Bugün Günlerden The Leftovers!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Geçen yıl yavaş bir başlangıç yapmıştık kendisiyle, sınıfa okul yılı başladıktan sonra gelen afralı ve tafralı öğrenci gibiydi. Mesafemiz gittikçe büyüyordu ki beşinci bölüm civarı, beşinci hafta ya da sömestreden hemen önce gibi de düşünebilirsiniz, sürprizli bir buluşma yaşamıştık. Sonra birbirimizden kopmadık, yaz tatili araya girene kadar tabii. O arada da pek yazıştığımız filan söylenemez. Hatta Justin (Theroux) beni düğününe davet etmediği için biraz alındım, belki de o yüzden yeni sezona başlamak için bu kadar beklemişimdir, kendimi ağırdan sattım.


?Fotoğraf: HBO

Başrollerden birinde oynayan Justin Theroux, Jennifer Aniston’ın artık mutlu bir kadın olduğunu dünyaya duyurmasını sağladı bu yaz sonu sağ olsun. Endişeden tırnaklarımızı yer olmuştuk, ailemizin Rachel’ı sonuçta. Angelina’nın filmi neden tutmadı sanıyorsunuz? Sadece kendi basiretsizliğinden değil herhalde, ne beddualar aldı o. Konuyu tabii ki dağıttım, çarpık hayal dünyam ve ilgi alanlarıma sizleri yavaş yavaş alıştırmaya çalışıyorum.


Fotoğraf: HBO

Sonuçta henüz izlememiş olanlarınız için özetleyeyim, The Leftovers, yani ‘artıklar’, dünyanın her yerinden bir anda kaybolan milyonlarca (toplam 140 milyon, dünya nüfusunun %2’si) kişinin artlrında bıraktıkları yakınlarının yaşadığı travmayı anlatıyor bizlere. Olayın üstünden üç yıl geçtikten sonra başlıyor dizi, Theroux polis şefi odaklandığımız kasabanın, bir kızı bir de oğlu var. Oğlu uzaklarda karanlık işler içinde, kızı yakınında ve pek bir ergen, eski karısı, çünkü olaylardan sonra kocasını terk etmiş, The Heat’ten ve Private Practice’ten hatırlayabileceğiniz Amy Brenneman o da. Liv Tyler da olay esnasında oğlunu yitirmiş bir anneyi canlandırıyor. O ve Amy aynı tarikatın üyesi, evet olaylardan sonra bir takim tarikatlar kurulmuş, insanlar çareyi inançlarında aramaya karar vermişler, anlaşılır, bir de sessizlikte.


Fotoğraf: HBO

Bunlar bembeyaz giyinip zincirleme sigara içiyorlar. Ama öyle Mad Men’deki gibi can çektiren seksi bir sigara içiciliği beklemeyin. İzledikçe sizin boğazınız ağrıyor, o cins. Neyse işte karakterler çok, dizi size herhangi bir açıklama yapmıyor, neden buradayız, bu insanlara ne oldu, bir türlü bilemiyoruz, ama zamanla anlıyoruz ki zaten kimse bilmiyor, aynı taraftayız yani hepimiz, bu arada beş koca bölüm geçmiş oluyor, sabrınız tükeniyor filan derken, güm! Hem de ne güm. İkinci sezonun dördüncü bölümünü geride bıraktığım şu sıralarda çok hızlı başladığımızı söyleyebilir, bu diziyi sevme nedenlerimin tüm karşılığını almakta olduğumu rahatlıkla itiraf edebilirim. İtiraf.com.


?Fotoğraf: HBO

Çok önemli bir de not düşmeliyim bu esnada sizlere, böyle benim gibi kendi binge-watching’inizi kendiniz yaratacaksanız, sosyal medyada karşınıza çıkacak haberlere karşı da bir koruma kalkanı oluşturmanız gerekiyor. Göz hırsızdır der atalarımız, ya da daha yakınen, annelerimiz, haksız değiller. Sevdiğiniz celebrity hangi maça gitmiş, o davette hangi ayakkabıyı giymiş diye parmaklarınızı telefonunuzun üzerinde nazlı nazlı kaydırır, en yakın arkadaşınızla gıybetlerini yaparken, güm. Jon Snow ölmüş. Hayır ölmemiş. Dexter sakal bırakmış. Walter White kurşunlanmış. Oysa ki siz henüz üçüncü bölümdesiniz, ve şimdiden finalde ne olacağını biliyorsunuz. Gözlerinize antrenman yaptırın, bir sonraki fotoğraf ya da posta en hızlı geçmenin yolu: idman. O arada birkaç Kim K. kaçırmışsınız, Buse’lerin üzerinden aşırtmışsınız ne olacak, yenileri hemen geliyor nasılsa.

Öptüm çok.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı