O Ses Türkiye: 2015’in Unutulmaz 10 Performansı!

2 dakikada okuyabilirsiniz

Son yıllarda izlemekten büyük keyif aldığımız, ülkemizin ve başka ülkelerden gelen keşfedilmemiş seslerin kulaklarımızda mühtiş birer tat bırakarak sahneden ayrılışlarına şahit olduğumuz ve yarışmacıların haricinde jüri üyeleri ile de (özellikle Gökhan!) bizleri ekrana kilitleyen O Ses Türkiye’den, geride bırakmaya hazırlandığımız 2015 yılında akıllarda kalan performansları listeleyelim istedik! Buyurun beraber bakalım.

1-) Hasan Acar – Makber

Sözleri Abdulhak Hamit Tarhan’ın, müziği ise Hafız Burhan’ın naif notalarından geçen Makber 2015 yılında benzersiz bir yorumla O Ses Türkiye izleyicisine sunuldu. Hasan Acar’ın etkileyici performansı bizlerin olduğu kadar jürinin de ağzını açık bıraktı. Zorlu jüri savaşının galibi ise beklenmedik bir şekilde Gökhan ve Hakan oldu!

2-) Asude Cemre İnci – Fifth Element Diva

O Ses Türkiye’nin en unutulmaz performansları listesine üst sıralardan girmesi çok muhtemel bir ses dinledik 2015’te. Opera eğitimi aldığından ve küçük yaşta keşfedildiğinden bahseden Asude Cemre İnci, jüri üyelerini sesine hayran bıraktı! Ebru Gündeş’ten de sahne duruşu konusunda övgüyü kapan Asude, tercihini Gökhan ve Hakan’dan yana kullandı.

3-) Aziz Kiraz – Isabel

Başta Isabel performansıyla tüm jüri üyelerini kendine döndürmeyi başaran Aziz, daha sonra sergilediği iki Ebru Gündeş performansıyla hepimizi büyüledi! Güzel Sanatlar Lisesi’nde Opera Şan eğitimi alan genç yarışmacı, herkesin beklediğinin aksine Ebru Gündeş yerine Hadise’yi seçerek büyük şok yarattı.

4-) İbrahim Purkazemi – Ayrılık

Tebriz’den gelen müthiş ses, üç jüri üyesinden özellikle Gökhan ve Hakan’ın büyük hayranlığını kazandı. Murat Boz ile düet yapan İbrahim, tüm övgülere rağmen seçimini Gökhan ve Hakan’dan yana kullanan yarışmacı fikrimce finalin en büyük adaylarından!

5-) Batuhan Moran – Hey Gidi Karadeniz

Kendisinden önce sahne alan eşinin sesinin beğenilmemesine içerleyen Batuhan, şarkıyı çok da mutlu söylememişti fakat buna rağmen tüm jüri üyelerinin beğenisini kazandı. Başarılı yarışmacı, Karadeniz türkülerine olan ses yatkınlığı dolayısıyla takdirini kazandığı Gökhan ve Hakan’ın takımında yer buldu.

6-) Battal Güngör – Yüce Dağ Başına Yanar Bir Işık

Sevilen türkülerimizden Yüce Dağ Başında Bir Işık’ı başarıyla seslendiren Battal Güngör, çok beğenilen sesinin Anadolu Rock’a uygun olduğu övgüsünü Murat Boz’dan almasına ve takımında onun gibi bir sesi bulundurmak isteyen Ebru Gündeş’in ısrarına rağmen tercihini Gökhan ve Hakan’dan yana kullandı.

7-) Reşide Kerim – Berivanım

Yıllardır bir çok sesten beğenerek dinlediğimiz Berivanım’ı çok farklı bir yorumla izleyicilere sunan Azerbaycan’lı Reşide Kerim, jüri üyelerinin hayranlığını kazandı. Tercihini ise Ebru Gündeş’ten yana kullandı.

😎 Emre Sertkaya – Minnet Eylemem

İki başarılı performans sergileyen ve özellikle Minnet Eylemem performansıyla jüriyi ayakta alkışlatacak kadar kendini beğendiren Emre Sertkaya, kuşkusuz en çok konuşulan isimlerden biri olmayı başardı. Tüm jüri üyelerinin yalvarmasına rağmen seçiminde ise Hakan ve Gökhan’ı tercih etti!

9-) Ahmet Parlak – İsyan

O Ses Türkiye’ye yarışmacı değil konuk olarak katılan Ahmet Parlak, internete yüklediği İsyan performansıyla milyonların beğenisini kazanmıştı. Acun’un dikkatini çeken performansı O Ses Türkiye sahnesinde de sergilemek için gelen Ahmet, tekrardan sesine ve yorumuna hayran bıraktı.

10-) Didem Uzunçimen – Nobodys Wife

Almanya’dan gelen büyüleyici sese sahip Didem, tüm jüri üyelerini etkilemeyi başardı. Hadise’nin isteği üzerine yaptıkları düet herkes tarafından büyük beğeniyle karşılandı. Didem ise tercihini Gökhan ve Hakan’dan yana kullandı.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı