Seçim 2015 Ekranında N’oluyo?

4 dakikada okuyabilirsiniz

Seçim ekranında nerede, ne var? Hangi saatte nerede kim konuşmacı olarak yer alacak? Kanallardan gelen bilgileri sizin için derledik.

 

ATV

Cem Öğretir ve Nihan Günay seçimle ilgili tüm gelişmeleri ortak yayında aktarırken,  Araştırmacı Adil Gür 500 kişilik ekibi ile sandığın nabzını tutacak. Türkiye tahmini sonucu, saatler öncesinden atv – a Haber ortak yayınında öğrenecek.

Dünya’nın ve Türkiye’nin dört bir yanından canlı bağlantılar ve önemli konuklarla, seçim yarışı en anlaşılır grafiklerle Avrupa’nın en büyük video duvarında şekillenecek.

 

KANAL D

Türkiye beş ay sonra yeniden sandık başına gidiyor. Kanal D, saat 18.00’den itibaren kesintisiz canlı yayınlarla izleyicilerini sandık başına götürecek. Seçim Özel, yayınıyla Türkiye’nin kritik adreslerinde; İstanbul, Ankara, İzmir, Konya ve Diyarbakır’dan canlı yayınlarla meydanların, seçmenin nabzını tutacak. 
Uzman, araştırmacı, akademisyen ve gazeteci konuklar Serdar Cebe ve Hande Fırat’a sandıktan çıkan sonucu yorumlayacak.  Seçim araştırmalarıyla yıllardır Türkiye’nin nabzını tutan Tarhan Erdem 1 Kasım’ın en çok merak edilen sorularının yanıtını en erken Kanal D ekranından verecek. 
 
Kanal D Seçim Özel programına katılacak isimler;

Tarhan Erdem: Araştırmacı 
Ertuğrul Özkök: Hürriyet Gazetesi Yazarı 
Akif Beki: Hürriyet Gazetesi Yazarı
Taha Akyol: Hürriyet Gazetesi Yazarı 
Levent Gültekin: Gazeteci
Ahmet Hakan: Hürriyet Gazetesi Yazarı 
Aslı Aydıntaşbaş: Gazeteci 
Prof. Dr. Fuat Keyman: Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi 
Faik Tünay: Eski CHP Milletvekili 
Rıza Saka: Hukukçu
Erdinç Yazıcı: Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi 
Nazif Okumuş: Gazeteci 
Mehmet Ocaktan: Gazeteci

 

STAR TV

Sayılan her oy;
O oyun yansıdığı oranlar, 
Oranların şekillendirdiği Türkiye… Uzmanlar sonuçları, gazeteciler çıkan tabloyu, Nazlı Çelik’e değerlendirecek. Ama en önemlisi, yarının Türkiyesi’ni Star ekranında siyasiler biçimlendirecek. 
2 Kasım’ın gelişi, Star ekranında 1 Kasım’dan belli olacak.

Programın katılımcıları;

Bülent Arınç, Ercan Karakaş, Cihan Paçacı, Hasip Kaplan, Deniz Ülke Arıboğan, Hakan Bayrakçı.

 

SHOW TV

Türkiye seçimini yapıyor! Sandıkların nabzı, Show Haber farkıyla evlerinize geliyor. Haber merkezine ulaşan verilerin, hızlı ve doğru şekilde paylaşım, Türkiye’nin dört bir yanından canlı bağlantılarla merak edilenlerin yanıt bulması İstanbul’dan Ankara’ya, İzmir’den Diyarbakır’a sıcağı sıcağına tüm gelişmelerin takibi…AK Parti, CHP, MHP ve HDP Genel Merkez’lerinden izlenimlerin an be an aktarılacağı… Anlaşılır grafikler, analizler ve yorumlarla Seçim Özel, Jülide Ateş ve Ece Üner’in sunumları ile 1 Kasım Pazar akşamı saat 18.30’da Show TV’de.

 

FOX TV

İsmail Küçükkaya ve Fatih Portakal’ın sunacağı Seçim Özel 2015 programı ilgi çekici grafikleri, Fatih Portakal ve İsmail Küçükkaya’nın beklenen yorumları ile 19:15’te seyirciyle buluşacak.

 

TRT 1

Türkiye seçimini yapıyor. Yurt içi ve yurt dışı sandık sonuçlarını dakika dakika TRT ekranlarından takip ediyor. En hızlı ve güvenilir sonuçlar, karşılaştırmalı grafikler, uzman yorumcular eşliğinde… Seçim 2015 Özel canlı yayını 1 Kasım Pazar akşamı TRT’de…

 

NTV

Ahmet Arpad, Oğuz Haksever ve Seda Öğretir NTV’nin seçim yayınını sunacaklar. Ayrıca 1 Kasım seçimleri esnasında ve sonrasında canlı seçim haberleri ve il il seçim duyurularını takip ederek son gelişmeleri ntv.com.tr’den de canlı yayında aynı anda takip edebileceğiz.

 

CNN TURK

CNN TÜRK’te seçim hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor. İki kaynaktan doğrulanan sandık sonuçları, Türkiye’nin dört bir yanına uzanan haber ağı, Emin Çapa’nın analizleriyle kazananlar-kaybedenler, her görüşten konuklarla değerlendirmeler, Ahmet Hakan, Mirgün Cabas ve Şirin Payzın’la Seçim 2015 1 Kasım Pazar saat 16.00’da CNN TÜRK’te olacak.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı