Oyuncuların jenerasyon benzerleri

6 dakikada okuyabilirsiniz

İzlerken bizde bazen görünüş, bazen mimikler, bazen ses tonu ya da bakışlarıyla; bazen de mizacı, duruşu, havasıyla başka jenerasyondan bir oyuncuyu küçük bir tebessümle hatırlatan oyuncular mutlaka vardır. “Bu çocuk/kız geleceğin…” ya da “Mimikler resmen aynı!” benzeri kelimelerle başlarız cümlemize. Biz de oturduk, karşılaştırmaktan çok kendinden önceki iz bırakmış oyuncuları farklı açılardan andıran isimler bir araya getirdik. Kimi “Gerçekten de öyle!” diyeceğiniz, kimi “Hadi canım oradan.” diye de düşünebileceğiniz bu harf sıralı listeye bir göz atalım.

Alina Boz – Aslı Enver

Fotoğraf: MAG - Vogue

Alina Boz sade ve masum güzelliği, Aslı Enver’inkini andıran gülüşü ve genel havasıyla güneş bakışlı Enver’in özellikle gençlik yıllarındaki haline çok benziyor. Ne büyük şans, değil mi?

Arif Diren – İsmail Hacıoğlu

Fotoğraf: Instagram - Google Images

Kariyerinin başındaki genç oyuncu Arif Diren açık alnı, gülünce ortaya çıkan kimi yüz çizgileri ve canlandırdığı liseli karakteri ile İsmail Hacıoğlu’nun gençliğini hatırlatmadı değil. Sizce?

Ataberk Mutlu – Can Sipahi

Fotoğraf: Kanal D - FOX

Listedeki bu tatlı dokunuş elbette ki Ataberk Mutlu’nun Poyraz Karayel dizisindeki kimi zaman kendinden yaşlarca büyük insanlarla yarışır performansına dayanıyor, onu da katmadan edemedik. Ataberk’i bebek yüzlü denilebilecek Can Sipahi gibi yakışıklı bir adam olarak da izleyebileceğimiz günler gelecektir umarım.

Barış Arduç – Sarp Levendoğlu

Fotoğraf: Cosmopolitan - Google Images

Esmer, yakışıklı, iyi vücutlu kadrosundaki Barış Arduç ve Sarp Levendoğlu’nu benzetmemizin en önemli sebeplerinden biri istemsiz yamuk gülüşleri. Özellikle Levendoğlu’nun Gece Gündüz dizisindeki Aslan karakterinin adeta simgesi olan yamuk gülüş ve alttan bakış ikilisinin Barış Arduç’ta da aynı karizmatik etkiyi bırakıyor.

Barış Kılıç – Barış Falay

Fotoğraf: Google Images

Neredeyse doğal bir özellikleri olan klas duruşları ve yaşlarıyla orantılı artan karizmaları ile Kılıç ve Falay ekranlarda göz dolduduyor. Aura olarak Barış Falay’ın kopyası olan Barış Kılıç’ın ilerleyen yaşlarında nasıl görüneceğini tahmin etmek hiç de zor değil.

Berk Atan – Burak Özçivit

Fotoğraf: GQ - Bestyle

İkisi de Best Model of Turkey çıkışlı oyunculardan Burak Özçivit’in detaya inince Berk Atan’a oranla daha zarif ve ince yüz hatlarına sahip olduğu bir gerçek olsa da ilk bakışta birbirlerini andırdıkları yadsınamaz. Başlangıcı Burak Özçivit’e oldukça paralel olan kariyerinde Berk Atan onun gibi emin adımlar atabilecek mi, merakla bekliyoruz.

Berk Hakman – Mehmet Günsür

Fotoğraf: Google Images - LCW

Bu ikili zihinlerde oynadıkları rollerin hakkını sonuna kadar vermelerinin yanında kimi zaman birbirini aratmayan delici bakışlarıyla da kalmış olmalılar. Gerek yüz hatları, gerek benzer tarzları, gerek başarılı oyunculuklarıyla Berk Hakman ile Mehmet Günsür yakın iki jenerasyonun benzerleri.

Burcu Özberk – Sanem Çelik

Fotoğraf: Hürriyet - ATV

İfadesizken buzlar kraliçesi kesilebilen –Kara Melek hala çoğumuzun aklındadır, değil mi?- yüzleri, çeneleri keskin ama genel anlamda yumuşak hatları ve ince yapılarıyla birbirini andıran başka iki oyuncu ise Burcu Özberk ile Sanem Çelik.

Çağatay Ulusoy – Kenan İmirzalıoğlu

Fotoğraf: GQ - Google Images

Özellikle son dönemde Ulusoy’un daha maskülen bir hal alan tarzı, hayranlarının ikiliyi aynı projede izleme isteği ve ikili arasındaki güzel diyalog Çağatay Ulusoy’un Kenan İmirzalıoğlu’nun izinden, zor rollerin de altından kalkabilecek bir jön olmaya gittiği yönünde. Sizce de Kenan İmirzalıoğlu’nun varisi olabilecek en güçlü adaylardan biri Çağatay Ulusoy değil mi?

Ekin Koç – Mert Fırat

Fotoğraf: Twitter - Google Images

Köşeli yüz hatları, elmacık kemiklerinin altındaki hafif çukur ve oyunculuktaki başarıları Ekin Koç ve Mert Fırat’ı oldukça yerinde ve güzel bir ikili yapıyor. İkisinin de apaçık ortada olmayan ama izledikçe ışıldayan bir çekicilik ve karizması olduğunda hemfikir miyiz?

Elçin Sangu – Mine Tugay

Fotoğraf: Elele - Google Images

Kızıl saçı tüm asaletiyle taşıyan ve zerafet timsali birer güzelliğe sahip olan Elçin Sangu ve Mine Tugay aynı zamanda yaşlarını göstermeyen oyunculardan. Gerçekten de birbirlerini oldukça andırıyorlar, değil mi?

Hande Erçel – Bergüzar Korel

Fotoğraf: Hürriyet - Pantene

Anlamlı bakan kocaman gözleri, değişik albenileri, upuzun saçları ve oyunculuklarında paralel bulduğum bazen pürüzlü ama oldukça güzel ses tonlarıyla Hande Erçel ve Bergüzar Korel kesinlikle birbirini anımsatıyor. Kelebek Ödülleri’nde sahneyi aydınlattıkları su götürmez bir gerçek.

Hazar Motan – Nur Fettahoğlu

Fotoğraf: Instagram - Google Images

Camsı gözler, sert hatlar, geniş ve fotojenik bir ağız ve takdir edilesi oyunculuklar bu Motan ile Fettahoğlu’nu birbirine oldukça benzer kılan özellikleri. Bu iki güzel oyuncu bir gün aynı projede buluşur mu dersiniz?

İlker Kaleli – Nejat İşler

Fotoğraf: Elele - Google Images

Birbirlerine karbon kopya denilecek derecede benzemeseler de listede İlker Kaleli ve Nejat İşler’i buluşturan en etkili sebeplerden biri yakışıklı olmalarından çok önde gelen karizma ve bir nevi benzer havaları; bir diğeri ikisinin de müzikle haşır neşir oluşu, üçüncüsüyse nasıl “Nejat İşler sözleri” çoktandır hayatımız ve kalbimizin bir parçasıysa aynı etkiyi İlker Kaleli’nin de derinden ve yavaş işlediği gerçeği. Bazen bütün koşullar uygunken bile ölemezsin, değil mi albayım?

Kerem Bürsin – Halit Ergenç

Fotoğraf: GQ

Oldukça Amerikanvari görüntüsü ve farklı oluşu nedeniyle Kerem Bürsin’i yabancı olmayan bir oyuncuyla karşılaştırmak zor olsa da, GQ’nun adamları olarak Halit Ergenç ile eşleştirmek o kadar güç değildi. Projelerinde her daim hissedilen benzer etki alanları, oyunlarında büyük rol oynayan bakışları ve Kerem Bürsin doğru adımlar atmaya devam ederse beraber anılması hiç de zor olmayacak isimleri iki yetenekli oyıncuyu bu listede buluşturdu.

Nilay Deniz – Naz Elmas

Fotoğraf: Google Images

Seksapalitesini her daim konuşturan Naz Elmas’ın daha çocuksu, daha şirin ama kesinlikle aynı karakteristik güzellikteki hali olarak gösterilebilecek ilk isim Nilay Deniz olsa gerek. Buna düzgün fizikleri ve gelişen oyunculukları da eklenince ikisini eşleştirmek kalıyor yalnızca.

Öykü Karayel – Burçin Terzioğlu

Fotoğraf: Hürriyet - Instyle

Delici bakışları, minyon yapıları, narin hatları ve insanın içine işleyen samimi oyunculukları Karayel ve Terzioğlu’nun birbirine benzerliklerinin kanıtı nitelikte. Gözlerinin dehşet güzelliğine ayrıca değinmeme gerek yok, değil mi?

Tolga Sarıtaş – Yiğit Özşener

Fotoğraf: Cosmopolitan - Google Images

Tolga Sarıtaş tıpkı jest, mimikler ve ses tonunu harika kullanan ve en ağır rollerin altından dahi başarıyla kalkabilecek yetenekteki Yiğit Özşener gibi, her daim gelişmeye ve insana oyununu iliklerine kadar hissettirmeye açık bir potansiyele sahip. İkilinin kullanmada usta olduğu mavi gözleri, Tolga Sarıtaş’ın Özşener’in gençliğiyle yadsınamaz benzerlikte bir havayı paylaşıyor oluşu ve müziğe duydukları sevgi onları aynı projede görmenin inanılmaz keyifli olacağının altını çiziyor.

OKUMAYI SEVİYOR MUSUNUZ?
Yazılarımızı takip etmek için

E-Bülten ile
SEVDİĞİN TÜRLERİ TAKİP ET

Bir çok basın kuruluşuna destek veren N’oluyo’nun popüler haberleri sana da gelsin istemez misin? E-posta aracılığı ile hangi türde haberler almak istersin?


Günün popüler yerli dizi haberleri

Günün popüler yabancı dizi haberleri

Günün popüler yarışma ve reality show haberleri

Farklı türlerden güne dair popüler televizyon haberleri

Farklı türlerden haftaya dair popüler televizyon haberleri
Endişelenmeyin, spam içermiyoruz.