Bölüm Sonu Canavarı: The Originals 3. Sezon 2. Bölüm

3 dakikada okuyabilirsiniz

Yeni sezon başlamadan önce haberi gelen “üçlü”nün diğer ikisini de, yeni zaman diliminde yüzlerini gösterdiler bize. Son derece sadist birisi olarak resmedilen Tristen Du Martel ve büyüleyici -ama belli ki etrafındakilere, hatta kendisine zarar verebilecek bir sıkıntısı olan- Aurora.

Bu bölümün esas olayı cadı kovanına hükmetmekte zorluk yaşayan Davina’nın planı. Marcel’in liderlik hakkındaki öğüdünü dinleyip göz dağı vermeye çalıştı ama planı kontrolden çıktı. Hayley’den kendisine karşı gelen grubun liderini öldürmesini istemişken, Hayley yoluna çıkan müritlerini de öldürüp toplu katliam yaptı. Davina açısından işler baya kolaylaştı gibi bence intikam isteyen aile üyeleri çoğaldıkça bu kadar ölümün çok da iyi bir gelecek vaadetmediğini bir kaç bölüme anlarız sanırım. Zaten ancestorslarının gözlerini kanattıktan sonra (Sırf Klaus’a karşı bir koz olarak kullanılabilir diye.) onayladığı bir büyünün sonucundan çok da umutlanmamak lazım.

 


?Fotoğraf: CW

Davina’nın kendisi de farkında boyundan büyük işlere kalkıştığının zaten başına geçtiği kovana hükmetmekte zorlanıyor, üstüne bir de yalnızlıktan kırılmak üzere. Güçlü olduğunu (!) gösterebilmek adına en son Marcel’e de atar yaptı ve yalnızlığın tablosunu çizidi bize. Gücü ve yeteneği tartışılmaz ama Davina hala çok çok genç.

 


Fotoğraf: CW

Bu bölüm, Davina’nın ancestorslarına söylediği “Klaus’un gerçekten korktuğu tek kişi Hayley” sözü de doğruluğunu kanıtlıyor. En iyi Klaus-Hayley anlarından birisi bu bölümde yaşandı. Tekrar insan formuna kavuşan Hayley, Hope’un ikisinin de büyüdüğü berbat ailelerden çok daha iyisini hakettiğini Klaus’a döve döve anlattı. Ve bu kavganın sonunda Klaus’u tam anlamıyla pes etmiş olarak görüyoruz. Çünkü Hayley’nin gerçekten haklı olduğunu biliyor.

 

Bu kavga sonucunda Hayley ve Jackson Hope’u da alıp mutlu bir yuva kurma hayalindeler. Klaus böyle birşeye izin vermeyeceğini söylese de Hayley “modern zamanların velayet kavgalarına hoşgeldin” diyerek son sözünü söyledi. Orta yolu bulmayıysa (Orta yoldan kasıt Hope’un Klaus’un gözetiminden uzaklaşmaması için ebeveynleri komşu yapmak!) her zamanki gibi Elijah üstlendi.

 


Fotoğraf: CW

Bu arada New Orleans’ın başında cadılar ve kurtlar dışında bir de seri katil derdi var. Cami muhteşem psikanaliz yeteneği ve çıkarımlarıyla her şeyin arkasında Lucien’in olduğunu çözdü ve bu işi bitirmesi için Klaus’a ültimatom verdi. Klaus’un soyundan geldiği için ona yardım edeceğini söyleyerek gelen Lucien ise gerçekten savaşa gelir gibi hazırlıklı olarak gelmiş. Öyle ki Jackson tarafından ısırıldığında Klaus’a ihtiyaç duymadan kendi panzehiriyle kurtuldu.

 


?Fotoğraf: CW

Bu arada Hayley’i ararken Lucien ile tartışan Elijah bu bahsedilen kehanetin doğruluğundan emin olmak adına Freya’dan yardım istedi. Kardeş kardeş büyüyü yaptıktan sonra artık hepsi gelecek savaşın varlığından emin oldular.

Bana kalırsa eğer kök vampirlerden birisinin soyu gidecek ise bu Rebekah’ınki olur. Dizide bir sürekliliği olmadığı için böyle düşünüyorum aslında. Ayrıca zaten kendi bedeninde olmadığı için, vücudu ölse de karakterin devamı gelebilir diyorum. Zaman için de göreceğiz haklı mıyım değil miyim?

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı