Nurgül Yeşilçay’sız Paramparça Nasıl Olacak?

2 dakikada okuyabilirsiniz

Yabancı diziler için değilse bile yerli diziler için kırılması zor bir ön yargımız var. Çoğu zaman “Ana karakter ölürse, dizi biter!” şeklinde düşünüyor hatta dizinin başarısını ana karaktere az-çok yazılan sahnelere göre belirliyoruz. İşin aslına bakacak olursanız işin gerçeği hiç öyle değil, işin gerçeği hikayeyi nasıl anlattığınızda… Nurgül Yeşilçay’ın yaklaşık iki aydır konuşulan diziden ayrılma süreci ile dizinin fanları dahil herkes Nurgül Yeşilçay’ı işin içinde tutmaya çalıştı hatta Erkan Petekkaya ile barıştırmaya çalıştı. Bu çabalar sonuç vermedi ve Nurgül Yeşilçay diziden ayrılıyor. O zaman kısa bir beyin jimnastiği yapalım, Gülseren yani Nurgül Yeşilçay olmadan Paramparça nasıl devam eder?

Ne olduysa şu izlediğimiz sahneden sonra oldu diyebilirim. Bunun öncesinde de magazin basınında “Nurgül Yeşilçay’ın arası çok bozukmuş settekilerle, Erkan Petekkaya’ya kan kusturuyormuş.” gibi dedikodular ortalıkta dönüyordu ama diziyi izleyenlerin izledikleri bölüm esnasında bu kadar büyük bir sorunun olduğunu anlayacakları bir problem yok gibi görünüyordu. Şu sahneden sonra ise ceket söküğü gibi konu açıldıktan açıldı, büyüdükçe büyüdü ve artık hepimiz biliyoruz, Nurgül Yeşilçay diziden ayrılıyor. Daha önce (yıllar evvel) Aynalı Tahir’den Alişan, Hanımın Çiftliği’nden Mehmet Aslantuğ, Kara Melek’ten Sanem Çelik ayrılmıştı, o zaman da olay olmuştu. Ancak şimdi durumlar değişti artık hikayeyi oyuncu değil konunun kendisi yıldız yapıyor. Kısacası Nurgül Yeşilçay’ın Gülseren karakteri ile diziden ayrılmasının reyting anlamında negatif bir etkisi olacağını düşünmemekle beraber, Nurgül Yeşilçay’in gidişi onu izlemeyi seven beni üzüyor. Kendisini izlemeyi seven diğer izleyiciler gibi ekranda duruşunu ve karaktere kattıklarını izlemek keyifli ama onun da söylediği gibi “Bu hikayede Gülseren’in rolü bitti.” 


Fotoğraf: Star TV

“Gülseren’in gidişi ile Dilara’nın hikayesi dallanıp budaklanacak, kızlar iyice Cihan’a bağlanacak hatta bir yerde Özkan hem annelik, hem babalık yapacak!” gibi bir takım ihtimaller dizinin izleyicisinin dilinde… Bana soracak olursanız Paramparça klişe bir hikayeden beslense de güzel detaylarla yoluna devam etti ve hikayesini daima diri tuttu. Set arkasında neler yaşandığını bilemeyiz ama bize yansıyan şey kimi zaman eğlenceli bile olabiiyor. Bakınız Keriman, Özkan ve Rahmi üçlüsü! Cansu’nun dallanıp budaklanacak aşk hikayesi, Hazal’ın entrikaları ve Ozan’ın romantikliği filan derken saçını başını yolan Cihan ve Dilara’yı izleyip gençlik dizisi eksenine bile geçebiliriz. O sırada Harun ve Candan’da ortalığı karıştırmaya devam ederler! Bunlar tabii ki benim alakasız tahminlerim ama karakter çok olunca hikayeyi de beslemek gördüğünüz gibi kolay oluyor. 


Fotoğraf: Star TV

Nurgül Yeşilçay yazının başında da söylediğim gibi izlemeyi çok sevdiğim bir isim. Ama hem kendisi, hem işin sahipleri böyle uygun gördüyse onu başka yerde izlemek üzere Paramparça defterini onun da isteği ile Gülseren için kapatırız. Yazıyı kapatmadan önce ben bu kadar anlattım ama size de sormak isterim. Sizce Nurgül Yeşilçay’ın gidişi Paramparça’yı etkiler mi? Buyurun ankete! 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.
Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı