. Bölüm: “The One with Frank Jr.”

İtalyan güzeli Rossellini, Friends’te kendisini oynamıştı. Ross ve Rachel’ın birbirlerini aldatmaya izinli olduğu ünlü listesinde yer alan Isabella, Central Perk’te birden bizimkilerin karşısına çıkmıştı.

21. Jason Alexander

Fotoğraf: TBS

7. Sezon, 13. Bölüm: “The One Where Rosita Dies”

Seinfield oyuncusu Alexander, Phoebe’nin telefonla toner satışı yaptığı ilk gününde tanıştığı, hayatından memnun olmayan ve intihar etmek isteyen Earl’ü canlandırmıştı. Phoebe tabii ki kayıtsız kalamamış ve Earl’e fikrini değiştirmesi konusunda yardım etmişti.

22. Jon Lovitz

Fotoğraf: TBS 

1. ve 9. Sezon: “The One with the Stoned Guy” & “The One with the Blind Dates”

İki bölümde karşımıza çıkan Lovitz ilk bölümde yeni restoran açan Steve’i canlandırmıştı, kafası güzel bir halde Monica’nın yemeklerini test etmek isteyen Steve seneler sonra 9. Sezonda bu defa da Rachel’ın buluşacağı adam olarak karşımıza çıktı. Rachel, Phoebe aracılığıyla çıktığı bu randevudan tabii ki memnun kalmamıştı.

23. Morgan Fairchild & Jay Leno

Fotoğraf: TBS 

1. Sezon, 11. Bölüm:  “The One with Mrs. Bing”

Fairchild, Chandler’ın annesi, erotik kitap yazarı Nora Bing’i canlandırmıştı. Nora Bing tam anlamıyla bir milfti. Jay Leno’nun programına da bölüm içerisinde konuk olmuştu.

24. Billy Crystal & Robin Williams

Fotoğraf: TBS 

3. Sezon, 24. Bölüm: “The One with the Ultimate Fighting Champion”

Central Perk’de yer olmayınca bizimkilerin koltuklarına sığıştılar ve tartışmalarıyla bir anda herkesin dikkatlerini çektiler. Billy Crystal ve Robin Williams’ın konuk performansları belki de Friends’in en iyi konuk performansıydı.

25. Kristin Davis

Fotoğraf: TBS

7. Sezon, 7. Bölüm: “The One with Ross’s Library Book”

Sex and The City’nin yıldızı Kristen Davis, Joey’in tek gecelik aşklarından Erin olarak karşımıza çıktı. Fakat onu diğerlerinden ayıran Rachel ve Phoebe’nin onu çok sevmesi ve arkadaş olarak sahiplenmesi oldu. Joey’u onunla ayrılmamasını için ikna ettiklerinde bu defa da Erin, Joey’u postalamaya karar vermişti.

26. Greg Kinnear & Aisha Tyler

Fotoğraf: TBS

10. Sezon, 6. Bölüm: “The One with Ross’ Grant”

Tyler, Ross’un kız arkadaşı Charlie’yi, Kinnear ise Charlie’nin eski erkek arkadaşı Dr. Benjamin Hobart’ı canlandırmıştı. Benjamin, Ross’un projesi için para ödenmesine karar verecek kişiydi ve Charlie’nin de niyeti önce yardımcı olmaktı. Fakat olaylar Ross’un aleyhine gelişti, Charlie ve Benjamin’in aşkı tekrar alevlendi.

27. Marlo Thomas

Fotoğraf: TBS

2. ve 8. Sezon: “The One with the Lesbian Wedding”

Marlo Thomas, Rachel’ın annesi Sandra Green rolüyle karşımıza çıkmıştı. Boşanma kararını, seksle ilgili görüşlerini dinlemiştik. Evet Rachel’ın annesi garip bir anneydi.

28. Reese Witherspoon

Fotoğraf: TBS

6. Sezon, 13. Bölüm: “The One with Rachel’s Sister”

Oscar’lı oyuncu Reese Witherspoon, Rachel’ın kardeşi Jill Green’i canlandırmıştı. Ross ile çıkmış, Rachell ile Ross’un arasında garip haller yaşanmasına sebep olmuştu.

29. Brad Pitt

Fotoğraf: TBS

8. Sezon, 9. Bölüm: “The One with the Rumor”

Jennifer Aniston’ın eski kocası (o zamanlar eşi değildi tabii) Brad Pitt, Ross, Monica ve Rachel’ın lise arkadaşı Will Colbert olarak bölümde yer aldı. Rachel’ın lise yıllarında onun hakkında çıkarttığı söylenti sebebiyle ona epey kızgındı ve bu kızgınlığı bizimkilerin birbirleri için çıkarttığı söylentilerin de ortaya çıkmasına sebep oldu. Brad Pitt her zamanki gibi yakışıklılığı ile bölüme damgasını vurdu.

30. Danny DeVito

Fotoğraf: TBS 

10. Sezon, 11. Bölüm: “The One Where the Stripper Cries”

Phoebe’nin düğünü yaklaşır ve bekarlığa veda partisi olmadan olur mu? İşte yaşayan efsane Danny DeVito da bu aşamada devreye girer ve karşımıza striptizci Ron olarak çıkar. Kendine oldukça güvenen bir giriş yapsa da hanımlardan beklediği tepkiyi alamaz ve pek bir içlenir. Phoebe’nin yüreği dayanmaz ve bu duruma da el koyar. Ron’ın artık hedefi bellidir ve son dansını yapar.

31. Sean Penn

Fotoğraf: TBS

8. Sezon, 6. Bölüm: “The One with the Halloween Party”

İki akademi ödüllü Sean Pean, Phoebe’nin ikizi Ursula’nın nişanlısı Eric’i canlandırmıştı. Ursula’nın Eric’e kendisini başka türlü tanıttığını farkeden Phoebe, Eric’e bunu anlatmak istedi. Bu sırada Eric’ten de hoşlanmıştı tabii.

32. Alec Baldwin

Fotoğraf: TBS

8. Sezon, 18. Bölüm: “The One in Massapequa”

The 30 Rock yıldızı Alec Baldwin, Phoebe’nin enterasan sevgililerinden biri olarak karşımıza çıkmıştı. Aşırı iyimser ve mutlu kelebek tavırlarıyla başta bizimkiler tarafından hoş karşılansa da sonra bu optimist halleri sıkmaya başlamış, Phoebe’nin çileden çıkmasına sebep olmuştu.

33. Selma Blair

Fotoğraf: TBS

9. Sezon, 10. Bölüm: “The One with Christmas in Tulsa”

Bir süre Tulsa’da çalışmak zorunda kalan Chandler, yılbaşı gecesini de bizimkiler ve Monica’dan ayrı geçirecekti, taa ki ailesinin önemini anlayana kadar. Selma Blair, Chandler’ın iş arkadaşı Wendy’i canlandırmıştı. Wendy kendisini Chandler’ın önüne atsa da Chandler teslim olmamış, Monica’sına koşmuştu.

34. John Stamos

Fotoğraf: TBS

9. Sezon, 10. Bölüm: “The One with the Donor”

Şu aralar yeniden dönüşü beklenen Full House’un yıldızı John Stamos, Chandler’ın iş arkadaşlarından biri olarak karşımıza çıktı. Monica ve Chandler normal yollardan bebek sahibi olamayınca, Chandler donör olarak hem yakışıklı hem de zeki olan Zack’i seçmişti ama Zack’in bundan haberi yoktu. Yemeğe davet ettikleri Zack’i soru yağmuruna tutarak biraz çıldırtmışlardı.

35. Christina Applegate

Fotoğraf: TBS

9. Sezon, 8. Bölüm: “The One with Rachel’s Other Sister”

Rachel’ın bir diğer kız kardeşi Amy’i canlandıran Applegate, iki bölümde yer almıştı. İlk bölümde şükran gününde Ross ve Rachel’ın ölme durumunda bebek benim olsun diye kavga çıkarırken diğer bölümde Rachel’ın bebeğinin kulaklarını deldirip kriz yaratmıştı. Şahsına münhasır karakterlerden biri olan Amy ile de Emmy kazandı.

Kaynak: hollywood.com

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı