Big Brother Yarışmacıları Hangi Dizilerde Oynardı?

5 dakikada okuyabilirsiniz

Big Brother Türkiye evini gerek televizyondan, gerekse Youtube kanalındaki 7/24 yayınından sürekli takip ediyoruz. Evdeki olayları bırakın, ev sakinleriyle sanki çok önceden tanışıyormuşçasına olaylara verecekleri tepkiyi bile önceden tahmin edebiliyoruz. Bazen onları izlerken “Aa baksana şu dizideki karaktere çok benzemiyor mu?” bile diyebiliyoruz. Biz de dedik ki; Big Brother Türkiye evinin sakinleri yerli dizilerin hangisinde oynasa hiç sırıtmazdı? Gelin, beraber bakalım listemize.

Gökçen (Paramparça)

Fotoğraf: Star TV

Evde sürekli huzursuzluk yarattığı düşünülen ve bu yüzden iki haftadır eleme listesinin en çok oyuyla belirlenen ismi olan Gökçen, bu özelliğini dikkate aldığımızda Paramparça’nın hırslı ve zeki kadını Candan’a çok benziyor diyebiliriz.

Demir (Medcezir)

Fotoğraf: Star TV

Evin genelde sakin takılan, daha çok arabuluculuk görevini üstlenen ‘ağabey’i Demir, bu yönüyle bana Medcezir’in Selim’ini hatırlattı. Eğer Selim’i canlandırıyor olsaydı, Demir de çevresindeki insanlar mutlu olsun diye elinden geleni yapacağı için hiç sırıtmazdı!

Oktay (Güneşin Kızları)

Fotoğraf: Star TV

Sporcu kişiliğiyle dikkatleri üstüne çeken Oktay, evdeki düzensizlikten her zaman dert yanıyor. Onun bu kuralcılığını ‘kontrol manyaklığı’ olarak tanımlayan ev halkı, hepimizin kafasında Güneşin Kızları’nın kural delisi Haluk’un ampulünü yaktı. Sinirlendiğinde gözü hiçbir şey görmeyen Oktay, bence bu rolün altından ustalıkla kalkardı!

Sinan (Kiraz Mevsimi)

Fotoğraf: Star TV

Etliye sütlüye karışmayan, evdeki barışın ve huzurun her şeyden önde olduğunu düşünen Sinan, bana Kiraz Mevsimi’nin Mete’sini hatırlatmıyor desem yalan olur. İçinde bir parça da kurnazlık barındırdığını düşündüğüm Sinan, Mete olmak için biçilmiş kaftan.

Onur (Medcezir)

Fotoğraf: Star TV

Evdeki neşeli tavırları ve zıpır bir erkek çocuğu gibi yaptığı şakalar ile herkesi güldüren ama düşünmeden konuştuğu için başı fazlasıyla ağrıyan Onur, Medcezir’in sevimli çocuğu Mert’i hatırlattı bana. Ne olursa olsun ikisi de bulundukları ortamın modunu yükseltiyor, bu kesin.

İdil (Poyraz Karayel)

Fotoğraf: Star TV

Aykırı bir kişiliği olduğunu kendisi de kabul eden İdil, ani duygu patlamaları yaşayan bir arkadaşımız. Evde tartıştığı insanlarla ne olursa olsun “merhaba, merhaba”yı kesmek istemiyor oluşu ve deyim yerindeyse ‘harbi kız’ duruşuyla bana Poyraz Karayel’in Meltem’ini hatırlatan İdil, kadroda olsa sırıtmayacaklardan.

Tuğra (Güneşin Kızları)

Fotoğraf: Star TV

Yaşı küçük ama atarı büyük Tuğra’nın, futbolcu oluşu ve kalender kişiliği bana Güneşin Kızları’nın cesur kızı Nazlı’yı hatırlatıyor. Eğer onu bu rolde görseydik, hiç şaşırmayacağımızın garantisini verebilirim!

Arsel (Çilek Kokusu)

Fotoğraf: Star TV

Evde genelde umursamaz kişiliğiyle öne çıkan, her şeyi dalgaya vuran nispeten yakışıklı çocuğumuz Arsel, bana Çilek Kokusu’nun çapkın ve bir o kadar da sevimli Burak’ını hatırlatıyor.

Seda (Şeref Meselesi)

Fotoğraf: Star TV

Henüz eve girmeden önce bile “Entrikalarımla herkesi şaşkına çevirebilirim,” diyerek bizlere yaşanacakların garantisini veren Seda, hoşlandığı Yasin’den ilgi göremeyince evde kaos yaratıp, daha sonra Rezan’la aralarında bir şey olduğunu görünce eleme listesine onun adını vererek bana Şeref Meselesi’nin Kübra’sını hatırlattı açıkçası.

Hüseyin (Kiralık Aşk)

Fotoğraf: Star TV

Yine evde etliye sütlüye bulaşmayan ama huzuru önemseyen, evde huzursuzluk yaratacak insanların gözünün yaşına bakmadan eleme listesine adını altın harflerle yazan Hüseyin, Kiralık Aşk’ın Necmi’sini andırıyor sanki…

Yasin (Medcezir)

Fotoğraf: Star TV

İlk haftadan Seda ile aralarında olan hoşlanmayla gündeme oturan Yasin, daha sonra Oktay başta olmak üzere birçok ev arkadaşıyla geçimsiz olduğu öne sürülerek eleme listesine adı verilenlerden biri oldu. Bu gönül meseleleriyle gündeme oturması da bana Medcezir’in Yaman’ını anımsattı.

Çağla (Poyraz Karayel)

Fotoğraf: Star TV

Genelde insanlar arasındaki huzursuzluklardansa, onların psikolojik durumuyla ilgilenmeyi kendine görev edinen Çağla, esaslı bir kızımız. Evdeki bu duruşuyla Poyraz Karayel’in tüm zorluklara karşı ayakta durabilen Sema’sını hatırlatıyor bana.

Funda (Şeref Meselesi)

Fotoğraf: Star TV

Kendini anlatırken “Big Brother evinde aşk yaşamayı düşünmüyorum,” demişti. Dediğini yaptı ve herhangi bir gönül ilişkisi içinde bulunmadı fakat yakın arkadaşlarının meseleleriyle ilgilenmekten gözünün feri gitti diyebiliriz. İşte bu haliyle bana tam olarak Şeref Meselesi’nin Derya’sını hatırlatıyor Funda…

Rezan (Medcezir)

Fotoğraf: Star TV

Aslında yaşça büyük olmasına rağmen neşeli ve ortamı renklendiren biri olan Rezan, bu duruşuyla bana Medcezir’in güzel ve hayat dolu kadını Sedef’ini hatırlattı. Sağduyulu yanıyla olaylara mantıklı bir bakış açısı katan Rezan, bu rolün altından da kalkardı bana göre…

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.