Digiturk’te Oscar(R) heyecanı başladı!

3 dakikada okuyabilirsiniz

Digiturk, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Oscar’lı filmlerin ve Oscar Ödül Töreni’nin tek adresi olacak. Bu yıl geçen yıllardan farklı olarak bir ay boyunca yayın yapacak Moviemax Oscars HD kanalında Oscar’a aday olmuş ve/veya Oscar almış 163 film sinemaseverlere film şöleni yaşatacak. Digiturk 1 No’lu kanaldan izleyicilerle buluşan Moviemax Oscars HD, 1 Şubat’ta yayına başladı.


Fotoğraf: Digitürk

Digiturk bu yıl da en iyi, en yeni filmlerin ve güçlü yapımların adresi Moviemax ve sinema dünyasının zirvesi sayılan Oscar markalarını bir araya getiriyor. Digiturk üyeleri Moviemax Oscars HD kanalı ile sinema dünyasının en prestijli ödülü olarak kabul edilen ve bu yıl üçüncü kez Digiturk ekranlarından izleyicisine ulaşacak olan Oscar Ödül Töreni öncesinde bir ay boyunca Oscar’lı filmlere doyacak.


Fotoğraf: Digitürk

Moviemax Oscars HD’de Şubat ayı boyunca toplamda 378 Oscar adaylığı olan ve 148 dalda Oscar kazanmış birbirinden önemli 163 film ekrana gelecek. Digiturk film paketine üye olan herkesin izleyebileceği Moviemax Oscars HD’de ekrana gelecek filmler arasında: American Sniper, Big Hero 6, Whiplash, Foxcatcher, Selma, Birdman: Or (The Unexpected Virtue of Ignorance), Guardians of the Galaxy, How To Train Your Dragon 2, Interstellar, Citizenfour gibi çok ses getiren yapımlar yer alıyor.


Fotoğraf: Digitürk

Ayrıca geçen yılın Oscar’da yarışan ve ödül alan filmlerinden Boyhood, Grand Budapest Hotel, Into the Woods, Leviathan, Mr. Turner, Salt of the Earth, Still Alice, Tangerines ve Wild, Moviemax Oscars HD’de yer alırken, bu yılki Oscar adayları arasında yer alan Cinderella, Shaun of the Sheep ve The 100-Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared da Digiturk üyeleri ile buluşuyor.


Fotoğraf: Boyhood Official

Digiturk üyeleri; En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu kuşakları altında yayınlanacak Oscar’lı ve Oscar’a aday gösterilmiş birbirinden farklı filmler ile benzersiz bir deneyimin parçası olacak. Moviemax Oscars HD’de yayınlanacak filmler, ‘Dilediğin Zaman ve Dilediğin Yerde’ uygulamaları içindeki özel kategoriler üzerinden de 1 Şubat – 15 Mart 2016 tarihleri arasında izlenebilecek.


Fotoğraf: AWN 

Heyecanla beklenen sinema endüstrisinin en önemli ve prestijli etkinliği olan 88. Oscar Töreni, bu yıl yine tüm Digiturk üyelerine açık olarak canlı yayınla Digiturk 1 No’lu kanaldan yayın yapan Moviemax Oscars HD ve Dilediğin Yerde uygulaması üzerinden de izlenebilecek. Tören, Digiturk web sitesi www.digiturk.com.tr üzerinden de herkes tarafından takip edilebilecek.


Fotoğraf: New York Times

Türkiye saati ile 28 Şubat’tı 29 Şubat’a bağlayan gece sahiplerini bulacak Oscar Ödülleri öncesinde; Kırmızı Halı geçişi, usta isimlerin sunum ve yorumlarının yer alacağı Oscar gecesine özel stüdyo programı başlayacak. Sunuculuğunu Yekta Kopan ile Ceyda Düvencinin yapacağı özel stüdyo programında; Sinema Eleştirmenleri Mehmet Açar ve Melis Behlil Oscar Ödül Töreni’ni ve ödül alan yapımları yorumlarken, Moda Editörü ve Stil Danışmanı Ceylan Atınç ile Modacı Tuvana Büyükçınar ise Kırmızı Halı’ya ilişkin değerlendirmeleriyle geceye renk katacak. Gecede pek çok sürpriz ünlü isim de konuk olacak.


Fotoğraf: Calvert Journal

Ayrıca Oscar töreni yayınının tekrarı, 29 Şubat Pazartesi günü Moviemax Oscars HD kanalında tüm gün boyunca yayınlanacak.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.