Hangi diziler bitiyor, hangileri son sürat devam ediyor?

5 dakikada okuyabilirsiniz

 

Malumunuz üzere son üç senedir dünya televizyonlarında olduğu gibi Türk televizyonlarında da bir “yaprak dökümü” yaşanıyor. “Nerede o beş sezon süren, sezon sonu kapısında bıraktığımız diziler?” dediğinizi duyar gibiyiz. Eh malum, gelişmelere ayak uydurmakta zor olduğundan biz size hangi dizi başlıyor, hangisi bitiyor, hangisi bitmek üzere kısaca anlatalım istedik.

 

BİTENLER

1-Küçük Ağa – Kanal D

Emir Berke Zincidi kendi Facebook hesabından açıkladı. Dizi 50. bölümle final yapacak. Hatırlarsanız Küçük Ağa geçen senenin Salı akşamlarının rakipsiz birincisi idi. Çıkışı kadar düşüşü de hızlı oldu…

 

2- Ulan İstanbul – Kanal D

Mayıs’ta filminin çekimlerine başlanacak olan Ulan İstanbul 3 bölüm sonra aniden başladığı internet macerasına ani olmasa da hızlı bir şekilde elveda diyecek.

 

3- 1 erkek 1 kadın 2 çocuk – Fox TV

Ekranlara üçüncü dönüşünde beklediği tadı bulamayan Ozan ve Zeynep bu sefer bebeklerini de alıp televizyona veda ediyorlar. 

 

4- Beş Kardeş – Kanal D

Başladığı günden beri bekleneni veremeyen kadrosu iyi, ekibi yetenekli dizinin 8 bölüm sonunda final yapması bekleniyor. 

 

5- Sevdam Alabora – ATV 

Sadece dört bölüm yayın şansı bulabilen Sevdam Alabora, yanlış yayın gününün mü yoksa yanlış zamanın mı kurbanı oldu, takdirini size bırakıyoruz. 

 

SEZON SONU BİTMESİ BEKLENENLER

1- Şeref Meselesi – Kanal D

Büyük beklentilerle ve görkemle başlayan, Kerem Bürsin ve sevenlerini arkasına alan Şeref Meselesi o beklenen çıkışı hiçbir zaman yapamadı. Eğer beklenen olmazsa sezon sonu final kesin gibi.

 

2- Medcezir – Star TV

İkinci sezonun başından beri ilk sezonundaki sosyal medya ve TNS ölçümlerini etkisini arayan Medcezir’in sezon sonu biteceği konuşuluyor. Çağatay Ulusoy’un şimdiden bir sinema filmine imza attığını unutmadan hatırlatalım.

 

3- Kara Para Aşk – ATV

Muhteşem Yüzyıl’a hakiki şekilde rakip olup, ilk 13 bölümü ile listeleri zorlayan Kara Para Aşk, ikinci sezonuyla bekleneni veremedi. Kupa maçları olsun, yayın saati değişiklikleri olsun… dizinin fanları bu işe kazan kaldırdı, kimisi izlemeyi bıraktı. Sezon sonu final kesin gibi görünüyor hatta bu final beklenenden daha erken bile gelebilir.

 

4- Kardeş Payı – Star TV

Sosyal medyanın göz bebeği işlerinden biri olan Kardeş Payı, ikinci sezona iyi başlamasına rağmen bir anda gelen gün değişikliği işin bütün etkinliğini sarstı. Sezon sonu final kesin gibi görünürken, bir internet macerası da Kardeş Payı ekibini bekler mi? Zamanla göreceğiz.

 

5- Filinta – TRT 1

Yurtdışından gelen yönetmenler, oldukça kaliteli bir plato ve çekim kalitesi ve iyi bir oyuncu kadrosu Filinta’nın derdine derman olamadı. Beklenenin altında kalan yapım, sezon sonu affını isteyip ekranlardan çekilir gibi görünüyor.

 

FİNAL

1- Karadayı

Üç senelik bir başarı, üç senedir devam eden bir hikaye… Mahir ve Feride’nin hikayesi bu listenin en uzun hikayesi ve bu sistemde üçüncü sezonu gördüğü için alkışı ve güzel bir finali hak ediyor. 8 Haziran 2015 büyük finalin tarihi olarak açıklandı.

 

SENENİN KAZANANLARI

 

1- Paramparça – Star TV

Başlarken bir çok diziye göre daha sessiz ve derinden gelen Paramparça, bir anda Pazartesiler’in sıralamasını değiştirdi. Spor programlarından, gündüz kuşaklarına herkes Paramparça’yı konuşur oldu. Nurgül Yeşilçay ve Erkan Petekkaya’nın uyumu konuşulurken, Nursel Köse ekranların “bayıldığımız” kötüsü oldu. 

 

2-Aşk Yeniden – Fox TV

Romantik komedi deyince akla pek Türk işi yapım gelmezken, bu sene romantik-komedi dizilerinin yılı oldu. Buğra Gülsoy ve Özge Özpirinçci’nin uyumu beklenenden iyi çıkıp, Selim bebek herkesin favorisi haline gelince Salı akşamları yeni bir fenomen kazanmış oldu. 

 

3- Kiraz Mevsimi – Fox TV

Öykü ve Ayaz’ın hikayesini sevmeyen kalmadı. Biraz masalsı, biraz gerçek, biraz tatlı ve tadında dram içeren senaryosu ile Cumartesi akşamları yeni nesil, bu aşk hikayesini zaplayıp hiçbir yere gitmiyor.

 

4- Güllerin Savaşı – Kanal D

Anneler, teyzeler, amcalar, dayılar ve hatta her yaştan izleyici Gülfem ve Gülru arasındaki rekabeti tırnak yiyerek izlerken iş; aşk ve tutkudan ziyade iki kadının amansız rekabetine döndü. Yılın sessiz kazananlarından Güllerin Savaşı her Cumartesi istikrarını koruyor, Sipahi köşkünde heyecan bitmiyor!

 

5- Kertenkele – ATV

“Hiç imamdan dolandırıcı olur mu yahu?” yorumları ile başlayan Kertenkele hem kendi kitlesini yarattı hem de sevimli bir dolandırıcının hikayesini biraz aşk, biraz komedi eşliğinde bize anlattı. Nereden bakarsanız bu da bir romantik komedi idi, başarılı olması bu dönemde pek şaşırtıcı değildi.

 

6- Diriliş : Ertuğrul –  TRT 1

“Türk işi Game Of Thrones!” gibi bir takım iddialı cümlelerle ekrana gelen Diriliş beklenenin üzerinden bir performans yakalayarak Çarşamba akşamlarının kilit dizilerinden biri oldu. Muhteşem Yüzyıl’ın boşluğunu doldurdu diyebilir miyiz? Deriz!

 

7- Kocamın Ailesi – Fox TV

Sıcacık, bizden ve içeride muhteşem bir bıcırık var! Kocamın Ailesi az entrika içeren hikayesi, bol mesaj içeren, aile olmanın önemi vurgusu ile yılların Kurtlar Vadisi Pusu’suna çok masum bir pusu kurdu, Perşembeler’i ele geçirdi.

 

8-Poyraz Karayel – Kanal D 

Başladı, başlayacak mevzusunun ardından aylar geçtikten sonra başladı. Başlar başlamaz Çarşamba akşamlarına yeni bir soluk etirdi ve çok sevildi. Poyraz Karayel, zorlu ama esaslı aşk hikayesi ve kuvvetli bağlarla örülmüş baba-oğul ilişkisi ile herkesin yeni favorisi oldu. Burçin Terzioğlu ve İlker Kaleli uyumunu da ele alırsak bu başarı böyle sürer gider!

Bu listedeki ya da listede olmayan diziler ile alakalı bütün haberler N’oluyo’da! Tek yapman gereken arama butonuna istediğin dizinin ismini yazıp, takip etmek! 

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.