Birbirlerine Paralel İki Aşık: AlSel

5 dakikada okuyabilirsiniz

Şüphesiz ki Güneşin Kızları yaza damgasını vuran dizilerde ilk sıralarda yer alıyor. Merak uyandıran hikâyesiyle, bol gerilimli sahneleriyle çoğu zaman nefes almadan izleniyor bölümler… Bütün bunların içinde bir de Ali ve Selin var, bizim deyimimizle AlSel. En başından beri onların inatlaşmalarını, birbirlerini yaralamalarını, yaralarını sarmalarını, aşklarını, kısacası onlara dair her şeyi çok sevdik. Daha çok yabancı dizilerde görmeye alışkın olduğumuz paralel sahneler her zaman izleyici tarafından çok sevilir, onların yeri ve derinliği her zaman çok ayrıdır. Türk dizilerinde de paralel sahne kavramının yer bulması benim oldukça hoşuma gidiyor.

 

Gifler: Tumblr

Ali ve Selin’in de birçok sahnesinin paraleli var. Ali ve Selin birer âşıktan önce, birbirlerinin ruh eşleri. Ruh eşi olmak, âşık olmaktan daha öte geliyor. Çünkü ruh eşin seni en iyi anlayandır, seni en çok yaralayan olduğu gibi yaralarını tek sarabilendir. Paralel sahnelerin birçoğu Ali ve Selin’in ruh eşi olduğunu kanıtlar nitelikte. Ali ve Selin’e farklı bir bakış getirmek adına paralel sahneleri bir araya getirdik, gelin birlikte Ali ve Selin’in paralelel evreninde kendimizi kaybedelim.

 

Gifler: Tumblr-saraydakikucukfare

Ali, ilk gördüğü andan itibaren Selin’e karşı çok kötü davranmıştı. Onunla aynı evde kalmayı bırak, herhangi bir ortama girmek bile istemiyordu. Her karşılaştıklarında Selin’e yapmadığını bırakmayan Ali, kulüpte herkesin önünde Selin’i rezil etmişti. “Ona bir kötülük yaptıysan o intikamını mutlaka alır,” kalıbında bir insan olan Selin de intikamını aldı. Ali’yi en hassas yerinden vurdu. Gerçekler bunlar değildi elbet ama Ali’nin yaptığına karşılık öfkeden gözü dönen Selin kendini tutamadı. 2. bölümde izlediğimiz bu sahnenin paralelini 8. bölümde gördük. Babasının sevgisizliğini bir kez daha tadan Ali’yi, Selin bu sefer gerçekleri söyleyerek sakinleştirdi, onun karşısında değil yanında yer aldı. Yaralayan değil, yaralarını saran oldu.

 

Gif: Tumblr

Selin kendini dağıtmasın, başına bir şey gelmesin diye onu koruyup kollayan Ali varken aynı durumda Selin’in aksini yapması beklenemezdi. 

 

Gif: Tumbr

Ne kadar yalnız kalmak isteseler de, ikisi de birbirini yaralı halde arkalarında bırakıp gidemedi.

 

Gif: Tumblr-arsna

Ali’nin büyük konuştuğu dönemler de olmadı değil. Zamanında Ali’ye “Büyük konuşma Aliş!” dediysek de faydasız oldu tabii bu serzenişlerimiz… İlk bölümlerde Selin’i görünce adeta dibi düşen bir Emre ve onu haksız bulan Ali vardı. 

 

Gif: Tumblr-arsna

“Kezban kız”dan Ali’nin aşık olduğu “koca gözlü kız”a geçiş ne çok hızlı oldu, ne de yavaş. Aslında en başından beri Ali’den yana bir şeyler vardı ama kabullenmesi zaman aldı. Kendine bile itiraf edemediğini, Selin’e “farkında olmadan” itiraf etti.

 

Gif: Tumblr-doomsofangel

Hırçın başlayan ilişkileri göz önüne alındığında; en çaresiz ve en üzgün anlarında yanlarında birbirlerinin olması da ayrı bir ironi. 

 

Gif: Tumblr-snglmerve

Yani Ali’ye sorsak “Selin’in en üzgün olduğunda yanında olur musun?” desek, bize çok net “İşim olmaz!” derdi.Ssonuçta “Gece iki duygusallaştık diye boynuna sarılacağımı mı sandın?” da demişti ama tabii ki öyle olmadı. 

 

Gif: Tumblr-doomsofangel

Acı çektiklerinde, utanmayıp ağladıklarında, içlerindeki yaralı küçük çocuklar gün yüzüne çıktığında, kısacası her zaman Selin’le Ali birbirlerini en iyi anlayan oldu, anlatmadan anlaştılar. Çünkü anlatsalar herkes anlardı.

 

Gif: Tumblr-doomsofangel

Birbirlerine olan aşklarını ifade ediş şekilleriyle de paralellikte kendilerini aştılar bana göre… Önce Selin, Emre ile olan yüzleşme anında Ali’ye nasıl kapıldığını anlattı. Sonra Ali, aynı cümleleri kendi duygularına göre değiştirerek cevap verdi Selin’e ve işte o anları ekran karşısında milyonlar olarak gözlerimizden kalpler çıkarak izledik!

 

Gif: Tumblr-doomsofangel

Selin: Başta nefret ettim. “Kimseyi takmayan, burnu havada, con con bir tip,” dedim. Baba parasıyla adam olan, bizi beğenmeyen hallerinden, ondan nefret ettim. Umurumda da değildi. Sonra ne oldu bilmiyorum. Birbirimizi tanımaya başladık. Ben onu tanıdım. O kendini beğenmiş, ukala çocuğun aslında ne kadar kırılgan, ne kadar sevgiye muhtaç olduğunu gördüm. Sandığım gibi kötü biri değildi o. Sadece kendini korumak için öyle görünüyordu. İşte ben o Ali’yi tanıdım fark etmeden… Sonra o Ali’den kendimi alamaz oldum.

Ali: Gördüğüm an sevmedim onu… Onu, kardeşlerini, annesini, damdan düşer gibi hayatıma girmesini sevmedim. Haddini bilmez, kural tanımazdı. Üstüme gelip beni sinirlendiriyordu. Sonra zamanla tanımaya başladım onu. Çok derinlere gömdüğüm o çocuğa seslenebiliyordu. Sanki bir sürü hayat yaşamış gibi olgundu ama hiç öyle göstermiyordu. Çünkü aslında kendini korumaya çalışıyordu. İşte o zaman tanıştım ben Selin’le fark etmeden. Ve bir daha kendimi alamadım o Selin’den. Kaçtım, uzak durdum, onu başkasının kucağına ittim. Ama başaramadım, kurtaramadım kendimi, biliyorum kurtaramayacağım da.

 

Gif: Tumblr

Genelde sarhoş olup, sabah uyandığında gece olanları hatırlamaz çoğu insan. Zaman geçtikte ayılmaya başladığında bölük pörçük sahneler gelir gözünün önüne. Ama Ali ile Selin’de öyle olmuyormuş. Onlar sarhoşken istediğiniz kadar dertleşebilirsiniz, olan biteni hiç hatırlamıyorlar. “Ne kadarını hatırlıyorsun?” diye sorarsanız alacağınız cevap belli. -Bu konuda Selin biraz mızıkçılık yapsa da bilmiyormuş gibi yapıyoruz.-

 

Gif: Tumblr

Benim gelecekte olmasını beklediğim ve istediğim paralel sahneler var, bunlardan ilki de “kulüpte tenis maçı”. O kortta bu sefer Ali ve Selin maç yapsın istiyorum. Emre ve Tuğçe de seyirciler arasında yer alabilir tabii, bir mahsuru yok. Sen de paralel sahnelerden hoşlanıyorsan ve benim gibi beklediğin sahneler varsa, yorum olarak belirt, birlikte okuyalım ve birlikte hayal edelim!

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.