Saraydan Modern Hayata Geçenler Kimler?

4 dakikada okuyabilirsiniz

Yayınlandığı dört sezon boyunca hepimizin ilgiyle izlediği, yerli dizi tarihinde şimdiden çok önemli bir yer edinen Muhteşem Yüzyıl’da büründükleri karakterlerle arzı endam eden oyuncular, dizideki rollerinin son bulmasının ardından başka projelerde yer aldı. Bazıları tekrar dönem dizilerini tercih ederken, bir kısmı da tercihini modern hikayelerden yana kullandı. Gelin, listemize bir göz atalım.

 

Fotoğraf: Star TV

Selma Ergeç: Muhteşem Yüzyıl’da canlandırdığı, oldukça etkin bir karakter olan Hatice Sultan’dan sonra tamamen farklı bir karakter olan Saadet rolünü üstlenmeyi seçti. Bana kalırsa bu değişim Selma Ergeç’e yaramış, büründüğü her karakterin altından başarıyla kalktığını herkese ispatlamıştı.

 

Fotoğraf: Star TV

Engin Öztürk: Malumunuz diziyi izlerken hepimize saç baş yoldurtan, “bu kadar da vicdansız olunmaz” dedirten Şehzade Selim’i canlandıran Engin Öztürk, verdiği bir sezonluk aradan sonra Hatırla Gönül’le ekranlara döndü. Canlandırdığı Yusuf ise Selim’in aksine merhametli ve naif bir karakter.

 

Fotoğraf: Star TV / Kanal D

Tolga Sarıtaş: Sultan Süleyman’ın amansız bir hastalığa yakalanıp kambur kalan ve ağabeyi Mustafa’nın ölümünden etkilenerek tekrar yataklara düşen, ölümüyle hepimizi gözyaşlarına boğan oğlu Şehzade Cihangir karakterine hayat veren Tolga Sarıtaş, şimdilerde ekranların yeni fenomen dizisi Güneşin Kızlarında oldukça farklı bir karakter olan Ali’yi canlandırıyor.

 

Fotoğraf: Star TV / FOX TV

Ezgi Eyüboğlu: Bir Kırım hanının kızı olan güzeller güzeli Aybige’ye can veren Ezgi Eyüboğlu, önce Ulan İstanbul’da konuk oyuncu olarak, daha sonra ise yaz ekranının neşeli gençlik dizisi Adı Mutluluk’ta ana karakter Kumsal olarak seyirci karşısına çıktı. Yüzünün her döneme uygun olduğunu düşündüğüm Eyüboğlu’nun bundan sonraki projesi bakalım ne olacak?

 

Fotoğraf: Star TV / TV 8

Aras Bulut İynemli: Gerek Şehzade Mustafa’nın katline gösterdiği tepki, gerekse merhametli ve adil duruşuyla hepimizin sevgisini kazanan Şehzade Bayezid’i başarıyla canlandıran Aras Bulut, geçtiğimiz günlerde final yapan Maral: En Güzel Hikayem adlı dizide motosikletli cool çikolatacı Sarp’la ekranlarda boy gösterdi.

 

Fotoğraf: Star TV / Kanal D

Yasemin Allen: Başlarda kötü kalpli Nurbanu Sultan’ın casusu olarak Şehzade Bayezid’e cariyelik yapan ama sonradan ona büyük bir aşkla bağlanan Defne Sultan’ı canlandıran Yasemin Allen, geçen sezonun oldukça ses getiren yapımlarından biri olan Şeref Meselesinde Sibel adında modellik yaparak geçimini sağlayan bir karakteri canlandırdı. Doğrusunu söylemek gerekirse; Avrupai havası sayesinde Allen’ın altından kalkamadığı rol yok gibi geliyor bana.

 

Fotoğraf: Star TV / Vatan Gazetesi

Pelin Karahan: Annesi Hürrem Sultan’a benzerliği ve güçlü bir kadın karakter olmasıyla dikkat çeken Mihrimah Sultan karakterini canlandıran Pelin Karahan, uzun bir aradan sonra Yeter adlı yeni bir diziyle ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Fotoğraflardan anlaşıldığı üzere modern bir hikaye izleyeceğiz, açıkçası şimdiden merakla beklemeye başladım yeni dizisini.

 

Fotoğraf: Star TV / Kanal D

Burcu Özberk: Annesi Hatice Sultan ve babası Pargalı İbrahim’in hazin sonları sebebiyle büyük bir travma geçirmiş olan Huricihan Sultan karakterine hayat veren Burcu Özberk, tıpkı Tolga Sarıtaş gibi Güneşin Kızları dizisiyle ekranlara dönüş yaptı. İki oyuncu da Muhteşem Yüzyıl gibi tarihi bir diziden sonra gençlik dizisi tercih etti, bence çok da iyi yaptılar. Kendisini tekrar etmeyen oyuncular canımızdır!

 

Fotoğraf: Star TV

Burak Özçivit: Canlandırdığı Malkoçoğlu Bali Bey ile dizinin yayınlandığı dönemde bir fırtına gibi esen Burak Özçivit, şimdilerde Kara Sevda dizisindeki maden mühendisi Kemal karakteriyle genç kızların yüreğini oynatmaya devam ediyor. Bakışları adeta bir şahin kadar keskin olan Özçivit, yer aldığı dizilerde asla sönmeyecek bir ışık gibi parlamasını biliyor.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.