Siz Hangi Kapağı Alırdınız?

4 dakikada okuyabilirsiniz

 

Yazıda hiç mi hiç spoiler yok, rahat rahat okuyabilir sevdiklerin ve yakınlarınla paylaşabilirsin.

Geri sayımda sona yaklaştıkça nereye baksak karşımıza Game of Thrones’la ilgili irili ufaklı haberler çıkıyor. Bu hafta dikkat çeken olay ise Entertainment Weekly dergisinin Game of Thrones için hazırladığı kapaklar oldu. “Kapaklar” diyoruz çünkü 4 ayrı oyuncu için 4 ayrı kapak hazırladı. Dergide Game of Thrones için toplam 30 sayfa yer ayrıldı. Yetmezmiş gibi Ned Stark‘ı mezarından konuşturmayı başardı.

Peter Dinklage (Tyrion Lannister)Maisie Williams (Arya Stark), Kit Harington (Jon Snow) ve Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) derginin kapağını süsleyen oyuncular oldular. Dergi bu seçimi yaparken dizide en sevilen karakterleri seçmişe benziyor. Koleksiyon değeri taşıyan bu sayısı 20 Mart’ta raflardaki yerini alacak, maalesef dergi Türkiye sınırları içerisinde satılmıyor. “Ben çılgın bir Game of Thrones hayranıyım” diyorsan buradan dergiyi online olarak satın alabilirsin.

Dergi yayınladığı haber içeriğinde Arya Stark karakterinin değişen görünüşünü ön plana çıkarmış, diğer kapak oyuncuları hakkında detaya fazla girmiyor. Ağzımızı sulandırarak dergiyi almamızı istiyor.

 

Arya Stark‘ın 4. sezon da bıraktığımız hali ve 5. sezonda karşımıza çıkacak güncellenmiş halini yan yana getirdik.

4. sezonda kısa saçlı, erkek çocuğu gibi bir görüntüsü olan Arya Stark 5. sezonda genç kız görünümüne kavuşuyor. Maisie WilliamsArya Stark’ın yeni görüşünü hakkında dergiye yaptığı açıklamada “karakterin daha feminen yeni bakışını sevdim” demiş. Maisie Williams, “Çok doğal, çok basit, ama temiz! Gerçekten hareket eden temiz saçlarım var. Sete geldim ve kimse beni tanımadı.” diye de eklemekten geri durmamış. 

Şimdi sizi 4 eşsiz kapakla başbaşa bırakıyorum. Aşağıda görüşürüz.

Peter Dinklage (Tyrion Lannister)

5.sezonda Doğu tarafına geçene Tyrion ile Khaleesi‘nin yolları bakalım kesicek mi?

 

 Kit Harington (Jon Snow)

Stannis Baratheon‘un yanında bıraktığımız Jon Snow 5. sezonda Crow olarak devam edecek mi?

 

Emilia Clarke (Daenerys Targaryen)

Şuan da kadar girdiği hiç bir savaşı kaybetmeyen Khaalesi‘nin 5. sezonda mağlubiyet ile tanışacağı gelen haberler arasında 

 

Maisie Williams (Arya Stark)

Kendisininde dediği gibi “Ölüm, ölüm, ölüm, intikam” için Bravos‘a doğru yelken açmıştı. 

 

Derginin içeriğinden sızan bir kaç fotoğrafla sizi başbaşa bırakalım. Tadını çıkarın, çünkü onlar çekimlerde baya eğlenmişe benziyorlar.

 

 

 

 

 

 

Kapağa taşınan oyuncularla minik bir röportaj

30 saniyede Game of Thrones‘u anlatması istenen oyuncuların verdiği cevaplar bir hayli eğlenceli. 

Arya Stark, “Kendi bakış açımdan Game of Thrones; Ölüm, ölüm, ölüm, intikam” diyor. Tyrion Lannister ise Breaking Bad ile Game of Thrones‘u birleştirerek anlatıyor. Devamı ve daha tatlı anlar için yukarıdaki görüntülerden faydalanabilirsin. 

 

Bonus

“3 Gözlü Kuzgun” ismini taşıyan bira 14 Mart tarihinde Amerika’da satışa çıkacak 614.000 adet üretilecek ve tabiki Türkiye’de satışa çıkmayacak. Türkiye’de Game of Thrones sevmek, sevmelerin en güzeli oluyor. Uzaktan uzaktan sevebiliyoruz. Canınızı fazla sıkmayın. Üzülmeyin.

Amerika’da yaşayıp bu haberi okuyanlar şuradan kendilerine en yakın bira şişesini bulabilirler. 

5. sezonuna 12 Nisan’da “The Wars to Come” bölümüylü başlayacak dizi Amerika ile 170 ülke ile aynı anda yayına girecek. Ülkemizde, Pazar gününü Pazartesiye bağlayan gece saat 04:00’te Cnbc-e ekranlarında yayınlanacak. 

Game of Thrones 5. sezon hakkında daha fazla bilgi için buradaki rehberimizden, son çıkan fragmanı için buradaki haberimizden faydalanabilirsiniz.

Yeni sezon başlayana kadar N’oluyo‘dan bilgi almaya devam etmek istiyorsanız Game of Thrones‘u takip edin, hatta şimdiden hatırlatma koyun, siz unutsanız da biz unutmayalım.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.