Tıklanırken güldüren, en iyi 10 Güldür Güldür Show skeci!

3 dakikada okuyabilirsiniz

 

Bir Demet Tiyatro ile açılan perde ekranlara çok güzel bir hava bıraktı. Çok Güzel Hareketler Bunlar ile çok eğlendik, 5’er Beşer ile tiyatro ekranının bize ulaşmasına gözümüz ve eğlence anlayışımız iyice alıştı. Ne de olsa ekranda gerçek bir alkış sesi duymak gibisi yoktu. İnsanlar Alemi’nin şahane jeneriği ve temposu derken  Güldür Güldür sevdiğimiz kadrosu ve bir dakika kendini kaybetmeyen eğlencesi ile ekranların en sevileni oldu. Bu işin bir de sosyal medya tarafı vardı tabii ki. Sosyal medyadan da ötesi internette izlenme alışkanlığı ve oranlarıydı. Bilen bilir ama hala bilmeyen ya da ucundan kaçırmış olan varsa onlara internetin en sevilen 10 Güldür Güldür skecini sunuyoruz. Sayfaya girdikten sonra zaman su gibi akabilir, aman dikkat!

 

1- Plaza Dili Skeci 

Son zamanların modern dili “plaza dili” kimini sinir ederken, kimini çok memnun ediyor. Bununla beraber hatrı sayılır bir grup insan da güzel Türkçe’mizin mağdur edildiğini düşünüyor. Bu skeçte “plaza türkçesi” konuşurken, dışarıdan görünen tahmin edilenden daha komik olduğunu görebiliyoruz. Bir de bir takım İngilizce kelimeler de öğrenebilirsiniz, not almak bir seçenek!

 

2- 90’lı Yıllarda Aşık Olmak 

Apartman komşusuna aşık olmak nasıl bir şey? O zaman facebook yok, twitter yok, mail bile yok! Nereden “yürümek” lazım, nasıl yakınlaşmak lazım, bunlar hep soru işareti! O zamanların modasına göz atmak ve sosyal medyasız nasıl “yürünür” görmek için iyi şans! Bu arada, 90’lı yıllarda Amerikanya’dan gelen atari gerçekten önemli bir şeydi!

 

3- Fala inanma, falsız kalma!

Fala inanma, falsız kalma diye boşuna dememişler, kimisine göre fal çok önemli bir şey. Ne de olsa kimi zaman falcı “abinizin erkek olduğunu” bilebilir! Aslında kimi zaman gerçekler tam burnumuzun dibindedir ya, biz illa isteriz onu başka birisi söylesin! Platonik aşk meseleleri ve aniden çıkıp olaya dahil olan abiler de konuya dahildir.

 

4- Adonis İsmail Geri Döndü    

“Basmısım amino asidi taş gibiyim!” Yeni dizi oyuncusu olmuşların korkulu rüyası Adonis İsmail kapıdan Bilal’I almaz, olaylar gelişir. Arada bir de ağzımıza bir laf takar, “”Falan filan İnter Milan” Ali Sunal’ın ceketi yine pek şahane bu arada.

 

5- Sosyal Medyada Akraba

“Babam ne yazdığımı görmesin, annem her fotoğrafımı likelamasın, halamgiller takipçilerime dadanmasın!” kafasında olan yeni neslin en büyük korkusu akrabaların ya da ebeveynlerin sosyal medyada kendilerine dadanmasıdır. Ha bir de dadanmasalar da sürekli “o neden öyle, bu niye böyle?” diye soru zincirlemeleri var. Bir de bunun takipçi sayısı kasma muhabbeti var. Olayların hepsi skeçte var, yastık savaşı keyfiii yaparken izlenmesi önerilir!

 

6- Reklam Nasıl Yaratılır?

“Mottonuz sade olsun mu?

“Yok benimkisi orta şekerli olsun!”

Müşteri ve ajans çalışanları hatta sahibi arasında yaşanan diyaloglar şaka gibi gelebilir, aslında çok da şaka değil! Reklam haylaz, asi ve çılgındır diyenlerin mutlaka izlemesi lazım. Bilhassa içli köfte sevenlerin!

 

7- Şevket Hoca’dan Psikolojik Destek Skeci

Şevket Hoca bu sefer Nezaket’in karşısında diyet değil, psikolojik destek nasıl olur onu anlatıyor. Nezaket’in sarı saçının numarası da “kamu spotu” gibi kadın olması da Şevket Hoca’nın açıklamaları arasında. İzlemek lazım!

 

8- Bu Tarz Benim

Konunun kendisi skeç gibi olduğundan, skeci çok daha iyi ve komik! Bilhassa “Nurella”’ya dikkat! Konsepti doğal ve organik tarım olan Mehtap’a bilhassa dikkat!

 

9- Kaynanan Seviyormuş

“Dabolyo dabolyo dabolyo kaynana seviyormuş nokta koom noktaaaa tereee!” Doğa Rutkay’ın inanılmaz gözlem yeteneği, damat ve gelinlerin dansıyla ve ufak sürtüşmeleriyle birleşince ortaya çıkan çok eğlenceli bir şey olmuş “baaacııım!” Ayrıca siz Yeter Teyze aman Abla’nın kim olduğunu bizce anladınız. İsmail’in durumu da maalesef ki içler acısı.

 

10-Hamamda Damat Seçmek

Kaynana gelin değil, kayınbaba damat seçerse n’olur? Hamama giren keseyi tadacak, kaçacaksın ama kurtulamayacaksın demektir bu! Ruhuna kadar keselenenler mi ararsın, sadece su dökülen bir hamam mı? Keselerin gücü adına herkes temizlensin!

 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.