Titizleştirebileceklerimizden Misiniz?

2 dakikada okuyabilirsiniz

“Titiz Misin?” pazartesi itibariyle Show Tv’de ekranlara merhaba dedi. Kaytan bıyıklı Doç. Dr. Oğuz Özyaral’ın sunumu ile dört yarışmacının yarıştığı ve aynı zamanda ev hanımlarına (keşke ev beylerine de diyebilseydim) tüyolar veren, birbirlerinin evleri konusunda “ay burası pis, ay hiç temizlememişsin şekerim” tandansında yorumların yapıldığı program, ilk etapta aynı dış sesin de kullanımından dolayı bana Yemekteyiz’i hatırlattı.


Fotoğraf: Show Tv

Bir yarışmacının evine gidiliyor, önce ev gezilip yorumlar yapılıyor, daha sonra küçük bir puan yarışması ile yarışmacıların o evde hangi odayı temizlemek istedikleri belirleniyor. Bu aşamada kaytan bıyık devreye giriyor ve Oğuz Özyaral, bıyık stickerlarını temizlenecek odalara saklıyor. Ev zaten temizken nesini temizleyecekler diyenler için de baya mizansene çevirilmiş olarak “mis pisler” devreye giriyor. Yuvarlana yuvarlana ormanın içinden çıkmalar, temizlenecek odaları pisletmeler falan derken hanımlar belli bir zaman diliminde odaları temizlemeye girişiyor.


Fotoğraf: Show Tv

Şu aralar gündüz kuşağındaki bütün programlar hakkında artık şüphe duymaya başladığımız ve her şeyin bir kurgu olduğu yönünde düşüncelere daldığımız bir gerçek. “Titiz Misin?” de ilk bölüm itibariyle yapay duruşuyla herhangi bir samimiyet hissettirmedi bana. Tabii öyle bir beklentiye de girmediğim ve aksi çıkarsa da şaşıracağım için zamanım haricinde de bir kaybım yok.


Fotoğraf: Show Tv

Titiz Misin? rakipleri karşısında reytingde hangi sıraya tutunur ondan çok emin olamıyorum. Zira rakipleri oturmuş evlilik programları ve İşte Benim Stilim olunca işi zor. Ama bu programlardan bıkanlar için de yeni ve farklı bir format olduğu için gönülleri çalabilir. Özellikle “Aman bana ne fayda elalemin evliliğinden, ben evimin işine faydalı bir şeyler öğreneyim bari.” diyecekler için biçilmiş kaftan. Temizlik söz konusu olunca ev hanımları için akan sular da durabilir. Sence bu yarışma tutar mı? Seni ankete alalım! 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.