Ezel’in Amerikan versiyonunda kim olsa güzel olurdu?

4 dakikada okuyabilirsiniz

N’oluyo olarak yabancı dizilere bol bol yerli cast yaptığımızı takipçilerimiz bilirler. Ezel’in senaryosunu 20tk Century Fox’un satın alması ile kafamızda hemen “Acaba kim kim olurdu?” diye bir düşünce balonu elbette belirdi. Seçimlerimizi paylaşıyor, ankette soruyoruz. Hangisi daha iyi olmuş?

Kenan İmirzalıoğlu – Dylan McDermott

Kenan İmirzalıoğlu Türkiye’nin en karizmatik oyuncularından biri. Girdiği karakteri üzerine neredeyse hiç çıkarmadığı ceketi giyer gibi giymesi ile uzun zamandır favori erkek oyuncularımızdan. Dylan McDermott Stalker, American Horror Story: Murder House ve Dark Blue ile aklımıza kazınan karizmatik ve yakışıklı bir oyuncu. Kimilerine göre de her karakteri ile biraz daha olgunlaşıyor, iyileşiyor. Bizce kendisinden leziz bir Ezel Bayraktar olur. Ne dersin? 

Cansu Dere – Naya Rivera

Eyşan karakteri yerli dizilerde gördüğümüz en farklı kadın karakterlerden biriydi. Kendimizi Ezel’in yerine koyup az ahlayıp, vahlamadık. Eyşan karakteri Cansu Dere’nin de karakterinde bir dönüm noktasıydı, onu çok daha farklı bir noktaya taşıdı. Naya Rivera’yı Glee’den bilenler bilir. Santana karakterinin inişli-çıkışlı aşk hayatı, kusursuza yakın fiziği ve güzel sesi çok konuşulmuştu. Şimdilerde Devious Maids ile ekranlarda olan Naya Rivera Eyşan Tezcan’ın dolambaçlı hallerini bizce şahane yansıtırdı. Sence? 

Yiğit Özşener – John Barrowman

?John Barrowman’i en son Arrow semalarında görmüş olsakta kendisini Torchwood’dan da bilenler bilir. Sıcacık gülümsemesi ile en pis karakteri bile yeri geldiğinde sevdirebilen, karakterin içini doldurabilen oyunculardan biridir. Yiğit Özşener gibi işini iyi yapan bir oyuncunun canlandırdığı Cengiz Atay karakterini John Barrowman’in şahane şekilde canlandırcağını düşündük. Mavi gözler de bonusu! 

Barış Falay – Kiefer Sutherland

?Dizi yayınlandığı dönemde kendine air jargonu, mimikleri ve tavırları ile herkesin sevdiği bir karakter olan Kerpeten Ali’yi Barış Falay şahane canlandırmıştı. Kiefer Sutherland’i çoğumuz Jack Bauer karakteri ile hatırlasa da kendisinin çok sağlam tatlı-sayko karakterleri canlandırmışlığı, kendine ait bir dil oluşturmuşluğu da vardır. Bizce Kerpeten Ali uyarlandığı haliyle Kiefer Abi’mize çok yakışırdı!

Tuncel Kurtiz – Jack Nicholson

?Ortada bir dil ve kültür farkı olduğu için kullanılan terimler, deyimler hatta tavırlar değişecektir. Ancak iyi oyunculuk ve efsane olmak dünyanın her yerinde aynı. Bizce Jack Nicholson harika bir Ramiz Dayı olurdu. Artık ona ne “Uncle” diyeceğimize hikayeyi uyarlayanlar karar versinler!

Haluk Bilginer – David Tennant

?Jessica Jones’da Kilgrave rolüyle “kötü adamların en orjinali” sıfatını ele almak üzere olan David Tennant bizce harika bir Kenan Birkan olurdu! Haluk Bilginer ile arasında olan yaş farkına aldanmayın, hikayeyi uyarlarken onu kalıbına uydururlar. Bir de söylemek lazım, ikisi de tiyatro tabanlı oyuncular olmalarından mütevellit karakteri zirveye ulaştırıyor, kendilerine hayran bırakıyorlar! Kısacası Haluk Bilginer’e nasıl hastaysak, David Tennant’a da bu karakterde öyle hasta oluruz! 

Zooey Deschanel – Burçin Terzioğlu

Gülüşü, bakışı, duruşu ve tarzı ile Zooey Deschanel’den Azad Karaeski olabileceğini düşünüyoruz. Karakterin içeriği değişimleri gayet iyi yansıtabilir, gerekirse o masum gözlerde müthiş bir öfke de görebiliriz. Ayrıca Zooey ve Burçin’in doğal havasına kendimizi kaptırmadan edemiyoruz. 

Jack McLaughlin – Sarp Akkaya

Jack McLaughlin Quantico’da oynadığı Ryan Booth karakteri ile bir karakterin kendi içinde nasıl değişip bambaşka bir adam olabileceğini gösteriyor. Tevfik Zaim yani Tefo’nun da hayatı Ramiz Dayı ile karşılaştıktan sonra tamamen değişmişti. Bu iki farklı adamın ortak noktası karakterlerinin gücü. Uyarlamada Jack kardeşimiz olsa güzel olur diye düşünüyoruz. Sence? 

Kıvanç Tatlıtuğ – Stephen Amell

Dövüş sahnelerini iyi kıvıracak, baktı mı eritecek ve karizmatik sarışın bir oyuncuya ihtiyacımız vardı. Kıvanç Tatltuğ’un başarılı olduğu Sekiz karakterini biricik Arrow’umuz Stephen Amell canlandırsa nefis olmaz mıydı? Konuk olmasını filan geçiyorum, bence karaktere cuk diye otururdu! 

Hayden Panettiere – Bade İşçil

Elinden her iş gelen, hırslı, aşık ve gözü kara bir kadın! Hayden Panettiere son işi Nashville’de tam da bu bahsettiğimiz kadın Şebnem Sertuna gibi bir karakteri canlandırıyor. Zamanında aldatılmış, yalan söylenmiş, kalbi kırık ama hala tam bir sarışın bomba olan Şebnem’i en az Bade İşçil kadar iyi canlandıracağını düşünüyoruz. 

Rıza Kocaoğlu – Rupert Friend

Kötü bir adamı hakkını vererek canlandırmak ve karşısındakini bakışlarıyla yere mıhlamaksa konu Homeland’in yetenekli aktörü Rupert Friend’i Ezel’in Temmuz’u olarak görmek bizi şaşırtmazdı. Üzerine bir de hafif bir fiziksel benzerlik de söz konusu olduğu için bu eşleme bizim gözümüze güzel geldi. Sence? 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.