2016’nın Yeni Yabancı Dizileri

3 dakikada okuyabilirsiniz

Yeni yıl aynı zamanda yeni diziler anlamına geliyor. 2016’ya girmemize iki gün kala bu diziler neymiş ne değilmiş diyenler için başlangıç tarihleri açıklanan dizilerin yer aldığı bu yazıda her türden yapımlara yer verdik. Billions, Lucifer, War&Peace  ve American Crime Story’ye ayrıca dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. Diziler başlangıç tarihlerine göre sıralanmıştır.

Cooper Barrett’s Guide to Surviving Life – FOX – 3 Ocak

ABD’deki bilboard tanıtımlarıyla olumsuz tepkiler çeken kısa ismiyle Guide to Surviving Life, yeni mezun olan bir gencin başından geçen nahoş maceraları anlatacakmış. Pilot bölümü erken yayınlandı ancak orijinal yayın tarihi 3 Ocak. 

The Shannara Chronicles – MTV – 5 Ocak

Aynı isimli çok satan romandan uyarlanan dizi MTV’nin ilk lise dizisi olmayan orijinal yapımı olma özelliğini taşıyor. Dizide elfler, cüceler ve troller bile var. Ayrıca Dört Kara’yı yok etmekle tehdit eden şeytan ordusu bulunuyor. Meraklıları için fena durmuyor.

Shades of Blue – NBC – 7 Ocak

Jennifer Lopez’in başrolünde olduğu dizi pis işlere bulaşmış polislerin hikâyesini anlatıyor. Doğrudan 13 bölüm onayı alan dizinin kadrosunda Ray Liotta ve Drea de Matteo bulunuyor.

Shadowhunters – Freeform – 12 Ocak

Bir başka kitap uyarlaması olan Shadowhunters genç izleyicilere hitap ediyor. Hikâye şeytanları avlayan bir insan-melek hibridi olduğunu keşfeden bir genç kızın hayatını anlatıyor. Mortal Instruments adlı fanstastik kitabı temel adan dizi Twilight ve Harry Potter gibi yapımlardan besleniyor.

Bu arada Freeform kanalı nereden çıktı diyenler için açıklama: ABC Family 1 Ocak 2016’dan itibaren ismini Freeform olarak değiştiriyor. 

Billions – Showtime – 17 Ocak

Damian Lewis ve Paul Giamatti’nin başrolünde olduğu dizi yeni yılın en sağlam yapımlarından biri olarak dikkat çekiyor. Dizinin tanımı kısaca “avcı ile avın yüksek bahisli oyunu” şeklinde yapılıyor.

War & Peace – Lifetime – 18 Ocak

Tolstoy’un ünlü Savaş ve Barış romanının yeni uyarlaması uzun zamandır bekleniyordu. 6 bölümlük mini dizinin BBC, Lifetime, A&E ve History Channel ortak yapımı olması kalitesini ortaya koyuyor.

Baskets – FX – 21 Ocak

Zach Galifianakis ve Louis C.K.’nın ortak eseri Baskets’in başrolünde The Hangover serisiyle hafızalara kazınan Zach Galifianakis var. Bakersfield, Kaliforniya’da geçen hikâyede profesyonel palyaço olma hayali bulunan Chip Baskets’i konu alıyor. Paris’teki prestijli palyaço okulundan mezun olamayan Baskets, yerel rodeoda tıkılıp kalmıştır. Yayınlanan kısa videolar güzel bir iş çıkacağını işaret ediyor.

Legends of Tomorrow – CW – 21 Ocak

CW’nın en çok beklenen yapımlarından Legends of Tomorrow, Arrow ve The Flash’tan sonra yeni bir furya yaratacağa benziyor. Arrow ve Flash da konuk oyuncu olarak yer alacaklar.

The X-Files – FOX – 24 Ocak

14 yıl aradan sonra mini dizi olarak dirilecek olan X-Files, 2016’nın en çok beklenen yapımları arasında yer alıyor. 6 bölümlük bir macera olacak.

The Magicians – Syfy – 25 Ocak

Syfy’ın ilgi çeken yapımlarından The Magicians, olgun Harry Potter diyerek açıklayabileceğimiz bir dizi. Bir bölüm de olsa şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Lucifer – FOX – 25 Ocak

Yazın yayınlanan bölümüyle çok beğenilen Lucifer, 2016’nın en çok beklenen dizilerinden olma özelliğini taşıyor. Hala izlememiş olanlar varsa 25 Ocak’a kadar izleyebilir. Fikir vermesi açısından dizi Cehennemin Lordu olarak sıkılmış ve mutsuz olan Lucifer’in tahtını bırakarak Los Angeles’ta polislere yardım ederek suçluları cezalandırmasını anlatıyor.

Recovery Road – Freeform – 25 Ocak

Blake Nelson’un aynı isimli kitabından uyarlanan dizi daha çok genç izleyicilere hitap ediyor. Kitap kısaca alkol ve uyuşturucu bağımlısı Maddie’nin bağımlılıktan kurtularak olgun genç bir kadın haline dönüşümünü anlatıyor.

Outsiders – WGN America – 26 Ocak

WGN American’nın Sons of Anarchy tadında olacağı söylenen dizisi Outsiders farklı bir iş olacağa benziyor. Konusu hakkında merak eden şu yazıyı okuyabilir.

American Crime Story: The People v. O.J. Simpson – FX – 2 Şubat

Ryan Murphy’nin yeni harikası olacağı söylenen American Crime Story, American Horror Story gibi bir dizi antolojisi olacak. İlk sezonda Amerika’nın en çok konuşulan davalarından O. J. Simspon olayı işlenecek. Fragmanı diziye olan heyecanı bir adım daha arttırıyıor.

Vinyl – HBO – 14 Şubat

Artık HBO yaptıysa izlenir diye bir yargı oluştuğunu düşünüyorum. Vinyl da fragmanıyla sizi büyüleyen bir yapım olacağa benziyor. 60’ların müzik piyasasından dönenleri işleyecek olan dizinin yönetmen koltuğunda Martin Scorsese, yapımcılar arasında Terence Winter ve Mick Jagger bulunuyor.

11.22.63 – Hulu – 15 Şubat

Stephen King’in aynı isimli romanından uyarlanan dizi zamanda seyahat ederek John F. Kennedy cinayetini durdurmaya çalışan Jake Epping’in hayatını anlatıyor. 9 bölümlük mini dizinin başrolünde James Franco, yapımda ise J. J. Abrams var.

Fuller House – Netflix – 26 Şubat

Bizim Ev ismiyle tanıdığımız Full House’un devamı niteliğinden çekilen dizi hemen hemen bütün kadroyu toplamış durumda. Olsen ikizleri dışında herkesi yaşlanmış ve aynı evde yaşarken izleyeceğiz.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.