Better Call Saul’da Breaking Bad İzleri

2 dakikada okuyabilirsiniz

Better Call Saul başlayalı birkaç hafta oldu fakat şimdiden Breaking Bad’in kurgusunu fazlası ile hissettiriyor. Fakat Better Call Saul ile Breaking bad arasındaki benzerlikler sadece kurgu ve sahne yönetiminde değil bazı küçük karelerde de, belki de gizlenmiş bir şekilde karşımızı çıkıyorlar:

Tabii iki dizinin de yapımcısı Vince Gilligan olunca böyle şeyler kaçınılmazdı hatta olmazsa olmazdı. Yalnızca yapımcı Vince Gilligan değil, dizinin ilk 7 bölümünü yöneten yönetmenler arasından Colin Bucksey (2 bölüm), Adam Bernstein, Michelle MacLaren, Terry McDonough gibi yönetmenler hali hazırda zaten Breaking Bad yönetmenliği de yapmış insanlar. 

Jimmy’nin mahkemeden aldığı çekte görüyoruz ki Jimmy’nin oturduğu adres Breaking Bad’in en heyecanlı sezon finallerinden birisini yaşatan Gale’in eviyle aynı sokakta.

 

Breaking Bad ‘de Walter White Kazandığı paraları aklamak istediğinde Saul’un aklına eski günleri gelmiş olmalı. Çünkü Better call saul 1. Bölüm de gördüğümüz ofisimsi küçük odasının üst katında bulunan manikür salonu tarzında bir iş teklif ediyor.

 

Walter’ın Breaking Bad’in final bölümünde kullandığı araba anahtarlığı Jimmy’nin kullandığı ile aynı.

 

Hem Walter Hem Jimmy sinirlerini metal objelerden çıkartmayı tercih ediyorlar. Jimmy Better Call Saul ’da metal çöp kutusunu tekmelemeyi tercih ederken Walter Breaking Bad ’de Kâğıt havlu makinasını yumruklamayı tercih ediyor.

 

Jimmy Better Call Saul ’da arabasını adliye önünde tam da Breaking Bad ‘de kullandığı Cadillac Deville marka aracın yanına park ediyor.

 

Asi çocuğumuz Jesse Pinkman yani Aaron Paul’da dizide küçük de olsa bir rol almak istediğini belirtmesi (Dizinin Breking Bad dünyasından 6 yıl öncesi anlattığını düşünürsek ‘atarlı ergen’ bir Jesse Pinkman görebiliriz) diziyi daha izlenesi, daha bir takip edilesi kılıyor. 

Bu arada, Better Caul Saul ve Breaking Bad arasındaki daha fazla benzerlik için burayı (İngilizce) ziyaret edebilir, Better Call Saul hakkındaki haberler için ise diziyi buradan takibe alman yeterli!

 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı